کشف اوتیسم از روی دندان نوزادان ممکن می‌شود
۷۲۶۷۹۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
۵۷۷۹
محققان به روشی جدید برای شناسایی زودهنگام بیماری اوتیسم دست یافته اند و می گویند با بررسی دندان های نوزادان می توان بیماری مذکور را به سرعت شناسایی کرد.

خبرگزاری فارس: محققان به روشی جدید برای شناسایی زودهنگام بیماری اوتیسم دست یافته اند و می گویند با بررسی دندان های نوزادان می توان بیماری مذکور را به سرعت شناسایی کرد.

بررسی یادشده که در نیویورک صورت گرفته نشان می دهد سرعت رشد و ترکیبات دندان های نوزادان مبتلا به اوتیسم با نوزادان عادی تفاوت هایی دارد و از همین طریق می توان ابتلا یا عدم ابتلای آنها به این بیماری را کشف کرد.

پژوهشگران با بررسی دندان های 200 نوزاد و لایه ها و مواد شیمیایی موجود در آنها و تغییرات رخ داده در این دندان ها به این نتیجه رسیده اند که چرخه های شکل گیری زینک و مس در ریشه های در حال شکل گیری دندان های نوزادان مبتلا به اوتیسم متفاوت با نوزدان عادی است.

آنها با بررسی همین تفاوت ها الگوریتمی را ابداع کرده اند که با دقت 90 درصد می تواند احتمال ابتلای یک نوزاد به اوتیسم را مشخص کند.

اوتیسم از جمله بیماری های خطرناکی است که توانایی های ارتباطی، مهارت های اجتماعی و دیگر توانمندی های کودکان را کاهش می دهد و نشانه های اولیه آن در کودکان 2 تا 3 سال نمایان می شود. البته گاهی اوقات شناسایی این بیماری در نوزادان 18 ماهه هم ممکن است. شناسایی سریع تر بیماری اوتیسم مقابله با روند مخرب آن را تسهیل می کند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج