ربات‌ها در فضای مجازی خانه‌داری یاد می‌گیرند
۷۲۵۳۹۴
۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵
۶۲۱۵
ربات‌های خانه دار ممکن است به علت ناآشنایی با نحوه انجام وظایف خود در منزل مشکلاتی به بار آورند. اما از این پس آن‌ها می‌توانند با استفاده از فناوری واقعیت مجازی وظایف محوله را تمرین کرده و آموزش ببینند.

خبرگزاری فارس به نقل از یاهونیوز، : ربات‌های خانه دار ممکن است به علت ناآشنایی با نحوه انجام وظایف خود در منزل مشکلاتی به بار آورند. اما از این پس آنها می توانند با استفاده از فناوری واقعیت مجازی وظایف محوله را تمرین کرده و آموزش ببینند.

ربات‌ها در فضای مجازی خانه داری یاد می‌گیرند


 به همین منظور طرحی موسوم به خانه مجازی به اجرا گذاشته شده که در قالب آن با استفاده از هوش مصنوعی وظایفی به طور روزمره به ربات ها محول می شود و آنها با تمرین کردن این وظایف کارهایی که باید انجام دهند را یاد می گیرند.

وظایف تعریف شده در فضای واقعیت مجازی برای ربات ها بسیار گسترده و متنوع است تا آنها آمادگی انجام هر وظیفه ای که از سوی انسان ها به آنها واگذار شود را داشته باشند.

از جمله این وظایف می توان به مرتب کردن کمد لباس ها و باز و بسته کردن آن، جارو زدن، شستشو و همراهی افراد اشاره کرد.

در سیستم طراحی شده فعلی امکان تفویض هزار فعالیت جداگانه در قالب هشت نوع تنظیمات مختلف وجود دارد که از جمله این تنظیمات می توان به محیط اتاق نشیمن، آشپزخانه، محیط اداری و غیره اشاره کرد. طراحی این فناوری بر عهده محققان دانشگاه ام آی تی، تورنتو، مک گیل و دانشگاه Ljubljana در اسلوونی بوده است.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج