۵ سال حبس براى دست داشتن در هک یاهو
۷۲۴۸۶۲
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
۶۹۵۵
دادگاهى در ايالات متحده روز گذشته كريم باراتوف، شهروند كانادايى با اصالت ازبكستان را به جرم دست داشتن در هك كردن وب سايت ياهو در سال 2014 به 5 سال حبس و پرداخت 250000 دلار جريمه محكوم كرد. او كه پيشتر در سال 2017 به درخواست سازمان هاى اطلاعاتى ايالات متحده توسط پليس كانادا دستگير شده بود يكى از چهار متهم پرونده هك كردن گستره ياهو در سال 2014 و به سرقت بردن اطلاعات چندين ميليون كاربر است.

وبسایت سخت افزار: دادگاهى در ايالات متحده روز گذشته كريم باراتوف، شهروند كانادايى با اصالت ازبكستان را به جرم دست داشتن در هك كردن وب سايت ياهو در سال 2014 به 5 سال حبس و پرداخت 250000 دلار جريمه محكوم كرد. او كه پيشتر در سال 2017 به درخواست سازمان هاى اطلاعاتى ايالات متحده توسط پليس كانادا دستگير شده بود يكى از چهار متهم پرونده هك كردن گستره ياهو در سال 2014 و به سرقت بردن اطلاعات چندين ميليون كاربر است.

وكيل مدافع باراتوف در دادگاه براى كاستن از سنگينى جرم مرتكب شده توسط موكل خود لايحه ای را تقديم دادگاه كرده بود كه در آن باراتوف نوجوانى كم سن و سال معرفى شده بود كه براى كسب شهرت و درآمد به ازاى دريافت مبلغ 100دلار بابت هك كردن هر حساب كاربرى اين كار را انجام مى داده است. با اين وجود درخواست وكيل مدافع به دليل وجود شواهد كافى مبنى بر دست داشتن سازمان اطلاعاتى روسيه و مقامات رده بالاى دولت اين كشور در پرونده مورد نظر رد شده است. به گفته دادگاه، سازمان اطلاعاتى روسيه از طريق الكسى بلين، كه يكى از رده بالاترين افراد تحت تعقيب دولت آمريكاست، به اين چهار هكر مبالغى پرداخت كرده اند تا نسبت به هک كردن بيش از 500 ميليون حساب كاربرى اقدام شود. در ابتدا هشت سال زندان براى كريم باراتوف در نظر گرفته شده بود كه در نهايت 5 سال آن به تاييد دادگاه رسيد. به گفته ياهو هكرها اطلاعاتى شامل اسامى، شماره هاى تماس، فهرست مخاطبين، ايميل ها، رمزهاى عبور، تاريخ تولد و حتى آدرس بيش از 500 ميليون حساب كاربرى را به سرقت برده اند. با اين وجود دو سال پس از وقوع حمله و در سال 2016 بود كه اين شركت از اتفاق رخ داده با خبر شد. ياهو سال گذشته و با قراردادى بحث براگيز توسط اپراتور آمريكايى ورايزن خريدارى شده است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج