چرا اصولگرایان روحانی را تخریب می‌کنند؟
۷۱۸۱۲۷
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۲
۸۰۱۴ 
رسانه‌هاي اصولگرا در يك هفته گذشته بيش از ١٠٠ تيتر ضد دولت در صفحات اول خود منتشر كرده‌اند.

روزنامه اعتماد: رسانه‌هاي اصولگرا در يك هفته گذشته بيش از ١٠٠ تيتر ضد دولت در صفحات اول خود منتشر كرده‌اند.

«تعامل با جهان» وجه مميز دولت روحاني با سلف خود بود. از همين روي «مذاكرات هسته‌اي» در قالب توافقنامه «برجام» بخش اعظمي از ديپلماسي دولت يازدهم و دوازدهم را به خود اختصاص داد. موضوعي كه مخالفان داخلي‌اش تعدادي اندك با صدايي بلند بودند.

پس از خروج امريكا از برجام اما مشخص شد تنها مساله مخالفان با دولت، «برجام» نيست چه آنكه آنها با برجام يا بدون برجام قدم در راه تضعيف دولت گذاشته‌اند. اين گزاره را مي‌توان از لا‌به لاي اظهارنظر‌هاي‌شان دريافت. همان‌هايي كه پيش از امضاي توافق «برنامه اقدام جامع مشترك» هيهات سر دادند كه توافق آنقدر يكجانبه تدوين شده است كه امريكا هرگز حاضر نيست از چنين توافقي كه تنها نفع كشورهاي غربي در آن لحاظ شده و موجبات تضعيف برنامه هسته‌اي ايران را فراهم مي‌كند، ‌خارج شود و برجام را نه يك بازي برد- برد بلكه باخت مسلم ايران در عرصه بين‌المللي توصيف كردند، پس از خروج رسمي امريكا از توافق نيز اين اتفاق را قابل پيش‌بيني توصيف كردند و از مسلم بودن بدعهدي امريكا سخن گفتند. به هر روي چرخش محسوس در مواضع‌شان آنقدر بزرگ بود كه به راحتي به چشم مي‌آمد.

كليد واژه‌هاي آنها پيش و پس از برجام تغييري نكرده است. «ملامت» دولت در هر كنش و واكنشي سرلوحه كار همه تريبون‌داران اين جريان است. براي اين ملامت‌گري هم از هيچ چيز دريغ نمي‌كنند. خواه يكصد تيتر طي ٨ روز پس از خروج امريكا از برجام تنها در روزنامه‌هاي‌شان منتشر كرده باشند، خواه بيانيه‌هايي كه در آن اقدامات دولت به عبور از خطوط قرمز نظام و رهبري توصيف شده و از رييس‌جمهوري خواسته مي‌شود بابت پايان برجام كه از سوي امريكا رقم خورد، عذرخواهي كند.

اصولگرايان به لطف رسانه‌ها و خطباي‌شان هر روز در پمپاژ نااميدي و القاي شكست مطلق دولت سنگ تمام مي‌گذارند. نااميدي‌اي كه يك بار در قالب اعتراضات برنامه‌ريزي شده دي ماه در مشهد كليد خورد و يك روز در قالب برجام ظهور و بروز داد. اصولگراياني كه ٨ سال زمامداري كشور را برعهده داشتند حالا براي اينكه گرد فراموشي بر روي مديريت ٨ ساله‌شان بپاشند و فرصت پرسشگري در مورد مديريت سابق را از مردم سلب كنند تنها به دولت مستقر چشم دوخته و منتظر هر حركتي هستند تا دولتمردان را به چالش بكشند.

آنها علاوه بر تضعيف دولت و به ويژه برهم زدن تمركز روحاني با تيترها و تيرهايي كه به قلب و مغز دولت روانه مي‌كنند، تلاش دارند تا سقف مطالبات اقتصادي مردم را هر روز افزايش دهند. مطالباتي كه گرچه حق مسلم راي‌دهندگان و مردم است اما با توجه به جميع شرايط اقتصادي و سياسي داخلي و همچنين بحران‌هاي منطقه‌اي و بحران‌هاي بين‌المللي محقق شدن آنها نه تنها زمان‌بر خواهد بود كه براي حل و فصلش نياز به اجماع ملي و هم‌افزايي همه نهادهاي درون قدرت دارد. البته اين جريان با بالا نگه داشتن سطح مطالبات اقتصادي درصدد هستند تا راه و روند پشيمان‌سازي و نااميدي مردم را كه سم مهلك منافع ملي و امنيت ملي است، پيش ببرند.

آنها تصور مي‌كنند كه شايد با همين بحران‌هايي كه به قول بهزاد نبوي از هر ٩ روز در دولت خاتمي به هر ٩ ساعت در دولت روحاني رسيده است، روز به روز به از كارافتادگي دولت منجر شود و ماحصلي سياسي براي شان داشته باشد.

شايد افق آنها ١٤٠٠ است. چشم‌اندازي كه قريب به ٣ سال براي رسيدن به آن زمان دارند. پيروزي خود را در شكست دولت مي‌دانند. برخورد جرياني و جناحي با بحراني بين‌المللي نشان مي‌دهد كه آنها بيش از نگاه و رويكرد منافع‌ ملي، تنها در فكر رويارويي با روحاني هستند تا تمركز دولت را برهم زده و با به راه انداختن جنگ رواني داخلي، فرصت‌ دولت را براي رسيدگي به كار ويژه‌هاي خود محدود كنند.

حال سوال اينجا‌ست كه با وجود حمايت‌هاي رهبري نظام از دولت در عرصه سياست خارجي و با تدابير ايشان در به سرانجام رسيدن برجام و البته رهنمودهاي پس از خروج امريكا از اين توافق، چرا همچنان عده‌اي بر طبل تفرقه مي‌كوبند و تلاش دارند حيثيت دولت دوازدهم زير سوال برود، به واقع مخرج مشترك تيترهاي ضد دولت منتخب ملت چيست؟

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 28
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:14 - 1397/02/26
پرزیدنت خودش رو سیستم خودتخریبی هست نیاز به تخریب‌گر نداره.
Iran, Islamic Republic of
18:20 - 1397/02/26
میخواهند مثل دولت اصلاحات کاری کنند تامردم ازحول حلی تو دیگ بیفتندوازاستین اجمدی نژاد دیگردربیورند
Iran, Islamic Republic of
18:44 - 1397/02/26
روزنامه اعتماد تو خودت آمریکا رو بزک کردی.تا به حال یک انتقاد ساده از روحانی نکردی.هیچ حرفی از گران شدن دلار نزدی.زمان احمدی نژاد طوری از آلودگی هوا حرف میزدی که انگار مردم در داخل خاکستر آتشفشان نفس میکشند ولی امروز که آلودگی هوا بدتر شده هیچ حرفی راجب آب و هوا نمی زنی.چرا؟
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/02/26
صدباربهت گفتم روحانی خودش خودش را تخریب کرده نیازی بگفتن نداره ازبس خالی بندی کرده ومیکنه بیشتربه ترفندبازی و شعبده بازها شبیه است اصولگرایان هم طوردیگه خرابند که حداقل خدماتی داشته اند نفرین ابدی به دو آنها که مملکت را تباه کردند
Iran, Islamic Republic of
19:01 - 1397/02/26
موقعی که ریاست جمهوری،و مجلس در دست اصولگرایان بود گرانی چند برابر شد و بیشتر کشورها با ایران قطع رابطه کرده بودند،توافق هستهای هم که میتوانست گشایشی در ارتباطات بین المللی واقتصادی برای کشور ایجاد کند از روز اول با سنگ اندازی تندروهای این جناح قرار گرفت بعد هم ماجرای سفارتها که لطمه بزرگی به کشور زد حلا اقاین فرار به جلو میکنند.
Iran, Islamic Republic of
19:17 - 1397/02/26
...نیازی نیست كسی تخریبش كنه
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/02/26
کی گفته روحانی اصلاح طلبه روحانی فقط حرفهای اصلاح طلبها رو میزنه وگرنه روحانی از همون روزاول اصول گرا بوده وهست نگاهی به سابقه اقای روحانی بکننین متوجه میشین
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1397/02/26
چرا روحانی رقیبانش را تخریب میکند یا چرا اصلاحطلبان و اصولگراها همدیگر را تخریب میکنند اینو بگو
Iran, Islamic Republic of
19:33 - 1397/02/26
38934:
گزارش:‌ آیا نوبخت رسماً فرزندان ظریف و زنگنه را کاسب تحریم معرفی کرد؟

کاسبان تحریم واژه‌ای بود که بارها برای حمله به منتقدان برجام استفاده شد؛ دیروز سخنگوی دولت تلویحا تائید کرد که فرزندان مسئولان دولت روحانی، دو تابعیتی و برای تجارت در ایام تحریم در خارج فعالیت اقتصادی کردند.
Iran, Islamic Republic of
19:40 - 1397/02/26
این بنده خدا نیاز به تخریب نداره
Iran, Islamic Republic of
19:41 - 1397/02/26
تخریب ؟؟ خود جناب روحانی مخرب هستند به اندازه کافی
United States
19:44 - 1397/02/26
مشکل روحانی گرایش به طرف اصول گرا پیدا کرد وباتبلغات اصلاح طلب ها رای آورد ولی برخلاف گفتهایش عمل کرد واگه حرف نزند وسکوت کند به ضررش خواهد بود ومثل خاتمی خواهد شد پس نترس رسوا کن بگو وافعیت را ترسونباس
Iran, Islamic Republic of
20:22 - 1397/02/26
مهمان ازمهمان بیزاراست صاحبخلنه ازهردو
Iran, Islamic Republic of
20:57 - 1397/02/26
اصولگرایان باید پاداش بگیرند چون هشت سال مملکت وبه فلاکت کشیدند ونابود کردند ضایع کردند حق مردم و بازم شرم نمی کنند دست از تخریب برنمی دارند والا نمی دونیم این مردم چقدر دیگه باید عذاب بکشن تا کی باید توبدبختی زندگی کنند یکی هم می خواد کاری بکنه سریع نابودش می کنند
Iran, Islamic Republic of
21:04 - 1397/02/26
چون از رای زیاد و داشتن طرفدارهای بیشتر آقای روحانی میسوزه!
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1397/02/26
اصولگراها نمی توانند با ان کارنامه سیاه هشت ساله شان ادعای دلسوزی برای مملکت بکنند
Iran, Islamic Republic of
21:17 - 1397/02/26
لعنت به کسانی که کشور رو دو قطبی کردن. اصول گرا و اصلاح طلب همه نمایشی مسخره برا سرگرمی ملت. کشور دلسوز میخواد نه یه مشت حزب باد
Iran, Islamic Republic of
21:53 - 1397/02/26
سلام، مشکل از نگاه اصولگرایی نیست بلکه عده‌ای اندک اما قدرتمند هستند که با امپراطوری رسانه‌ای تقریبا تمام تریبونهای کشور را در اختیار دارند و اینها نه تنها با روحانی و برجام با هر صدا و جریان و تفکری غیر از خودشون مخالفند و دچار خود برتر بینی مطلق هستند، اگر با آنها همراه باشی حتی اگر تتلو باشی و.... شما رو تطهیر میکنن و اگر همراه نباشی حتی اگر منتخب مردم و مورد تایید رهبری هم باشی شدیدا تقبیح خواهی شد و بر تو خواهند تاخت بهانه پیدا کردن هم برایشان راحت خواهد بود.... به امید استیلای عقلانیت بر سرزمین سرافراز ایران
Iran, Islamic Republic of
22:01 - 1397/02/26
چرا سانسور می کنید ننگ خدا بر تخریب گر شرم برتو
Iran, Islamic Republic of
23:05 - 1397/02/26
دروغگو،، روحانی رای مرا پس بده،،
Iran, Islamic Republic of
01:01 - 1397/02/27
متأسفم نظرم می دیم هم خذفش می کنید واقعأکه
Iran, Islamic Republic of
05:06 - 1397/02/27
مثل اینکه بعضی ها دعوای پست ومقامشان هنوز تمام نشده اصولگرا وهر کس دیگر درلحظه استثنایی تاریخ مان قرار داریم اول باید این را دید .چه کسی میتوانست تضمینی درقبال تحولات سریع وناباورانه تاریخی مثل انتخاب عجیب وغریب ترامپ وخرابکاریهایش بدهد.از دور نگاه کردن وقضاوت فرق میکند با در میان گود بودن.اگرقبولش ندارند وخود میتوانند یک نظرسنجی ورفراندوم بگذارند.
Iran, Islamic Republic of
05:51 - 1397/02/27
برای اینکه مردم خسته شدند و صداشون بجایی نمیرسه ولی اصول گراهای تریبون دارند
Iran, Islamic Republic of
09:21 - 1397/02/29
مگه روحانی وقتی در انتخابات پیروز شد یا وقتی مذاکرات برجام به سرانجام رسید همه را تحقیر نکرد مگه یادتون رفته میگفت شما اصلن بازدید با دنیا صحبت کنید وقتی همه گفتن به شرکت توتال اعتماد نکن گوش کرد راه خود را رفت چیزی که عوض داره گله نداره
Iran, Islamic Republic of
19:24 - 1397/02/29
چون یه جاشون بد میسوزه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج