خوزستان وضعیت مطلوبی بعد از جنگ ندارد
۷۲۱۷۷۷
۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۶
۲۰۵۱ 
عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شرایط این استان به علت آثار جنگ، حجم خرابی ها وعقب ماندگی ها ناشی ازآن وضعیت مطلوبی ندارد.

جام جم آنلاین: عضو مجمع نمایندگان خوزستان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شرایط این استان به علت آثار جنگ، حجم خرابی ها وعقب ماندگی ها ناشی ازآن وضعیت مطلوبی ندارد.

عامر کعبی نماینده آبادان گفت: با توجه به اقدامات بسیار زیاد مسئولین در مورد رفع مشکلات و عقب ماندگی هایی که در طول جنگ در استان خوزستان رخ داده متاسفانه بازسازیها،متناسب با شرایط نبوده و همچنان مردم از نبود امکانات رنج می‌برند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود:پدیده جدید ریزگردها و بحث کم آبی استان منجر به آن شده که قسمت عمده ای از اشتغال در بخش کشاورزی ،نخلستان ها و باغ هایی که در کنار روزدخانه کارون و اروند رود و بهمنشیر داشتیم به دلیل پیشروی آب شور در آب رودخانه ها از بین برود.

وی اقدامات انجام گرفته در صنعت نفت و پتروشیمی را مثبت ارزیابی کرد و گفت: البته این اقدامات متناسب با ظرفیت های موجود نیست و نتوانسته است اشتغال این استان را تامین کند.

نماینده آبادان افزود: یکی از بحران های موجود در استان مربوط به بخش فاضلاب است که باید با یک رویکرد عملیاتی و مطالعاتی هر چه سریعتر پروژه هایی تعریف ، و منابع مالی آن تامین شود و در بحث اجرا نظارت جدی از سوی دولتمردان صورت گیرد.

عضو مجمع نمایندگان خوزستان تاکید کرد:با تاسیس منطقه آزاد اروند که در آبادان و خرمشهر مستقر است اقدامات خوبی انجام شد اما هدف اصلی که ایجاد اشتغال بود، به دلیل عقب ماندگی های دوران جنگ هنوز بر آورده نشده است.

وی در مورد رفع چهره جنگی از شهر های آبادان و خرمشهر افزود: هنوز در این شهرها چهره جنگ زده و ساختمان های خرابه و یا محل اصابت موشک ها به عینه قابل رویت است و بودجه های اختصاص یافته برای بر طرف شدن معضلات ،نتوانسته است شکاف های موجود را بهبود دهد.

کعبی تاکیدکرد:متاسفانه آبادان ،خرمشهر و دیگرشهرهای جنگ زده کشور فاصله زیادی با شهرهای توسعه یافته کشور دارند.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروزه معضل ریزگردها نه تنها خوزستان بلکه حدود 15 استان کشور را نیز درگیر کرده است، افزود: پدیده‌ای که عوامل آن طی طولانی مدت شکل گرفت، طبیعتا مهار آن نیز نیازمند برنامه‌ای جدی و اقدامات گسترده است، که البته اقداماتی توسط دولت در این زمینه انجام شده و در حال انجام است اما این اقدامات تا نقطه مطلوب فاصله بسیار زیادی دارند.

کعبی بیان کرد: دولت برای مهار منشاء خارجی پدیده ریزگردها باید با کشورهایی که کانون خارجی ریزگردهای ایران محسوب می‌شوند، و به ویژه کشور عراق وارد تعاملات جدی و بیشتر شود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:50 - 1397/03/03
باید خجالت بکشید. البته شما سنگ قزوینید.
Iran, Islamic Republic of
09:16 - 1397/03/03
حاذا برین بازم سد بسازین وسوریه ولبنان رو بازسازی کنین
Iran, Islamic Republic of
09:23 - 1397/03/03
همیشه خرداد ماه که میشه همین جمله ی کلیشه ای گفته میشه و هیچ کاری هم برای خوزستان انجام نمیشه و میره تا سال دیگه و باز همین جمله ی تکراری ... و القصه
Iran, Islamic Republic of
09:36 - 1397/03/03
بیخیلش باید بسن چون که داره دوباره جنگ شرول میسه.
Iran, Islamic Republic of
09:50 - 1397/03/03
نه با تازه الان به این نتیجه رسیدین
Iran, Islamic Republic of
09:55 - 1397/03/03
والله من خوزستانیم ۲۸ سال پیش به دنیا اومدم خوزستان همین بوده که الان هست
Iran, Islamic Republic of
09:57 - 1397/03/03
آقای آخوندی بنده مخالف حضور در سوریه نیستم
ولی شما فرمودی آمادگی کانل داری برای بازسازی سوریه
ولی خوزستان الان ۴۰ ساله که خرابی جنگ داره پس کی باید درستش کنه دولت قبل یا دولت بعد ...
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/03/03
تازه فهمیدین؟ بعد از چند سال؟
United Arab Emirates
13:02 - 1397/03/03
وضعیتش بدتر شده صد رحمت به زمان جنگ
United Arab Emirates
13:02 - 1397/03/03
وضعیتش بدتر شده صد رحمت به زمان جنگ
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/03/03
اما ضاحیه لبنان بعد پنج سال باپول ایران چی شد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج