فرد هتاک به نگهداری از معلولان محکوم شد
۷۲۳۷۵۵
۰۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
۱۶۹۴۳ 
شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری شهر سلماس مجازات جایگزین فرد هتاک را ارائه خدمت به مدت یک ماه در مرکز نگهداری از جانبازان و معلولان تعیین کرد.

خبرگزاری فارس: شعبه ۱۰۳ دادگاه کیفری شهر سلماس مجازات جایگزین فرد هتاک را ارائه خدمت به مدت یک ماه در مرکز نگهداری از جانبازان و معلولان تعیین کرد.

در رأی شعبه 103 دادگاه کیفری شهرستان سلماس آمده است: در پی شکایت خانمی مبنی بر اینکه «فردی با برقراری تماس تلفنی با اقوام بنده اقدام به استعمال الفاظ رکیک داشته و عنوان داشته من با اشخاص دیگری رابطه نامشروع دارم و از این طریق موجب هتک حرمت بنده شده است»، پرونده برای رسیدگی و صلح و سازش به شورای حل اختلاف ارسال شد.

با توجه به عدم حصول سازش، پرونده جهت رسیدگی به دادگستری آمد و پس از تحقیقات صورت‌گرفته، اظهارات گواهان در دادسرا و جلسه دادگاه، بزه انتسابی به متهم محرز شد.

بر همین اساس مطابق قانون آئین دادسری کیفری مصوب سال 92 نامبرده به تحمل دو ماه حبس محکوم شد اما با توجه به آموزه‌های جرم‌شناختی و کیفرشناختی نوین و آرمان‌های عدالت ترمیمی با ملاحظه استحقاق متهم، حسن سابقه و با مد نظر قرار دادن اعمال مجازات در راستای سیاست فردی کردن مجازات‌ها، متهم به مطالعه کتاب رساله حقوق امام سجاد (ع) و تخلیص آن به صورت دست‌نویس و ارائه آن به واحد اجرای احکام کیفری، ارائه خدمات مراکز نگهداری جانبازان و معلولین و یا سالمندان به مدت یک ماه و مطالعه کتابی در خصوص احادیث معصومین و استخراج 40 حدیث از کتاب مذبور راجع به ممنوعیت هتک حرمت اشخاص و مجازات اخروی آن با تعیین کتاب از سوی واحد اجرای احکام کیفری محکوم شد.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
14:58 - 1397/03/07
پس چرا من یه بنده خدایی رو میشناسم که به جرم فحاشی از یکی شکایت کرده بود اما دادگاه هیچ پیگیری نکرد و اون مجبور به سازش شد و از حقش گذشت.
Iran, Islamic Republic of
15:12 - 1397/03/07
100بار از درس کتاب کوکب خانم هم بنویسه.... با این رأی مسخره
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج