شیب تند خروج نیروهای انسانی آموزش و پرورش
۷۱۷۷۱۲
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۴
۴۷۹۴ 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این وزارتخانه درخواست ۲۵ هزار ردیف استخدامی دارد، گفت: شیب خروج نیروهای انسانی آموزش و پرورش تا ۳ سال آینده تند است.

خبرگزاری ایلنا: سیدمحمد بطحایی امروز در نشست اعضای فراکسیون فرهنگیان مجلس با جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی با بیان این مطلب افزود: برای جبران کمبود نیرو در این وزارتخانه برنامه جامعی را به همراه سازمان امور استخدامی آغاز کرده‌ایم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: باید نیروی انسانی مورد نیاز، خروجی، کمبودها و مجاری جذب آنها تا ۴ سال دیگر مشخص شود، تا هر سال در آستانه مهرماه غافلگیر نشویم؛ لذا بحران کمبود نیرو به زودی تعیین تکلیف خواهد شد.

بطحایی با اشاره به درخواست ۲۵هزار ردیف استخدامی از سازمان استخدامی اظهار داشت: اگر چه ردیف استخدامی که به وزارت آموزش و پرورش برای سال جاری داده شده است، ۱۵هزار نفر است اما امیدواریم سازمان استخدامی با درخواست افزایش این ردیف موافقت کند.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: شیب خروج نیروهای انسانی آموزش و پرورش از امسال تا ۳ سال آینده نسبتا تند است لذا مسئولان باید در این چند سال توجه ویژه‌تری به این وزارتخانه داشته باشند و ردیف استخدامی آن را افزایش دهند، البته این مسئله باید در برنامه جامعی که در فوق به آن اشاره کردم مدنظر قرار گیرد. در صورت تدوین این برنامه جامع، چشم‌انداز ورود و خروج نیروی انسانی آموزش و پرورش تا حداقل ۱۰ الی ۱۵ سال آینده مشخص خواهد شد و دیگر نگرانی از این باب نخواهیم داد.

جمشید انصاری رئیس سازمان امور اداری و استخدامی نیز در این نشست با بیان اینکه جذب نیروی انسانی به غیر از دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی دیگر محل مناقشه نیست، عنوان داشت: درباره نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش از دو منظر با بطحائی بحث دارم؛ ابتدا اینکه رسیدن به تفاهم درباره آمار و اطلاعات مرتبط و مسئله دوم اصلاح روش‌های اداره و مدیریت آموزش و پرورش است.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی تاکید کرد: بهتر است استخدام‌ها منطقه‌ای باشند نه کشوری تا نیروهای موجود ساماندهی شوند. نسبت نیروی پشتیبانی مدرسه به نیروی صف مدرسه ۳۳ به ۶۷ است در حالی که استاندارد آن باید ۲۵ به ۷۵ باشد، در واقع فقط ۶۷ درصد نیروهای آموزش و پرورش معلم هستند که این به معنای عدم کارآمدی نیروها است.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/02/26
ما که سی سال خدمت کردیم ازآموزش وپرورش خیری ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
03:47 - 1397/02/26
این ازمون گرفتن الکی من خودم توسایت سازمان سنحش رفتم دیدم ۳۶هزار تومان پول ازمون میخواد واینکه اینهمه مردم برن بعدا ۱نفر مرد بخواد این موضوع کشکه خودشان فامیل خودشان میبرن حقالتدریس هم امیدوارم استخدام بشه
Iran, Islamic Republic of
06:45 - 1397/02/26
ما که برای رفتن از آموزش و پرورش لحظه شماری می کنیم جز دروغ و تبعیض چیزی از مسئولین ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/02/26
وقتی آموزش وپرورش توان پرداخت حق الزحمه نیروهاش را نداره چگونه توان حل مشکلات عدیده را دارد. هر چند مدتی که کیفیت آموزشی فدای کمیت شده است. کلاس های ۴۰ نفره و...
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1397/02/26
یک عگس از طرف گذاشته که انگار داه برای آینده آموزش و پرورش فکر میکنه !
Iran, Islamic Republic of
10:44 - 1397/02/26
این که ردیف استخدام جدید نمی خواد
یک مجوز میخواد به ازای هر بازنشست یک نفر از طریق آزمون منصفانه استخدام کنند
در ضمن کسانی که در آزمون قبول نمی شوند پول آزمون را به آنها پس بدهند.
این پول حق الناس است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج