آخرین جزئیات رسیدگی به پرونده معدن یورت
۷۱۱۱۶۳
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۳
۵۳۵۴ 
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بر اساس نظر هیئت کارشناسی حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، هشت نفر از جمله مدیران 2 اداره کل مقصر شناخته شدند. پرونده برای ادامه رسیدگی ها به دادسرای مرکز استان ارجاع می شود.

خبرگزاری ایسنا: رئیس کل دادگستری گلستان گفت: بر اساس نظر هیئت کارشناسی حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر، هشت نفر از جمله مدیران 2 اداره کل مقصر شناخته شدند. پرونده برای ادامه رسیدگی ها به دادسرای مرکز استان ارجاع می شود.

 هادی هاشمیان اظهار کرد: پس از اعلام نخستین نظر کارشناسی در سال گذشته، یکی از طرفین پرونده در مهلت قانونی به این نظر اعتراض کرد و پرونده برای اعلام نظر به هیات کارشناسی 3 نفره، سپرده شد.

وی افزود: هیات کارشناسی به تازگی نظر خودش را به قاضی پرونده اعلام کرده و بر اساس آن 8 نفر از جمله مدیران دو اداره کل استان، مقصر شناخته شدند.

هاشمیان ادامه داد: از آن جا که رسیدگی به پرونده هایی که متخلفان آن ها، مدیران ادارات باشند، بر اساس قانون باید در مرکز استان رسیدگی شود. بنابراین ادامه رسیدگی پرونده زمستان یورت در گرگان انجام خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان در پاسخ به علت طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده، گفت: پس از حادثه، ایمن سازی تونل محل انفجار زمان زیادی برد و همین امر سبب معطلی گروه کارشناسی برای ورود به تونل و طولانی شدن اعلام نظر کارشناسی موجب اطاله رسیدگی به پرونده شده است.

به گفته هاشمیان، دیه و کلیه حقوق خصوصی خانواده های جانباختگان پرداخت شده و پرونده از جنبه عمومی جرم در حال رسیدگی است.

این مقام ارشد قضایی گلستان، بار دیگر به مردم استان و خانواده های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد که دادگستری با دقت این پرونده را بررسی و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند، بدون اغماض برخورد می کند.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر 13 اردیبهشت ماه سال 96 منفجر شد که بر اثر این حادثه 43 نفر از کارگران معدن جان باختند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج