محمود عباس: اسرائیل به دنبال تحقق صلح نیست
۷۲۴۸۱۸
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
۲۳۴۶ 
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن تأکید بر اینکه کرانه باختری، قدس و نوارغزه با روزهای سختی مواجه شده اند افزود که حملات اسرائیل به نوارغزه نشان داد این رژیم به دنبال صلح نیست.

خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع: «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تأکید کرد که روزهای سختی بر کرانه باختری، غزه و قدس گذشته است که با تجاوز وحشیانه اسرائیل به نوارغزه با موشک و هواپیما تکمیل شده است.

وی که در نشست شورای مرکزی جنبش فتح سخنرانی می کرد، تأکید کرده است که این اقدامات نشان می دهد که اشغالگر اسرائیلی به دنبال صلح نیست با این حال ما خواهان صلح هستیم و برای تحقق آن تلاش خواهیم کرد.

عباس گفت که پیگیری این موضوع و به ویژه تصمیم های که در کنیست (پارلمان اسرائیل) گرفته می شود و تصمیم های سازمان ملل از اهمیت بالایی برخوردار است و افزود: دیدیم که سازمان آزادی بخش و جنبش فتح و دیگر جریان های سیاسی مانند یک موتور سیاسی قوی با هم کار کرده اند و این امید بخش است، ما به عنوان یک موسسه عمل می کنیم و این سیستم اداره امور را در دست دارد نه افراد، وقتی که 11 روز در بیمارستان بستری شده بودم فعالیت این سیستم متوقف نشده بود و کشور دچار بحران نشد.

وی در ادامه تأکید کرد که فتح آمادگی مصالحه با حماس را دارد و با مصر و حماس در خصوص جزئیات و ساز و کار آن به توافق رسیده است.

ارتش صهیونیستی از صبح روز سه شنبه پایگاه های مقاومت فلسطین در غزه و اراضی کشاورزی شهروندان فلسطینی را هدف قرار داد که هنوز خبری درباره خسارت های جانی احتمالی این حملات گزارش نشده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط