جزئیات مذاکرات سری آمریکا و سازمان ملل
۷۲۷۵۶۲
۱۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۱
۴۵۵۳
یک روزنامه فرامنطقه‌ای اعلام کرد علت دیدار دیروز رؤسای سه‌گانه لبنان، بحث درباره میانجی‌گری سازمان ملل برای تصحیح مرزها در مناطق مورد مناقشه میان لبنان و رژیم صهیونیستی بوده است.

خبرگزاری فارس: شستی سه‌جانبه میان «میشل عون» رئیس‌جمهور، «نبیه بری» رئیس پارلمان و «سعد الحریری» نخست‌وزیر مأمور به تشکیل کابینه برگزار شد.

روزنامه «الحیاة» در این زمینه نوشت: نشست دیروز درباره مذاکرات لبنانی-اسرائیلی با میانجی‌گری سازمان ملل برای تصحیح مرزها در مناطق مورد مناقشه بود بویژه اینکه رژیم صهیونیستی قصد ساخت دیوار در طول مرزهای جنوبی لبنان را دارد. از دیگر افرادی که در نشست مذکور حاضر بودند «عباس ابراهیم» مدیر کل امنیت عمومی بود که مأمور رسیدگی به این پرونده شده است.

روزنامه مذکور سپس از مذاکره محرمانه میان آمریکایی‌ها و سازمان ملل برای میانجی‌گری میان لبنان و رژیم صهیونیستی خبر داد و افزود داده‌‌های وجود دارد که به برگزاری این نشست سه‌جانبه فراخوانده است.

اظهارات سال گذشته (بهمن ماه 1396) «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که مدعی شده بود بلوک نفتی شماره 9 (واقع در مرز آب‌های منطقه‌ای لبنان و فلسطین اشغالی) متعلق به تل‌آویو است نه لبنان.

این ادعا، با واکنش تند مقامات لبنان روبه‌رو شد. این تنش زمانی بیشتر شد که رژیم صهیونیستی در همان زمان ساخت دیوار حائل در جنوب خط آبی (در مرز لبنان و فلسطین اشغالی) را آغاز کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج