روحانی:جوانان،زنان و اقلیت‌ها در مظلومیت هستند
۷۲۶۵۰۹
۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۹
۷۹۱۲
رئیس جمهور در دیدار صمیمی با علما و فرهیختگان اهل سنت، گفت: بارها در سخنرانی‌ها و در هیأت دولت تأکید کردم که احساس می‌کنم، جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند و امروز این سه گروه گله‌مند هستند و در بسیاری موارد نیز حق هم با آنها است؛ لذا باید زمینه را برای حضور، بروز و مدیریت آنها بیش از پیش فراهم کنیم و دولت در این زمینه مصمم است.

خبرگزاری ایلنا: حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر شنبه در دیدار صمیمی با علما و فرهیختگان اهل سنت، گفت: همه سخنانی که امروز در این تریبون مطرح شد و قبلاً هم در تریبون‌های دیگر به اشکال مختلف مطرح شده مبنی بر اینکه هر مسلمان و هر ایرانی باید به تمام حقوق خود دست یابد، سخنانی کاملاً صحیح، درست و منطقی است و در این راستا مبنا و معیار ما کلام خدا و بیانات پیامبر گرامی اسلام (ص)و خاندان رسالت است.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه همه انسان‌ها از یک ریشه هستند و هیچکس نمی‌تواند بگوید که از لحاظ انسانیت و مقام انسانی بر دیگری برتری دارد، اظهارداشت: اساس خلقت انسان از یک ریشه نشأت می‌گیرد و این سخنی است که قرآن آن را مطرح کرده است که نه تنها شیعه یا اهل سنت، بلکه حتی نسبت به غیرمسلمان هم از لحاظ خلقت یکسان هستیم و آنچه باعث برتری است، فقط تقوا و پرهیزگاری است.

روحانی اضافه کرد: شیعه و سنی از کتاب، قبله و سنت مشترکی برخوردار هستند و مؤلفه‌های وحدت شیعه و سنی بسیار زیاد و موارد اختلافی بسیار اندک است.

رئیس جمهور گفت: قرآن به ما می‌گوید که همه موحدین و همه آنهایی که پروردگار عالم را قبول دارند، در کنار هم قرار بگیرند تا در سایه وحدت بتوانند با هم زندگی کنند.

روحانی اضافه کرد: قرآن مجید اختلافات قومی را هم جزو زیبایی‌ها و برای شناخت و تبیین بهتر جوامع انسانی ذکر می‌کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه اقوام و مذاهب گوناگون ایران اسلامی در روزهای سرنوشت‌ساز واقعیت اتحاد و همبستگی خود را نشان داده‌اند، اظهار داشت: انقلاب اسلامی یکی از روزهای سرنوشت‌ساز تاریخ ایران اسلامی است که در آن همه ملت ایران نقش آفرینی کردند و در سایه انقلاب اسلامی، آزادی را به دست آوردند و امروز انتخاباتی که از آن به عنوان مظهر اندیشه و نظر مردم یاد می‌کنید جزو آثار انقلاب عظیم اسلامی است و الا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، انتخاباتی در کشور وجود نداشت و حتی آزادی در بیان نظرات و مطالب و انتقاد آزادانه حتی نسبت به رئیس جمهور از جمله آثار انقلاب اسلامی است که در تاریخ قبل از ۴۰ سال اثری از آن وجود نداشت.

روحانی خاطر نشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در میان اقوام و مذاهب کشورمان تعصباتی حاکم بود که ویرانگر بود، اما امروز نزدیکی بین اقوام و مذاهب و احقاق حقوق بیشتر شده است و البته باید این مسیر را هر چه بیشتر تقویت کنیم و همه تلاش کنیم به نقطه مطلوب برسیم.

رئیس جمهور گفت: بارها در سخنرانی‌ها و در هیأت دولت تأکید کردم که احساس می‌کنم، جوانان، زنان و اقلیت‌های قومی و مذهبی هر سه در مظلومیت هستند و امروز این سه گروه گله‌مند هستند و در بسیاری موارد نیز حق هم با آنها است؛ لذا باید زمینه را برای حضور، بروز و مدیریت آنها بیش از پیش فراهم کنیم و دولت در این زمینه مصمم است.

روحانی افزود: زنان کشورمان هم در بیان مطالبات خود حق دارند چرا که از بسیاری از شایستگی‌ها برخوردارند و در این راستا تفاوت‌های جنسی نمی‌تواند قابل قبول باشد و برای اقوام، اقلیت‌ها و مذاهب هم همین مطالب صدق می‌کند.

رئیس جمهور افزود: انسان ناراحت می‌شود از اینکه ببیند یک نفر غیر مسلمان و از اقلیت در کشور در انتخاباتی رأی مردم را به خود جلب می‌کند، اما بعد درباره حضور او در آن جمع یا شورایی که انتخابات در آن انجام شده، شک و شبهه ایجاد می‌شود. البته مجلس شورای اسلامی در این زمینه گام‌های خوبی برداشته و امیدوارم موضوع در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم که با قدم‌های مثبتی که برداشته می‌شود، به نتیجه مطلوب برسد.

روحانی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز در شرایط ویژه‌ای بسر می‌بریم که باید ظهور و بروز اتحاد و انسجام ما بیشتر از قبل باشد، گفت: همه شاهد هستیم که امروز با ملت فلسطین و مردم مسلمان منطقه چه رفتارهایی می‌شود و مردم در برخی کشورها گرفتار گروه‌های تروریستی هستند. همه شاهد هستیم که چگونه به ملت ایران نیز فشار وارد می‌کنند.

رئیس جمهور اضافه کرد: بدخواهان ملت ایران مدعی هستند که هدف فشارهای آنها نه ملت ایران بلکه دولت ایران است اما آیا وقتی آنها در خرید و تأمین دارو و تجهیزات، گندم، گازوئیل و بنزین برای ایران مشکل و مانع ایجاد کردند، فشار متوجه مردم شد یا دولت ایران؟

روحانی اظهار داشت: البته امروز ملت ایران توانسته در تولید گندم و گازوئیل خودکفا شده و تا پایان امسال در تولید بنزین نیز به خودکفایی خواهیم رسید.

رئیس جمهور تصریح کرد: البته این جای بسیار خوشحالی است که آمریکایی‌ها برای اولین بار در یک مواجهه مهم سیاسی، وقتی خواستند ملت ایران را محکوم کنند، همه کشورهای دنیا به جز چند کشور کوچک در مقابل آنها ایستادند؛ این موفقیت و پیروزی بزرگی برای ملت ایران است.

روحانی ادامه داد: امروز حتی آمریکایی‌ها بهانه‌ای هم برای اعمال فشار علیه ایران در دست ندارند، چرا که ایران به عهد و پیمان خود وفادار بوده و به اصول مورد احترام جامعه جهانی، احترام گذاشته و این طرف مقابل ملت ایران است که اصول و مقررات بین‌المللی را زیر پا گذاشته است.

رئیس جمهور یکصدایی دنیا در برابر آمریکا را موفقیت و پیروزی بزرگی خواند و تصریح کرد: اینکه آمریکایی‌ها قطعنامه‌ای را علیه فلسطین و غزه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ببرند و فقط و فقط خودشان به آن رأی مثبت بدهند و ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت همه به آن قطعنامه رأی مخالف یا ممتنع بدهند، یک موفقیت بزرگ برای ملت فلسطین، مسلمانان و برای همه منطقه ماست.

روحانی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به وحدت نیاز داریم و تردید ندارم که با یکصدایی و انسجام می‌توانیم از چالش جدیدی که آمریکایی‌ها تلاش دارند علیه ملت ایران ایجاد کنند، عبور خواهیم کرد. منتها باید همه فرهیختگان، اقوام، مذاهب و آحاد مختلف ملت یکپارچه در کنار هم بایستند.

رئیس جمهور اظهار داشت: برای ملت ایران هیچ‌چیز عزیزتر از اسلام و ایران و در کنار آن اهل بیت(ع)، سنت و سیره پیامبر(ص) و اهل بیت گرامی او نیست و این سنت و سیره همچنان که در تاریخ راهنمای ملت‌های مسلمان بوده، امروز نیز می‌تواند ما را به مقصود هدایت کند، به شرط آنکه وحدت و انسجام خود را حفظ کنیم و برای وحدت و انسجام هیچ ماهی بهتر از ماه مبارک رمضان نیست.

پیش از سخنان رئیس جمهور، مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل تسنن زاهدان و آقایان جلیل رحیمی رئیس فراکسیون اهل تسنن مجلس، صالح ادیبی سفیر کشورمان در ویتنام و آقای پیرانی فعال سیاسی - مذهبی اهل تسنن در سخنانی به ارایه نظرات خود پرداختند.

امام جمعه اهل تسنن زاهدان در سخنان خود انتخابات ریاست جمهوری را خاطره خوشی دانست که در آن همه اقوام و مذهب مختلف ملت ایران به شکل گسترده و حماسی به صحنه آمدند و گفت: این حضور حماسی مردم پیامی داشت که محتوای آن، مطالبه اقداماتی برای احقاق حقوق یکسان همه ملت است. ملت ایران امروز به بلوغ رسیده و می‌داند که تداوم انقلاب و استحکام نظام جمهوری اسلامی در گرو این مساله است و هیچ‌کس برای مدیریت این تغییرات در چارچوب قانون اساسی شایسته‌تر از دکتر روحانی نیست.

جلیل رحیمی رئیس فراکسیون اهل تسنن مجلس نیز در سخنانی با بیان اینکه دکتر روحانی در مناطقی که اهل تسنن در آن زندگی می‌کنند، گاهاً تا ۹۵ درصد رأی داشت، اظهارداشت: جامعه اهل تسنن از این بابت منتی بر شما ندارند، چرا که شما کشور را از آستانه مشکلات پیچیده نجات داده و روند پیشرفت ایران را در مسیر منطقی و عقلانی قرار دادید. اگر می‌خواستیم با صرف میلیاردها دلار آمریکا را مثل امروز منزوی کنیم، شاید موفق نمی‌شدیم اما شما توانستید با برجام این کار را بکنید.

صالح ادیبی سفیر کشورمان در ویتنام نیز با اشاره به ریشه های مشترک دینی، معرفتی و فرهنگی همه اقوام و مذاهب ایرانی و بویژه تشیع و اهل سنت، گفت: پس از دستور و تاکید چندباره رییس محترم جمهوری برای توجه بیشتر به بکارگیری نیروهای اهل تسنن در دستگاه‌های دولتی، روند اتفاقات خوبی در حال تحقق است که امیدوارم بیش از گذشته مورد رضایت اهل تسنن شود.

پیرانی فعال سیاسی اهل تسنن نیز ایجاد دستیاری ویژه اقوام و مذاهب در ریاست جمهوری را از امتیازات دولت یازدهم و دوازدهم دانست و گفت: با توجه به وضعیت منطقه و جهان بیش از پیش نیازمند وحدت هستیم و حصول این وحدت در گرو توجه به خواست همه اقوام و مذاهب و از جمله جامعه شریف اهل تسنن است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 39
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:38 - 1397/03/12
...
به فکر مردم بدبخت این مملکت باشین
Iran, Islamic Republic of
22:53 - 1397/03/12
آقای روحانی بس است .. چقدر شعار میدهید.
چقدر دوست دارید نقش اپوزسیون را بازی کنید .
آقای روحانی خیر سرتان شما رییس جمهور این مملکت هستید.
عوض شعار دادن یا کاری انجام دهید یا اگر نمیتوانید استعفا دهید
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
روحاني باز داره مسيره مناظره ها رو ميره
Iran, Islamic Republic of
23:04 - 1397/03/12
دیگه کسی موند که مظلوم نباشه؟!!!!....
Iran, Islamic Republic of
23:07 - 1397/03/12
آقای عزیز... آقای رییس جمهور... شما که خبرگزاری نیستی همش از مشکلات مملکت خبر میدی ! ما خودمونیم میدونیم چه مشکلاتی هست . یک قدمی بردار لطفا . یک کاری بکن...
پاسخ ها
سعید
Iran, Islamic Republic of
۰۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
احسنت
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
اگه مظلومیم داره از همه سوی استفاده میکنه بوی بدی میاد
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/03/12
تو رییس جمهوری تو یه کاری کن.انتظار داری من کارگر چیکار کنم؟24میلیون رای پشتته یعنی48میلیون چشم انتظار گره گشایی از دست تو.به رحم نمیکنی به خودت رحم کن که برگ های تاریخ چی درموردت به نسل ها بعد منتقل میکنن.امیر کبیر باش نه احمدشاه
Iran, Islamic Republic of
23:19 - 1397/03/12
چه کسی موجب این مظلومیت شده ومیشود جزکسانی که فقط دولت حرف و حرف وبازهم حرف وعمل دردنبال حرف خبری نیست (چرا چیزی می‌گویید عمل نمی‌کنید سخت است برای خدا چرا چیزی می‌گویید عمل نمی کنید)
United Arab Emirates
23:22 - 1397/03/12
هشت سال رییس دولت هستید به مظلومین رسیدگی میکردید .
Iran, Islamic Republic of
23:27 - 1397/03/12
مگه شما رئیس جمهور منتخب نشدی که نباشن؟؟؟؟؟؟؟؟
پس چرا هنوزم هستن؟؟؟؟؟؟
United States
23:27 - 1397/03/12
زودتر میگفتی مشکلشون حل میکردیم. چقدر شما مسئولان از دست کم کاری ما مردم رنج میکشید و لب وا نمیکنید. بمیرم براتون!
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
خجالت نمیکشند مشکل مردم رو رها کردن چسبیدن به اینکه همه ما از یک ریشه ایم نخیر جناب روحانی ریشه مسعولین چرب تراز مردم معمولیه در عوض این حرفها فکر اون مردهایی باشید که نمیتونند شکم زن و بچه هأشونو سیر کنند
Iran, Islamic Republic of
23:49 - 1397/03/12
این حرف هارو بذارید کنار،همه در این کشور به یک اندازه تحت فشار هستن.
Iran, Islamic Republic of
00:18 - 1397/03/13
جناب روحانی لطفا بازی با کلمات ... رو تموم کنید ...
Iran, Islamic Republic of
00:27 - 1397/03/13
بارها شنیدم که در تولید بنزین خودکفا شده ایم
چرا اینقدر دروغ می گویید؟
چند بار خودکفا می شویم؟
تمام کنید دروغ گویی را ای کذابان
Iran, Islamic Republic of
00:33 - 1397/03/13
فک کنم روحانی فک میکنه فقط باید مشکلات تموم نشدنی مارو بیان کنه و دست به سینه منتظر باشه یکی بیاد حلش کنه اینم از رئیس جمهورمون ای خداااا بسه دیگ خسته شدیم
پاسخ ها
بدون نام
-
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
نه فکر میکنه رییسی رییس جمهور شده داره ازش انتقاد میکنه
Iran, Islamic Republic of
00:42 - 1397/03/13
شما که این چیزها رو میدونی نمیخوای یک حرکتی بکنی؟!!
Iran, Islamic Republic of
00:52 - 1397/03/13
مظلوميت
چه كلمه اي
آقاي ريس حمهور از جامعه خبر داري؟؟؟؟؟
يك وسيله نفايه از ١٠٠ميليون شد ٢٠٠ميليون
يك متر آپارتمان شد سه برابر
نابودمان كردي
Iran, Islamic Republic of
01:17 - 1397/03/13
دیگه چه خبر؟ رییس جمهور شده اخبار ساعت 14
این ها رو که عمه منم می دونه. رای دادیم بهت که این مشکلات رو حل کنی اخوی
Iran, Islamic Republic of
01:24 - 1397/03/13
خدا لعنت کن هرکی ب این مملکت دار خیانت میکن

من موندم این روحانی چیکارس اگ کارای نیس پ چرا میگیمش رییس جمهور
اگ کار ای نیس بیاد کاس کوزشو جمع کن بر پیه کارش
ما کنند میخایم داستان سرایی بسته برامون
Iran, Islamic Republic of
01:39 - 1397/03/13
میدونیم مظلومیم! شما که همین قشرها بهت رای دادن تا الان چکار کردی براشون!؟
Iran, Islamic Republic of
02:13 - 1397/03/13
بابا حرف نزنید حرف نزنید عمل کنید مرد باشید و یه کاری برای این ملت مظلوم به خواب رفته کنید.
Iran, Islamic Republic of
02:28 - 1397/03/13
شما که 8 سالتان کم کم در حال تمام شدن است و متاسفانه وقت نکردید مشکلات را حل کنبد انشالله بعد از شما فرد دیگری می آید وحل می کند
Germany
02:58 - 1397/03/13
آقای ریس جمهور اکثر مردم جمهوری اسلامی ایران مظلوم فقیروگرسنه هستند بخدای محمد ازخودم بگم توماه مبارک رمضان نتوانستم برای خانوادم یک کیلو گوشت یایک کیلو میوه بخرم آقای ریس جمهور ماگرسنه هستیم آقای روحانی پس کلیدت کجاست شکست بیارش جوشش بدم
Iran, Islamic Republic of
04:12 - 1397/03/13
غیرازحاکمآن ووابستگانشان همه درمظلومیت خودخواسته هستند چوخودکرده راتدبیرنیست
Iran, Islamic Republic of
04:39 - 1397/03/13
جناب روحانی کل ۹۶ درصد مردم ایران مظلوم هستند
موقع عذر خواهی فرا نرسیده آقای رئیس جمهور؟
تا کی باید به جای حساب دادن به مردم با طرح مسائل عجیب و غریب دنبال ماست مالی کردن باید باشید؟
Iran, Islamic Republic of
04:45 - 1397/03/13
اینجوری با این حساب فقط بازنشستگان و پیر مرد و زن ها در اکثریتند و اونها خوشند و مظلوم نیستند .
Iran, Islamic Republic of
05:27 - 1397/03/13
بنده با اکثر قومیت های ایرانی واقلیتهای مذهبی برخوردداشته ام وخدمتشان بوده ام کسی نیست که از نظام مقدس وولایت معظم فقیه نا اضی باشد اگرنارضایتی است از عملکرد دولتهاست چرا جناب رییس جمهوری میخواهد گناه کوتاهی دوخدمت به خلق الله که وظیفه خودش وزیر مجموعه اش است به گردن اصل نظام مقدس بیندازد این ملت بزرگ وتاریخی هرگز بخاطر حرفهای اینچنینی پشت رهبری ونظام را خالی نکرده ونمیکنند ایثار وشهادت درمیان کل اقوام ومذاهب کشور نشان بارز ماست
Iran, Islamic Republic of
07:09 - 1397/03/13
جناب روحانی، شعار دادن و انحراف کردن اذعان عمومی بس است، لطفاً فکری بحال اقتصاد و اشتغال مملکت بکن!
Iran, Islamic Republic of
08:09 - 1397/03/13
چشم جناب روحانی؛منکه یک شهروند عادی هستم پیامتونو شنیدم وقول میدم بهش رسیدگی کنم؛شما هم به اطلاع رسانیتون ادامه بدید(در حال کوبیدن سر به دیوار)
Iran, Islamic Republic of
10:33 - 1397/03/13
حسن خان این بازی های انتخاباتی دیگه خاصیت شو از دست داده. بس کن جون خودت....
Iran, Islamic Republic of
20:39 - 1397/03/13
از كرامات شيخ ما اينست
شيره را خورد و گفت شيرين اسا
Iran, Islamic Republic of
21:50 - 1397/03/13
چطور خانمها لایق هستن که یک خانم هم برای پست وزارت انتخاب نکردین؟!؟!
Iran, Islamic Republic of
10:31 - 1397/03/28
ازروحانی انتظارداشتیم یک وزیر ویا معاون وزیر از اهل سنت انتخاب می کرد ولی نکرد،دیگر به هیچ کس امیدوار نیستم.دیگر وجود خود را بی خود می دانم و رای خود را بی ارزش!!!!دیگر رای دادن به اصلاح طلب و یا اصولگرا برای من و امثال من بی معنی است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج