در پی برقراری آتش‌بس، غزه آرام شد
۷۲۴۷۷۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸
۲۵۰۸ 
در نوار غزه که از دیروز شاهد تبادل آتش میان مقاومت فلسطین و رژیم صهیونیستی است، آتش‌بس شد و این منطقه فعلا آرام است.

خبرگزاری فارس: پس از میانجی‌گری مصر، آتش‌بس میان فلسطینی‌ها و صهیونیست‌ها از ساعت 4 صبح امروز (به وقت محلی) وارد فاز اجرایی شد.

اجرای این آتش‌بس 2 بار به تأخیر افتاد ابتدا قرار بود ساعت 12 دیشب برقرار شود که ممکن نشد، بار دیگر قرار شده بود با نظارت مصر ساعت 2 بامداد دو طرف دست از تبادل آتش بردارند اما اجرایی نشده بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «معا»، «خلیل الحیه» عضو دفتر سیاسی حماس در این باره گفت: پس از آنکه گروه‌های فلسطینی موفق شدند جلوی حملات بایستند و مانع از تغییر قواعد درگیری شوند بسیاری از طرف‌ها میانجی‌گری کردند و به توافق برای آتش‌بس رسیدیم.

ساعات اولیه بامداد امروز (چهارشنبه) برخی از گروه‌های فلسطینی رسیدن به توافق آتش‌بس را اعلام کردند اما رژیم صهیونیستی به این موضوع بی‌توجهی کرد و به روند بمباران غزه ادامه داد.

از جمله «داوود شهاب» مدیر دفتر رسانه‌ای جهاد اسلامی در ساعات پایانی دیشب (سه‌شنبه شب) اعلام کرده بود: ما پس از میانجی‌گری مصر با بازگشت آرامش به نوار غزه موافقت کردیم، مصر هم به ما اعلام کرد اسرائیل به توافق آتش‌بس سال 2014 (پس از جنگ 31 روزه) پایبند است.

بامداد امروز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به بیش از 10 پایگاه مقاومت در مناطق مختلف نوار غزه به علاوه اهداف دیگر حمله کرد و گروه‌های مقاومت با شلیک راکت به سمت شهرک‌های مختلف صهیونیست‌نشین در مجاورت غزه پاسخ دادند.

بر اساس گزارش، مقاومت فلسطین طی 24 ساعت گذشته حدود 130 موشک و خمپاره به سمت اراضی اشغالی شلیک کرد که طی آن 6 شهرک‌نشین زخمی شدند.

تبادل آتش در نوار غزه از صبح دیروز آغاز شد. رژیم صهیونیستی طی هفته جاری به چند برج دیدبانی گردان‌های «القسام» شاخه نظامی حماس و گرو‌هان‌های «القدس» (سرایا القدس) شاخه نظامی جهاد اسلامی شلیک کرد و 3 تن از اعضای آنها را به شهادت رساند؛ علاوه اینکه تل‌آویو از زمان آغاز راهپیمایی‌های بازگشت (در 30 مارس) تا کنون بیش از 125 فلسطینی را به شهادت رسانده است؛ شاخه‌های نظامی جهاد اسلامی و حماس در پاسخ به این جنایات، دیروز بیش از 20 راکت به سمت اراضی اشغالی شلیک کردند.

پس از آن بود که جنگندهای رژیم صهیونیستی بر فراز غزه ظاهر شدند به چندین پایگاه مقاومت حمله کردند؛ واحد توپخانه صهیونیست‌ها نیز وارد عمل شد. این شلیک راکت‌ها و پاسخ صهیونیست‌ها در سر تا سر دیروز و دیشب ادامه پیدا کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط