پنتاگون به بشار اسد هشدار داد
۷۲۵۶۹۱
۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳
۸۸۸۰ 
وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پنجشنبه شب در ادامه تهدیدهای خود، به بشار اسد هشدار داد از هرگونه قوه قهریه برای باز پس گیری مناطق شمال شرق سوریه که در کنترل 'نیروهای دمکراتیک کرد' متحد واشنگتن قرار دارد، خودداری کند.

خبرگزاری ایرنا: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) پنجشنبه شب در ادامه تهدیدهای خود، به بشار اسد هشدار داد از هرگونه قوه قهریه برای باز پس گیری مناطق شمال شرق سوریه که در کنترل 'نیروهای دمکراتیک کرد' متحد واشنگتن قرار دارد، خودداری کند.

ژنرال «کنت مکنزی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به خبرنگاران در مقر پنتاگون گفت: همه گروه ها در سوریه باید بدانند، حمله به نیروهای نظامی آمریکا یا متحدان ما در ائتلاف (بین المللی ضد داعش) یک سیاست بی نهایت بد خواهد بود.»

رئیس جمهوری سوریه روز پنجشنبه در گفت و گو اختصاصی با شبکه خبری 'روسیا الیوم' در ارتباط با مناطق تحت اشغال نیروهای 'دمکراتیک کرد سوریه' در شمال شرق و شرق این کشور گفت: تنها مشکل باقیمانده در سوریه نیروهای دمکراتیک است.

وی اظهار کرد: تعامل ما بر اساس دو گزینه با این گروه شبه نظامی خواهد بود؛ از آن جایی که عناصر تشکیل دهنده این گروه، اتباع سوری هستند، نخستین گزینه ما مذاکره است، اما در صورت بی ثمر بودن روش نخست، برای آزادسازی مناطق تحت اشغال این شبه نظامیان، به زور متوسل می شویم؛ چرا که گزینه های دیگری در اختیار نداریم.
نیروهای موسوم به 'دمکراتیک کرد سوریه' به عنوان همپیمان اصلی آمریکا در سوریه مناطق گسترده ای در شمال و شرق این کشور را در کنترل خود دارند.

این گروه که از حمایت های گسترده واشنگتن برخوردار است، 17 اکتبر 2017 (25مهر 96)، توانست پس از عقب راندن داعش از شهر 'الرقه' مرکز خودخوانده داعش که از سال 2013 در اشغال آنها قرار داشت، این شهر را به کنترل کامل خود درآورند.

نیروهای دمکراتیک سوریه با حمایت آمریکا و همپیمانانش با انجام عملیات نظامی توسعه طلبانه در شرق و شمال شرق سوریه قلمرو مناطق تحت اشغال خود را در دو استان الرقه و دیرالزور گسترش داده اند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Germany
09:33 - 1397/03/11
بشار اسد منتخب ملت است .طبق قانون او برای همیشه خدا ریاست جمهور است . چون او مثل پدرش علاقه به این کار دارد.
یعنی نشان می دهد کسی دیگری لیاقت او را ندارد .
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1397/03/11
ترامپ مقتدر انشالله بشار اسد و حامیانش را نابود خواهد کرد ...
Iran, Islamic Republic of
10:21 - 1397/03/11
بشار جرات حمله به کردها را ندارد و نخواهد داشت
United Arab Emirates
10:32 - 1397/03/11
مرگ بر آمریکا دشمن همه مردم دنیا
Iran, Islamic Republic of
11:12 - 1397/03/11
اینا هم از بشار اسد ضعیفتر پیدا نکردن
Iran, Islamic Republic of
15:33 - 1397/03/11
مرگ بربشار
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۸
سوریه مال روسیه اس
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج