سیاستمدار محبوب لبنان در دو راهی ریاض - بیروت
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
دکتر ولدخانی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۷۲۵۳۱۲
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
۵۲۸۰
لبنان به دلیل سه پاره بودن مذهبی، همواره یکی از مراکز بحران‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه بوده است. نمایندگان سیاسی جوامع مذهبی شیعیان، سنی ها و مسیحیان که هریک مورد حمایت یک یا چند کشور منطقه و غرب هستند همواره روند سیاسی در لبنان را در برهه‌های مختلف با چالش و گاهی با بن بست مواجه کرده‌اند.

رویداد 24 نوشت: لبنان به دلیل سه پاره بودن مذهبی، همواره یکی از مراکز بحران‌های سیاسی در منطقه خاورمیانه بوده است. نمایندگان سیاسی جوامع مذهبی شیعیان، سنی ها و مسیحیان که هریک مورد حمایت یک یا چند کشور منطقه و غرب هستند همواره روند سیاسی در لبنان را در برهه‌های مختلف با چالش و گاهی با بن بست مواجه کرده‌اند.

این بحران از انتخاب رئیس جمهور در این کشور تا تشکیل دولت و فعالیت‌های سیاسی حزب الله آغاز و به سنگ‌اندازی‌ها و دخالت‌های برخی از کشورهای خارجی از جمله عربستان در این کشور منتهی می‌شود.

انتخابات 6 مه لبنان به جهت سیاست داخلی و منطقه‌ای و همچنین تحولات سوریه از اهمیت قابل توجهی برخوردار بود چرا که عربستان و آمریکا تمام توان مالی و سیاسی خود را به کار گرفتند تا جریان 14 مارس به رهبری سعد حریری نخست وزیر لبنان بتواند اکثریت کرسی‌های مجلس این کشور را در اختیار بگیرد، این در حالی است که تا چندی پیش از آن و پس از ماجرای بازداشت حریری در عربستان، ریاض در تلاش بود تا با تغییر زمین بازی در این کشور فرد دیگری را به عنوان رهبر سنی‌های لبنان جایگزین حریری کند، چرا که به زعم عربستان سعودی، حریری نمی ‌توانست به خوبی در برابر ایران و حزب الله سیاست ورزی کند و تمایلات ریاض را به عرصه عمل بکشاند. اما این انتخابات در میان ناباوری به سود حزب الله و جریان‌های همسو با آن به پایان رسید تا دلارهای نفتي و حمایت‌های واشنگتن با شکست حریری و یارانش همراه شود.

سوریه در بطن تحولات لبنان

تحولات سوریه بدون شک از مهمترین و تاثیرگذارترین چالش‌های سپهر سیاست در لبنان به شمار می‌رود، تحولات سوریه و لبنان تا جایی در هم تنیده شده است که یکی از مهمترین عوامل تاخیر 9 ساله در برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان جنگ سوریه و ناآرامی‌های این کشور بود، با این وجود حضور نیروهای حزب الله لبنان در صف حامیان بشار اسد رئیس جمهور سوریه در جنگ با مخالفان و به ویژه عملیات علیه گروه تروریستی داعش منجر به آن شد که این گروه سیاسی مذهبی لبنان بتواند محبوبیت و مقبولیت خود را در میان شهروندان لبنانی گسترش دهد و تعمیق کند.

با این وجود انتخابات اخیر لبنان همانند یک رفراندوم برای تعیین سیاست‌های دولت آینده لبنان در قبال بحران جنگ سوریه و مسائل مرتبط با آن نیز به شمار می‌رفت، پیروزی حزب الله در انتخابات و تثبیت جایگاه کرسی‌های این حزب در دولت آینده بیانگر آن است که سیاست مدنظر حزب الله درباره سوریه غالب خواهد بود و همین موضوع عربستان سعودی را نگران و ملتهب کرده است.

حریری در دوراهی بیروت و ریاض

سعد الحریری یکی از محبوب ترین سیاستمداران لبنانی است، در روزهای بازداشت حریری در ریاض که البته این بازداشت همواره از سوی ریاض رد می‌شود، بسیاری از مردم لبنان با در دست گرفتن تصویر وی در خیابان‌ها و سردادن شعارهایی علاقه و حمایت خود را از پسر رفیق حریری، سیاستمدار فقید این کشور اعلام می‌کردند و در انتظار بازگشت وی بودند.

سعد الحریری این روزها اما در حالی خود را برای تشکیل دولت جدید لبنان آماده می‌کند که عربستان و واشنگتن با تردید یه آینده سیاسی این کشور می‌نگرند، حریری برای دومین بار پس از بحران اخیر در روابط عربستان و لبنان عازم ریاض شده است، به نظر می رسد قرار است در این سفر ریاض برای حریری و دولت آینده وی خط و نشان بکشد. چرا که عربستان که از پیروزی حزب الله ذر انتخابات لبنان عصبانی است و از سوی دیگر بیم آن دارد که حزب الله پیش از گذشته در سوریه نفوذ کند و حضور ایران را در این کشور و همچنین سیاست ورزی لبنان تقویت کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
10:04 - 1397/03/10
بازتحلیهای چرتتون شروع شد چقدر رو دارین همش هم اخرش دروغ میشه مثل مرگ بن سلمان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
انجمن پرستاری ایران_1
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
انجمن پرستاری ایران_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر