جلیلی: در برجام آمده که ایران حق شکایت ندارد
۷۲۴۶۸۷
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۲:۲۱
۸۹۶۶ 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز حق ایران است که به دلیل قلدری آمریکا در برجام بگوید که ما هم باید اجرای تعهدات خود به صورت کلی و جزیی متوقف کنیم و به گونه ای نباشد که اروپا خواستار ادامه تعهدات ایران باشد.

خبرگزاری تسنیم: سعید جلیلی عصر امروز در گردهمایی حوزه و انقلاب اسلامی که در سالن همایش‌های مدرسه علمیه دارالشفا برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی حرکتی بود که از ابتدای شروع همه دشمنان تلاش کردند که به مقابله با آن بپردازند.

برای مقابله با دشمن هیچ گاه از مواضع خود کوتاه نیاییم

وی با بیان اینکه دشمن باهمه توان به میدان مقابله با انقلاب اسلامی آمده است، افزود: در مقابل ما نیز هیچ گاه نباید از مواضع خود کوتاه بیاییم و منابع قدرت مان را ارتقا دهیم، منابع قدرت سبب ترس دشمن می‌شود و باید آن‌ها را حفظ کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه نظم دادن به مناسبات قدرت توسط دشمن پیگیری می‌شود، بیان کرد: در 70 سال گذشته و در جهان مناسبات قدرت شکل گرفته است که این مناسبات تنظیماتی را شکل داده و براساس آن اهدافی را دنبال کردند، بر اساس این مناسبات حق انرژی هسته ای و امتیاز وتو را برای 5 کشور قرار دادند و امتیازاتی را شکل دادند تا امروز ادامه دارد.

انقلاب اسلامی افسانه دشمن را از بین برد

جلیلی عنوان کرد: در منطقه ما حرکت‌هایی ایجاد شد و افرادی که به قدرت رسیدند دشمن آن‌ها را تحمل نکرد، انقلاب اسلامی افسانه دشمن را از بین برد، دشمن در موضوع هسته ای تلاش می‌کرد ایران هسته ای نشود اما ایران هسته ای شد.

وی با تاکید بر اینکه افسانه شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی از بین رفته است، گفت: این موضوع برای آمریکا و غرب گران تمام شد، مستکبران می گویند چون زور داریم بقیه باید بپذیرند و کسانی که در این موضع قرار دارند توانستند ظلم را با تزویر همراه کنند.

موضوع هسته ای بهانه دشمن برای مقابله با انقلاب اسلامی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه دشمن بهانه‌های مختلفی برای مقابله با انقلاب اسلامی دارد که یکی از آن‌ها موضوع هسته ای است، عنوان کرد: مقام معظم رهبری فرمود دقت شود رفتار دشمن علت و یا بهانه است و در این زمینه به موضوع هسته ای ایران توجه کرده و خود را نگران مسئله هسته ای کرده و در برابر حق هسته ای ایران ایستادگی می‌کند.

جلیلی ابراز کرد: انقلاب اسلامی همانند کشتی در طوفان‌های سهمگینی در حال حرکت است و همان گونه که امام راحل گفت این کشتی به پشتوانه مردم در حال حرکت است.

وی افزود: برخی مسئولان در داخل این ادعا را بیان کردند که هم می‌توان هسته ای شد و همچنین تحریم نشد و تردیدهایی را در جامعه ایجاد کردند تا مردم را قانع کنند اما این گونه نبود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: یکی از قدرت‌های کشورمان این است که دانش و تجربه و مباحثاتی که در حوزه علمیه می‌شود سبب می‌شود تبحر بسیار خوبی در زمینه متنی داشته باشیم، در یک متن هر قسمت آن دارای نکاتی است که اگر توجه نشود ضرر و زیان می‌بینیم.

اروپا و آمریکا از هر بند برجام به نفع خود استفاده کردند

جلیلی عنوان کرد: درهردانشگاهی که رفتم از دانشجویان خواستم که یک دور برجام را مورد مطالعه قرار دهند و از شما طلاب و روحانیون می‌خواهم برجام را یک باربخوانید، در برجام آمریکا و اروپا از هرجمله که توانستند به نفع خود استفاده کرده است.

