سازمان ملل از برجام حمایت می‌کند
۷۱۳۸۱۱
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۴
۵۹۲۲ 
گوترش:
سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت این سازمان از برجام حمایت می‌کند.

خبرگزاری فارس: «استفان دوجاریک»، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد گفت این سازمان از برجام حمایت می‌کند.

به نوشته اسپوتنیک، دوجاریک گفت: «دبیر کل سازمان ملل با قاطعیت از برجام به عنوان یک دستاورد دیپلماتیک سیاسی حمایت می‌کند و آماده تقویت برجام است.»

وی اضافه کرد: «دبیر کل، دیدگاه‌هایش در این مورد را چه به صورت علنی و چه به صورت خصوصی مطرح کرده است. ما معتقدیم برجام به صلح و امنیت در منطقه کمک می‌کند.»

ایران و پنج کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل (آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین) به علاوه آلمان در تیرماه سال 1394 به توافقی دست یافتند که قرار است در ازای ایجاد محدودیت در بخش‌هایی از فعالیت‌های هسته‌ای ایران، همه تحریم‌های بین‌المللی و یکجانبه مرتبط با برنامه هسته‌ای ایران را رفع کند.

کارشکنی‌های آمریکا در اجرای برجام از زمان روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا شدت گرفته؛ او در اقدامی که نقض صریح بندهای توافق هسته‌ای با ایران محسوب می‌شود، تهدید کرده کشورش را از توافق خارج خواهد کرد و یا درباره تجارت با ایران به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

«دونالد ترامپ» روز 22 دی‌ماه در جدیدترین اقدام خود ضد برجام تهدید کرد ممکن است آخرین باری باشد که رفع تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران به موجب مفاد این توافق را تمدید می‌کند.

او به نمایندگان کنگره و دولت‌های اروپایی ضرب‌الاجل داد تا فرارسیدن موعد بعدی تعلیق تحریم‌ها در روز 12 ماه می (22 اردیبهشت‌ماه) برای «اصلاح معایب فاجعه‌بار» برجام اقدام کنند و گرنه آمریکا را از توافق هسته‌ای خارج خواهد کرد.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج