سپاه: هیچ قدرتی توان حمله نظامی به ایران را ندارد
۷۱۰۹۳۵
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
۵۵۴۳ 
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تنها کشوری هستیم که در دنیا مستقل بوده و تمام تصمیمات را در داخل کشور می‌گیریم و هیچ قدرتی توان حمله نظامی به ایران را ندارد.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تنها کشوری هستیم که در دنیا مستقل بوده و تمام تصمیمات را در داخل کشور می‌گیریم و هیچ قدرتی توان حمله نظامی به ایران را ندارد.

سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف روز سه شنبه ضمن تبریک روز کارگر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تاکید کرد: با رهبری مقتدر تمام نیازهای دفاعی خود را تولید می کنیم و با الگو گیری از راه شهدا می‌توانیم در راه شکوفایی اقتصادی و رفاه مردم هم موفق باشیم.

وی افزود: ماهیت انقلاب اسلامی بر اساس مبارزه با ظلم و استکبار شکل گرفته که از اول انقلاب دشمنان طراحی‌های زیادی برای زمین زدن انقلاب پیاده کرده که یکی از تئوریسین‌های امریکایی می‌گوید ما باید کاری کنیم که ایران نتواند 40 سالگی انقلاب را جشن بگیرد.

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه ایجاد امنیت و رفاه برای مردم، وظیفه ذاتی سپاه است اظهار داشت: سپاه نمی‌تواند نسبت به مشکلات مردم بی تفاوت باشد چرا که از جنس مردم است و با داشتن امنیت بر مشکلات فائق خواهیم آمد.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک گفتمان برگرفته از سیره و روش اهل بیت(ع) و رسول اکرم (ص) است و این انقلاب مستضعفان جهان را علیه ظلم آگاه ساخته به همین خاطر دشمنان درصدد هستند تا انقلاب اسلامی و مردم ایران هزینه‌های سنگینی را بابت گفتمان انقلاب اسلامی بپردازند.

مسئول روابط عمومی کل سپاه اضافه کرد: انقلاب اسلامی سبب شده تا استکبار ستیزی در منطقه و جغرافیای جهان اسلام فراتر رود،؛ آنها معتقد بودند جوانانی در ایران هستند که دوران انقلاب و دفاع مقدس را تجربه نکردند و می‌توانند به برجسته سازی دوران پهلوی بپردازند.

سردار شریف اضافه کرد: دشمنان نمی‌دانند نسلی که نظام شاهنشاهی را سرنگون کرد و شکنجه‌های ساواک را بر تن خود دارد هنوز در بین مردم نفس می کشند و مانع از عملیاتی شدن نقشه‌های آنان می شوند.

وی ضمن توصیه به دانشجویان در خصوص مطالعه تاریخ شاهنشاهی ادامه داد: طبق آمار برنامه بودجه در سال 56 بیش از 70 درصد مردم در روستاها زندگی می‌کردند و می‌دانید که زندگی در روستاها قبل از انقلاب به چه صورت بود و از کمترین نعمت آب برق و گاز برخوردار بودند یعنی 70 درصد مردم در فقر مطلق به سر می بردند.

سردار شریف در ادامه اظهار داشت: با افتخار اعلام می‌کنیم که امروز روستاهای بالای 20 خانوار در جمهوری اسلامی صاحب برق آب آشامیدنی سالم گاز و سایر مواهب هستند.

مسؤول روابط عمومی کل سپاه افزود: رهبر انقلاب اسلامی به طور مکرر در زمینه اقتصاد و تولید در سال‌های اخیر مطالبه کردند که باید عمل‌گرا باشیم.

وی تصریح کرد: سپاه نمی‌تواند به مشکلات مردم بی ‌تفاوت باشد چرا که از جنس مردم است و نمی‌تواند نظاره‌گر مشکلات مردم باشد مانند اینکه در مشهد اهواز و چهارمحال مردم به مشکلات مختلف مبتلا باشند و در کنار آنها نباشیم.

سردار شریف ادامه داد: سپاه زاده انقلاب است و هویت انقلابی خود را از ولایت‌پذیری و مردمی بودن می‌گیرد و در پایان ضمن قدردانی از خانواده معظم شهدا لازم است بگوییم که خانواده شهدا نماد راستین و صبر انقلابی هستند که در برابر عظمت آنها سر تعظیم فرود می‌آوریم.