ایران در برجام حق هیچ گونه شکایت از اروپا و آمریکا را ندارد

وی افزود: در یکی از بندهای برجام آمده است که در توافق هسته ای اگر ایران از طرف مقابل شکایت کرد و حتی این شکایت درست هم باشد باید ظرف 30 روز این موضوع بررسی شود که قطعنامه‌هایی که در گذشته تعلیق شده برگردد یا خیر و این یعنی ایران حتی حق شکایت هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ایران به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده است اما طرف مقابل که آمریکا باشد به راحتی از برجام خارج می‌شود و رئیس جمهور می‌گوید یک مزاحم خارج شد و اروپا در برجام قرار دارد.

جلیلی عنوان کرد: سه کشور اروپایی پس از خروج آمریکا از برجام می گویند ایران باید به انجام تعهدات خود ادامه دهد، در هر توافقی اگر یک طرف توافق تعهدات خود را انجام نداد و زیر میز زد حق طرف مقابل این است که تعهدات خود را متوقف کند.

پس از خروج آمریکا از برجام، ایران هم باید تعهدات خود را متوقف کند

وی افزود: امروز حق ایران است که به دلیل قلدری آمریکا در برجام بگوید که ما هم باید اجرای تعهدات خود به صورت کلی و جزیی متوقف کنیم و به گونه ای نباشد که اروپا خواستار ادامه تعهدات ایران باشد و این موضوع باید روشن شود و ملت هم از حق ایران دفاع می‌کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: سه کشور اروپایی به صراحت می گویند ایران نه تنها باید تعهدات برجام را انجام دهد بلکه چارچوبی تعریف کند که پس از سال برجام نیز به تعهدات خود پایبند باشد.

جلیلی با بیان اینکه اروپا و آمریکا به این نتیجه رسیده است که گزینه نظامی هیچ فایده ای ندارد، بیان کرد: در مرداد 92 طبق آمار دیوان محاسبات کشورمان توانست به مرحله ای برسد که تا 1 میلیون 600 هزار بشکه نفت فروختیم.

بیشترین فعالیت تولید نفت در سال‌های 90 و 92 و اوج تحریم‌ها بود

وی با بیان اینکه فتنه در تردیدها ایجاد می‌شود وباید بتوانیم جامعه را قانع کنیم، خاطر نشان کرد: بیشترین دوره فعالیت‌های تولید نفت به صورتی که 17 سکوی نفت فعال بود در سالهای 90 الی 92 و اوج تحریم‌ها بود که با اتکا به نیروهای داخلی انجام شد، امروز این ادعا کاملاً قابل اثبات است که امروز کشورمان می‌تواند با اتکای به ظرفیت‌های فعلی نه تنها تحریم‌ها را بی اثر کند بلکه نرخ رشد اقتصادی افزایش پیدا کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 41
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/03/09
آقای جلیلی مگه میشه آدم هم ذکر بگه و هم به سخنان مقام معظم رهبری گوش کنه?گوش نمیکنی رهبر چی میگه.فرمودند اروپاییها باید قطعنامه ای علیه آمریکا به شورای امنیت ببرند پس لازم نیست که ایران شکایت کنه .حالا شما بگو که چند سال رفتین اومدین چیکار کردین?
پاسخ ها
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
رفته بود وقت کشی کنه ،
حالا بجای اینکه پاسخگو باشه مطالبه گر شده
Iran, Islamic Republic of
02:41 - 1397/03/09
آقای جلیلی مگه میشه آدم هم ذکر بگه و هم به سخنان مقام معظم رهبری گوش کنه?گوش نمیکنی رهبر چی میگه.فرمودند اروپاییها باید قطعنامه ای علیه آمریکا به شورای امنیت ببرند پس لازم نیست که ایران شکایت کنه .حالا شما بگو که چند سال رفتین اومدین چیکار کردین?
Iran, Islamic Republic of
03:07 - 1397/03/09
حداقل دوره شما درس اخلاق میدادی بهشون خوب بود
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1397/03/09
برجام جیب دلواپس هارو نشانه گرفته بود جلیلی جان
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
یعنی الانم که نتیجه برجامو همه دیدن هنو خجالت نمیکشید میخواین بزک دوزک کنید برجام بهانه ای بود تا دولتی ناکارامد سر ملتی بدبخت را گرم کند به باغ گلابی مصنوعی
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
الان که غیردلواپس ها یه روز خبر اختلاسشون از صندوق بازنشستگی فرهنگیان میاد یه روز خبر اختلاس صد میلیاردی مدیرنفتی و فرارش از کشور میاد حالا هم که خبر اختلاس ۱۴۰۰ همیلیاردی م.الف و فرار از کشور اومد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
اقای جلیلی دروغگویی هم حدی داره اگر برجام بده چرا برای حفظ برجام تضمین میخواهید دو پهلو سخن نگویید
Iran, Islamic Republic of
03:49 - 1397/03/09
آره شماراست میگی.سال 90تا92هم نفت زیادفروخته شدهم قیمت آن خوب بود.ولی شمانادان نمیگویی پول نفت کجارفت نمیگویی چه کسی نفت رامیفروخت نمیگویی بابک زنجانی کیه. نمیگویی پول ماروندادندتابعدازبرجام نقدادادند.
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
بابک زنجانی رو که بزرگان اصلاحات وارد کار کردند
Iran, Islamic Republic of
04:16 - 1397/03/09
یه دفعه بگو میخوام واسه انتخابات اماده شم من خوبم به من رای بدین چرا این کاراتو میکنی...!
Iran, Islamic Republic of
04:16 - 1397/03/09
برو بابا. تو همین را هم بلد نبودی. اگر تو بودی که کار مملکت زارتر بود.
Iran, Islamic Republic of
04:59 - 1397/03/09
دیگه باید فاتحه همه چی راخوند برجام چی داره مگه اینقدردارن خودشان درگیرمیکنن ان یک عده هم تحریم میگن وقتی ما میشنویم همش داره وسایل بالا میره
Iran, Islamic Republic of
05:03 - 1397/03/09
آقای جلیلی خواهشن از رهبرمعظم انقلاب جلو نزنید.
United Arab Emirates
05:28 - 1397/03/09
بله تو چرا دلواپسی چون خودم قبل از تو جناب روحانی مُیول مذاکره بود که در سعد اباد جک استرو پاهاشو روی میز گذاشته بود و جناب فارغ تحصیل دانشگاه و دکتر برجام به سود خود مصادر نمود و یک شبه سرته به هم اورد و تو جناب جلیلی و بقیه همسنگرانت اب صابون کجاست تا بشویم صورتمان..که نتونستیم مانند اینا مذاکره کنیم و هسته ی و اعتبار کشور که یک سند ملی بود در راستای اهدافی کوته بینانه مصادره گردید و کسانی که تا دیروز تلفن چی ورشکستگان بودن امروز کدخدایی این ملتن..
Iran, Islamic Republic of
05:37 - 1397/03/09
سلام.من هم اونروزی که امریکااز توافق جدا شود نوشتم ایران هم باید سریع از توافق خارج شود..زیر همین طور اخباری بود.که نوشتم..اصلان کلان امریکا واروپا شریک هستن ودستشون توی یه کاسست..حالا هم دیر نشوده ماکه تحریم هستیم.بالای سیاهی هم دیگه رنگی نیست..از مسولین کشور خواهش میکنم از توافق خارج شن وحتی نزارن.از,طرف سازمان ملل بیان برنامهای هسته ای ما رو بازدید کنند..همین یه نقطه قووت برای ما ویه نقطه ضعف برای اروپا وامریکا..
Iran, Islamic Republic of
06:38 - 1397/03/09
جهل تو وامثال تو ایران را ویران کرد نه امریکا
Iran, Islamic Republic of
07:04 - 1397/03/09
برو بابا ی این بلاها را تو بر سر ملت آوردی با ای حالا باز هم حرف میزنی برو بمیر در انتخابات مردم جوابتو دادن معلوم شد چقدر پشتوانه اجتماعی داری
Iran, Islamic Republic of
07:29 - 1397/03/09
اقای جلیلی تمام این تحریمها در زمانی بود که شما در راس کار دیپلماسی بودی خواهش میکنم در این قضیه نسخه نپیچید
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1397/03/09
گردهمایی حوزه و انقلاب موضوع دیگه نداره که شما توو موضوعاتی که بهتون ربطی نداره دخالت میکنین
جلیلی خودت اگر بجای بسته های پیشنهادی که کیلو کیلو هر روز می فرستادی عمل می کردی الان این بدبختیارو نداشتیم...
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1397/03/09
آقای جلیلی ما در بدترین شرایط هم آقای روحانی را به دار و دسته شما ترجیح می دادیم و می دهیم ، کم سنگ اندازی کنید.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
اره شما ترجیح بده فقط یه نگاهی به عاقبت ترجیح دهندگان بنداز
Iran, Islamic Republic of
08:38 - 1397/03/09
خب خدا خيرت بده پول فروش اينهمه نفت كجا رفت.چه مشكلي از كشور وهموطنان با اينهمه پول حل شد...
Iran, Islamic Republic of
09:01 - 1397/03/09
روحاني پدر كشورو در آوردي فقط همين
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/03/09
خروج از برجام توسط آمریکا جام شیرینی بود برای دلواپسان آقای جلیلی پیشرفت وتوسعه در پشت درههای بسته مطلقا امکان پذیر نیست (جنگ سرد) شاید در ارتباط با جهان متضرر شویم اما این ارتباطات عامل پیشرفت خواهد بود چنانکه دررقابتهای ورزشی علمی وسیاسی و...درجهان نتوانیم به مقام اولی دست یابیم یا اصلا مقامی کسب کنیم اما راهمان در ارتباط به جهان درست است وهیچ کشوری در دنیا وجود ندارد که با کشورهای دیگر منافع کاملا یکسان داشته باشند اما هرکس بهتر هنر مدیریت کشورش را داشته باشد بیشتر پیشرفت خواهد کرد.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
خوبه خود اباما اعتراف کرد که قبل برجام به این نتیجه رسیده بودند که تحریم ها دیگه اثری نداره و برجام بدادشون رسید
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/03/09
خوب بگو این همه سال تو رفتی مذاکره کردی چه نتیجه ای داشت؟ حتی بلد نبودین دو کلمه انگلیسی حرف بزنید پس چجور مذاکره کننده ای بودید؟! رفتین درس فقه و اسلام بهشون دادین تهش چی شد؟!
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/03/09
همشهری جان،زمان تو و امثال تو را فراموش نکردم.مگه شما نبودید که یقه دراندید که هواپیما نمی خواهیم؟مگه شما مملکت را تاراج نکردید؟بسه دیگه...خسته شدیم!
Iran, Islamic Republic of
13:36 - 1397/03/09
لطفا تو که ده قعطنامه علیه ملت ایران وضع کردی و این مردم را بیچاره کردی حرف نزن!!!!!
پاسخ ها
a
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
کسی نیس به این زبون نفهما بگه اگه برجام نبود مثل عراق به بهانه ی هسته ای به کشورایران حمله میکرد ن همه کشورهاهم همراهیشان میکرد اگه برجام خوب نیست مگه آمریکا خارج نشد خوب ایرانم خارج بشه جلیلی تومثل دانش آموزکلاس پنجم ابتدایی میرفتی انشامیخوندی وبرمیگشتی خدایی کشورلبه ی پرتگاه بودبرجام نجاتش داده مشکل اقتصادی راهم کارشکنی شماها بوجودآورده
France
21:10 - 1397/03/09
البته که اینا میخوان برجام ادامه داشته باشته اخه جلیلی بیشرف یکیتون بیاد بگه این پولای چند میلیارد دلاری که بخاطر برجام به کشور برگشت تو جیب چه کسایی رفت و کجاها خرج شد بیچاره ملت که جز گرونی چیزی نصیبشون نشد
France
21:32 - 1397/03/09
دولت بی تدبیر گند زد به مملکت ...
Iran, Islamic Republic of
21:51 - 1397/03/09
یکی از این جلیلی بپرسد اگر دوران طلایی نفت نودتارنودویک ودر اوج تحریمها بوده چرا پس تورم بهربالای چهل درصد رسید!؟چرا پول نفت را در زمان تحریم نمیتوانستید از طرف مقابل دریافت کنید!؟چرا برای دور زدن تحریمها انهمه پول نفت به دلالانی مانند بابک زنجانیها رسید وسفره مردم از پول نفت خالی ماند!؟ چرا تو که برای مذاکره میرفتی هربار با کوله باری از تحریم بازمیگشتی وفشارش بر دوش مردم بود!؟ چرا با وجود مذاکرات خوب تو که خود را استاد مذاکره وتئورسین در همه موارد میدانی ایران ذیل فصل هفت شورای امنیت قرار گرفت!!؟؟
United States
00:20 - 1397/03/10
اقای جلیلی شکایت از قاضی پیش قاضی چه معنی دارد. حالت خوبه؟
Iran, Islamic Republic of
01:50 - 1397/03/10
خداوکیلی چندتا طرفدار داری جلیلی؟
وجدانا حقوق از کدوم کشور میگیری؟
والا خیلی شما دیگه پرو هستین
اگه برجام بده پس تضمین برا چی میخواین
فکر کنم از پولهای بعد از برجام کم بهت رسیده آقای به اصطلاح جلیلی
Iran, Islamic Republic of
02:14 - 1397/03/10
برجام اگه به ضرر ایران بود آمریکا از برجام خارج نمیشد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج