واکنش به اظهارات محمود عباس درباره هولوکاست
۷۱۱۴۴۵
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
۸۶۲۳ 
 اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه ای از اظهارات اخیر محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی درباره هولوکاست انتقاد کرد و آن را غیر قابل قبول دانست. وزیر خارجه اتریش نیز اظهارات عباس را اهانت به قربانیان جنایات نازی ها دانست.

ایرنا: سخنگوی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه در بیانیه ای در واکنش به اظهارات اخیر رئیس حکومت خودگردان فلسطین مدعی شد: سخنرانی روز 30 آوریل (دوشنبه) محمود عباس حاوی اظهاراتی غیر قابل قبول درباره منشاء هولوکاست و مشروعیت اسرائیل بود. چنین اظهاراتی تنها به نفع کسانی است که خواهان راه حل دو کشور نیست در حالی که رئیس جمهوری عباس بارها از چنین راه حلی طرفداری کرده است.


در ادامه بیانیه سخنگوی اتحادیه اروپا آمده است: هولوکاست و جنگ جهانی دوم بیش از هر رویداد دیگری تاریخ مدرن اروپا را تعریف کرده اند . آگاهی بخشی درباره هولوکاست همچنان از عوامل کلیدی ایجاد مقاومت در برابر تمام اشکال نفرت در جوامع ما است. یهودی ستیزی نه تنها تهدیدی علیه یهودیان بلکه تهدیدی بنیادین برای جوامع باز و آزاد ما است. در پایان این بیانیه آمده است: اتحادیه اروپا همچنان متعهد به مبارزه با تمام اشکال یهودی ستیزی و هرگونه تلاشی برای توجیه هولوکاست است.


عباس دوشنبه در سخنانی در رام الله با بیان اینکه یهودیان بارها در اروپا هدف کشتار بوده اند ، گفته بود که حاضر است سه کتاب از نویسندگان یهودی معرفی کند که در آنها ذکر شده است که این اتفاق نه به دلیل هویت دینی یهودیان بلکه به علت 'عملکرد اجتماعی‌ آنان در خصوص مسائلی مانند رباخواری' بوده است.
**واکنش وزیر امور خارجه اتریش


همچنین در حالی که بنا به گزارش های رژیم صهیونیستی قرار است 'سباستین کورتس' صدر اعظم اتریش اوایل ماه ژوئن (اواسط خرداد) ماه به فلسطین اشغالی سفیر کند ، 'کارین کنایسل' وزیر امور خارجه اتریش نیز امروز با انتشار پیامی در توئیتر به اظهارات محمود عباس واکنش نشان داد.


وزیر خارجه اتریش نوشت: اظهارات به شدت غیر قابل قبول رئیس جمهوری عباس درباره هولوکاست ، اهانتی نابخشودنی به خاطره میلیونها نفری است که توسط نازی ها به قتل رسیدند و همچنین انحراف حقیقت است. وی افزود: ما نباید قربانیان یهودی ستیزی را مقصر بدانیم و عاملان آن را تبرئه کنیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:46 - 1397/02/12
همیشه تاریخ هرچی اتیشه از گور این خاور میانه بلند شده
United Arab Emirates
23:32 - 1397/02/12
وقتی زورت به خر نرسید و پلانو میزنی .
چه ربطی به امت اسلامی دارد که باید تاوان این کار انجام نشده را بدهد هر جامعه ی که ارزش های خود را حفظ نکرد متهم به شکست و سقوط است
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1397/02/13
منم موافقم. همین رفتار امروز اسراییل میتونه زمینه ساز هولوکاستی در آینده باشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج