پیگیری پرونده ممنوع الفعالیت شدن چاوشی
۷۲۵۳۵۶
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
۹۷۴۶ 
در چند روز گذشته برای چندمین‌بار در سال‌های اخیر فضای مجازی پر شد از اخبار رسمی و غیررسمی درباره ممنوع الفعالیتی محسن چاوشی؛ خواننده پرطرفداری که بار‌ها و بار‌ها شایعه ممنوع‌الفعالیتی‌اش در فضای مجازی پیچیده و هر بار هم درنهایت بدون این‌که اتفاق خاصی رخ دهد، این خواننده فعالیتش را در دنیای موسیقی ادامه داده است.

روزنامه شهروند: در چند روز گذشته برای چندمین‌بار در سال‌های اخیر فضای مجازی پر شد از اخبار رسمی و غیررسمی درباره ممنوع‌‌الفعالیتی محسن چاوشی؛ خواننده پرطرفداری که بارها و بارها شایعه ممنوع‌الفعالیتی‌اش در فضای مجازی پیچیده و هر بار هم درنهایت بدون این‌که اتفاق خاصی رخ دهد، این خواننده فعالیتش را در دنیای موسیقی ادامه داده است.

پیگیری پرونده ممنوع الفعالیت شدن چاوشی

داستان خوزستان
خبر ممنوع‌الفعالیتی محسن چاوشی را اول‌بار سایت ایران‌آرت منتشر کرد. ایران‌آرت این خبر را در شامگاه روز گذشته منتشر کرد. در گزارش منتشرشده در این سایت فرهنگی به نقل از دو، سه چهره خبری نزدیک به محسن چاوشی عنوان شده بود که این چهره‌ها تماس گرفته و گفته‌اند این خواننده ممنوع‌‌الفعالیت شده است.
چهره‌های خبری نزدیک به چاوشی که به نام‌شان اشاره نشده؛ به روایت سایت منتشر‌کننده خبر ممنوع‌الفعالیتی این خواننده کسانی هستند که دو کانال تلگرامی مورد وثوق این خواننده را اداره می‌کنند. این چند نفر به‌رغم این‌که تاکنون هیچ مرکزی این خبر را تأیید نکرده، همچنان معتقدند این ممنوع‌الفعالیتی قطعی است. آنها می‌گویند: محسن چاوشی به دلیل انتشار قطعه خوزستان ممنوع‌الفعالیت شده است. قطعه‌ای که با ترانه‌ای از حسین صفا در سالروز آزادسازی خرمشهر منتشر شد و تلخی آشکار آن صدای عده‌ای از اصولگرایان را درآورد.

چاوشی چه می‌گوید؟
با این‌که در رسانه‌های مجازی ممنوع‌الفعالیتی محسن چاوشی به‌عنوان خبری قطعی منتشر شده، اما پیگیری‌های «شهروند» حاکی از این است که چنین خبری تا این لحظه تأیید نشده است. نکته جالب این‌که در تکمیل اخبار منتشرشده، خود محسن چاوشی نیز ساعاتی بعد از انتشار اولیه خبر، در بامداد همان روز این خبر را تکذیب کرد. چاوشی در صفحه رسمی‌اش نوشت: خبر منتشرشده در فضای مجازی مبنی بر ممنوع‌الفعالیت بودن محسن چاوشی صحت ندارد و تکذیب می‌شود.

خبر تکراری
شایعه ممنوع‌الفعالیتی چاوشی نخستین‌بار نیست که مطرح می‌شود. این خبر که بارها و بارها به بهانه‌های مختلف مطرح شده؛ آخرین‌بار به بهانه همکاری با سریال‌ هاتف در آخرین ماه‌های ‌سال گذشته منتشر شد و به دلیل تکرار این موضوع است که خیلی‌ها عقیده دارند انتشار اخبار ممنوع‌الفعالیتی می‌تواند بازارگرمی این خواننده یا مدیر برنامه‌اش باشد که از شور هواخواهان پرتعداد این خواننده برای افزایش محبوبیت او استفاده می‌کنند.

آقای حاشیه
محسن چاوشی خواننده‌ای است که هم محبوبیت دارد و هم حاشیه. او با این‌که هواداران میلیونی دارد، اما از این‌رو که تاکنون حاضر به برگزاری کنسرت و برنامه زنده نشده، بارها با حرف و حدیث درباره کارهایش مواجه شده و حتی عده‌ای از صدای غیراصیلش حرف به میان آورده‌اند. علاوه بر آن، این خواننده با رد دعوت مهرجویی برای همکاری مجدد در سنتوری ٢ و البته رد ادعاهای ابراهیم حاتمی‌کیا در زمان فیلم «چ» هم چندبار خبرساز شده است. فراموش نکرده‌ایم ادعای ابراهیم حاتمی‌کیا را در نشست‌ خبری فیلم «چ» که گفته بود آقای چاوشی خیلی با «چ» ارتباط برقرار کرد و آن را دوست داشت و درنهایت هم قرار شد یک کار آزاد در این‌باره انجام دهد نه برای تیتراژ. اما این حرف‌ها به محسن چاوشی برخورد و واکنش او را برانگیخت: به دلیل طرح ادعاهایی سراسر وارونه و کذب درباره نحوه همکاری بنده با پروژه «چ» در نشست مطبوعاتی این فیلم در جشنواره، بهتر است کماکان سنتوری اولین و آخرین تجربه سینمایی‌ام باشد.

آخرین حاشیه
حالا می‌گویند او به خاطر خوزستان ممنوع‌الفعالیت شده است؛ قطعه‌ای که در سالروز آزادسازی خرمشهر برای مردم خرمشهر اجرا کرد. چاوشی در این قطعه که می‌گویند محکم‌ترین و مردمی‌ترین و تلخ‌ترین قطعه چاوشی است، از همان ابتدا درد را فریاد می‌زند و با بغضی در گلویش سراغ بارون را از مردم می‌گیرد و سراغ کارون را از بارون. خشمگین و غمگین است و اوج کار هم جایی است که شاه‌بیت حسین صفا را با قدرت و صلابت می‌خواند: ‌ای قاضی این مردم چی میگن؟ آبادی آبادی آبادی، ‌ای قاضی این مردم چی میخوان؟ آزادی آزادی آزادی...

به‌هرحال تا زمانی که اخبار ممنوعیت کاری این خواننده تأیید نشود و حداقل این‌که خودش مهر تأییدی نزند بر دشواری‌هایش؛ هیچ بعید نیست این‌بار هم خبر ممنوعیت محسن چاوشی را بازارگرمی بنامند یا حاشیه‌سازی سایت‌ها و رسانه‌های مجازی. اما هر چه باشد تغییری در این قضیه ایجاد نمی‌شود که آخرین قطعه این خواننده پرحاشیه بهترین قطعه سالیان اخیرش است و سزاوار نیست بابت این کار با دشواری مواجه شود.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:52 - 1397/03/10
اینارو ول کن
شوخیه مگه بذاری بری نمونی...تمام اعتبار موسیقی ایرانه این آهنگ
Iran, Islamic Republic of
11:55 - 1397/03/10
آقامحسن خان چاوشی دمت گرم خیلی مردی خیلی....
ای کاش توی این سرزمین چندتامثل توداشتیم...
چه قطعه پرمغزوبامفهومی،پراست ازدردهای بیکران وظلمهای پیداونهان فراوان...
بازهم درودبرشرفت مرد...
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/03/10
اگه محسن چاوشی ميخواست بازار گرمی کنه ساعت ۳ صبح ممنوع الکاریش رو تکذیب نميکرد،اتفاقا شایعه باید کار کسانی باشه که از این قطعه ناخشنودن
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/03/10
اگه محسن چاوشی ميخواست بازار گرمی کنه ساعت ۳ صبح ممنوع الکاریش رو تکذیب نميکرد،اتفاقا شایعه باید کار کسانی باشه که از این قطعه ناخشنودن
Iran, Islamic Republic of
12:36 - 1397/03/10
اگه محسن چاوشی ميخواست بازار گرمی کنه ساعت ۳ صبح ممنوع الکاریش رو تکذیب نميکرد،اتفاقا شایعه باید کار کسانی باشه که از این قطعه ناخشنودن
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/03/10
والله خسته شدیم از مرگ بر،ممنوع الکار،ممنوع الفعالیت،ممنوع الصدا،ممنوع التصویر ممنوع البازی و هزار ممنوعیت دیگه،یاد ترانه غد غن ان خواننده افتادم ،میگین خدا رحمانه ،رحیمه ستار العیوبه وهزار صفت دیگه ،شما که بندگانشین چرا یکی از این صفات در شما نیست.
Iran, Islamic Republic of
15:46 - 1397/03/10
دمت گرمه محسن خان مردی والا
Iran, Islamic Republic of
15:53 - 1397/03/10
مملکت ما همینه دیگه، هرکی درد مردم رو فریاد بزنه سرش میره تو گونی
Iran, Islamic Republic of
16:03 - 1397/03/10
این شعر آقای چاووشی نه تنها درد دل مردم عزیز خوزستانه بلکه حرف همه ملت ایران رو گفته, دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
02:24 - 1397/03/11
چند روز پیش خود تو، برترینها ! تیتر زدی که چاوشی ممنوع الفعالیت شد
حالا میگی بازار گرمی خودش یا مدیرشه،،؟ با خودت چند چندی برترین؟
Iran, Islamic Republic of
14:46 - 1397/03/11
چاوشی بهترین خواننده ی ایرانه ومداح اهل بیته
درست نیست ممنوع الفعالیت بشه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج