کشف بیش از ۲۱ تن انواع مواد مخدر
۷۱۹۱۹۴
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۹
۶۷۰۱ 
معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۱ تن و ‏‏۳۷۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

خبرگزاری ایسنا: معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۲۱ تن و ‏‏۳۷۱ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

اسداله هادی‌نژاد گفت: مجموع کشفیات هفته اخیر ۲۱۳۷۱ کیلوگرم می باشد که نسبت به هفته گذشته ( ۱۲۵۴۲ کیلوگرم) ۷۰.۴ درصد افزایش دارد.

وی افزود: به طور تقریبی در قیاس با ۸ هفته نخست سال گذشته که میزان کشفیات ۱۱۳ تن بود، حجم کشفیات امسال با یک درصد افزایش به ۱۱۴ تن رسیده است.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ۱۹ هزار و ۱۳۹ کیلوگرم بوده که ۸۹.۶ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

معاون مقابله با عرضه ستاد بیان کرد: در این مدت نیز ۱۴۹۷ کیلوگرم حشیش، ۴۳۶ کیلوگرم هروئین، ۱۵۵ کیلوگرم مرفین،‏‏ ۱۴ کیلوگرم شیشه، ۴۹۵ کیلوگرم مواد پیش‌ساز، ۱۸۷۸ عدد قرص روانگردان و ۱۲۷ کیلوگرم سایر مواد کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی ۱۸۷۷ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۱۱.۳ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

این مقام مسئول در ستاد همچنین با بیان اینکه بالغ بر ۸۵ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد،‌ اظهار کرد: بیشترین حجم کشفیات با ۷۵۴۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۵.۳ درصد کشفیات کشور می‌باشد و استان خوزستان با ۲۴۷۱ کیلوگرم، کرمان با ۲۲۶۲ کیلوگرم، خراسان رضوی با ۱۹۴۹ کیلوگرم، اصفهان با ۱۴۸۴ کیلوگرم، هرمزگان با ۱۲۹۶ کیلوگرم و فارس با ۱۱۶۱ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

هادی نژاد افزود: از مجموع ۱۸۷۸ عدد قرص های روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد به ترتیب با ۹۷۷ عدد مربوط به استان آذربایجان غربی ، ۷۵۳ عدد استان گلستان ، ۳۴ عدد استان همدان و ۲۳ عدد مربوط به فارس می‌باشد.

وی ادامه داد: تشدید فعالیت مسیر دریا عمده ترین دلیل افزایش کشفیات استان خوزستان است و نیازمند توجه جدی کمیته مقابله با عرضه استان است. چنانکه در هفته اخیر مشخصاً محموله ۱۱۳۸ کیلوگرمی تریاک از مسیر یاد شده وارد و در ماهشهر کشف شده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، هادی نژاد بیان کرد: سهم کشفیات سه استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان از کشفیات کل کشور در هفته مذکور با کاهش اندک نسبت به رقم ۵۳.۵ درصدی هفته قبل به ۵۲ درصد رسیده است.

وی در پایان گفت: طی این مدت، ۱۹۹ دستگاه خودرو ، ۲۲ دستگاه موتور سیکلت، ۶ قبضه سلاح و ۲۵ دستگاه موبایل توقیف شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
12:38 - 1397/02/29
این کشفیات سه در هزارانچه که درجامعه ودرسطح کشور وجود دارد بنابر این برای بدست اوردن مواد موجود که کشف نشده باید کشفیات ضربدر۹۷۷کرد
Iran, Islamic Republic of
12:54 - 1397/02/29
اینم سوغات کشورهمجوارافغانستان به جزصررهیچ سودی ندارن همشوت اخراج کنید
Iran, Islamic Republic of
20:52 - 1397/02/30
خیلی چیزا هست که بیشتر از مواد مخدر تخریبش تو مملکت بیشتره چرا اونارو جمع نمیکنن (البته وظیفه ناجا نیست باسه جمع کردن اونا)
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج