رزمایش کره جنوبی و آمریکا در سکوت رسانه‌ای
۷۲۶۹۱۶
۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
۵۸۸۱ 
یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، کره جنوبی و آمریکا قصد دارند به منظور کمک به حفظ روند صلح در شبه جزیره کره رزمایش نظامی مشترک سالانه خود را بدون جنجال و سروصدا برگزار کنند.

خبرگزاری ایسنا: یک مقام وزارت دفاع کره جنوبی اعلام کرد، کره جنوبی و آمریکا قصد دارند به منظور کمک به حفظ روند صلح در شبه جزیره کره رزمایش نظامی مشترک سالانه خود را بدون جنجال و سروصدا برگزار کنند.

این مقام که نامش را فاش نکرد به خبرنگاران در سنگاپور گفت: سونگ یونگ مو، وزیر دفاع کره جنوبی و جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا این تصمیم را در جریان مذاکراتی که در سنگاپور داشتند در راستای یک استراتژی "ارتباط راهبردی" اتخاذ کردند.

این تصمیم ظاهرا یک رویگردانی از تاکیدات قبلی این کشورهای همپیمان بر برگزاری همه جانبه رزمایش های مشترکشان به بهانه تحریک‌های کره شمالی است.

آمریکا معمولا عادت دارد به صورت علنی استقرار ادوات نظامی راهبردی مثل ناوهای هواپیما بر، زیردریایی‌های هسته‌ای و جنگنده‌های رادارگریز خود را در شبه جزیره کره اعلام کند.

همچنین مقامهای دفاعی کره جنوبی و آمریکا بر اهمیت تداوم رزمایش های مشترک خود حتی در مرحله فعلی انجام مذاکرات توافق کردند.

با این حال قرار شده که برای یک چنین مانورهای بزرگی پوشش رسانه‌ای کم به عمل آید یا اصلا هیچ پوشش رسانه‌ای صورت نگیرد چرا که آنها نمیخواهند به کره شماملی بهانه‌ای برای بازگشت به اقدامات تحریک آمیز بدهند.

همچنین گزارش شده که این دو کشور ممکن است استقرار تجهیزات راهبردی را فعلا در شبه جزیره کره به حداقل برسانند؛ اقدامی که کره شمالی معمولا با حساسیت به آن پاسخ می دهد.

سونگ به ماتیس گفت، نباید حتی به اندازه "یک شکاف 0.1 میلی متری" بین دو طرف بر سر مساله کره شمالی فاصله به وجود بیاید و وزیر دفاع آمریکا نیز با این مساله موافق بوده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:08 - 1397/03/13
جواب امریکا رو فقط باید قلدرگونه داد.اگر کمی ترس و دودلی از طرفش ببیند او را نابود میکند..منتظر سرنگونی اون باشید..
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج