خلق ارتشی از انسان‌های مصنوعی
۷۱۲۴۱۰
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
۳۹۳۵ 
محققان موفق شده اند برای نخستین بار در آزمایشگاه بدون تخمک و اسپرم و با استفاده از دو نوع سلول های جنینی نطفه بسازند.

خبرگزاری مهر: محققان موفق شده اند برای نخستین بار در آزمایشگاه بدون تخمک و اسپرم و با استفاده از دو نوع سلول های جنینی نطفه بسازند.

دانشمندان موفق شده اند در آزمایشگاه بدون استفاده از اسپرم یا تخمک، نطفه بسازند.

برای این منظور آنان دو نوع سلول بنیادی جنینی مختلف را در یک ظرف ترکیب کردند و نتیجه حاصل شکل اولیه یک نطفه بود. این فرمت اولیه blastocyst نام دارد و در حقیقت یک گلوله توخالی از سلول هاست. هنگام انتقال سلول ها به رحم، مانند نطفه ای معمولی تغییراتی در آنها ایجاد کردند. اما فرایند کاشت آنها در رحم به درستی تکمیل نشد.

ساختن نطفه از سلول های بنیادن ذخیره ای نامحدود از نطفه های یکسان فراهم می کند که برای انجام تحقیقات بسیار کارآمد است.

همچنین این دستاورد به حل یکی از بزرگترین دلایل ناباروری یعنی تکمیل نشدن فرایند کاشت نطفه در رحم کمک می کند. علاوه بر آن نطفه های آزمایشگاهی برای بررسی تاثیرات درمان های پزشکی بسیار کارآمد هستند.

این روش روی موش ها آزمایش شده و دانشمندان معتقدند با کمک آن و بی نیاز از اسپرم یا تخمک طی سه سال یک موش زنده خلق کنند.

اما کارشناسان هشدار می دهند اگر از این روش برای تکثیر انسان استفاده شود، به خلق ارتشی از انسان های مصنوعی منجر می شود. البته حدود دو دهه طول می کشد تا این روش چنان تکامل یابد که از آن برای خلق نطفه انسانی استفاده شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Germany
13:27 - 1397/02/15
دو تا سلول بنيادش از كجا بوده كه خلق شده ،،،،،دوما، تركيب دو بأهم اگر خدا نخواهد نميتواند قدرتمند و هوشمند باشد ،،،و اگر هم باشد باز ميشود ولي خداوند از قدرت خود و عنايات خود بهره مند نميسازد انوقت است كه كنترل و تربيت ان كريبان سازنده را خواهد گرفت قبل از اينكه به جان ديگران بيافتد،،،
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج