دلیل اصلی عدم سفر نمایندگان به جام جهانی
۷۲۸۸۷۸
۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۳۹
۶۹۴۱ 
محمداسماعیل سعیدی، رحیم زارع و غلامرضا کاتب از حضور در جام جهانی انصراف داده‌اند و علت انصرافشان را مشکلات اقتصادی و کمک به کاهش هزینه‌های کشور عنوان کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: 7 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار بود به دعوت وزارت ورزش و جوانان برای تماشای جام جهانی فوتبال عازم روسیه شوند.

4 عضو کمیسیون فرهنگی و 3 عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی اسامی‌شان در لیست مسافران پارلمان به روسیه وجود داشت.

*اسامی کدام نمایندگان در قرعه‌کشی برای جام جهانی درآمد؟

غلامرضا کاتب نماینده گرمسار (فراکسیون مستقلان ولایی)، پروانه سلحشوری نماینده تهران (فراکسیون امید) و محمدعلی وکیلی نماینده تهران (فراکسیون امید) و محمداسماعیل سعیدی نماینده تبریز (فراکسیون نمایندگان ولایی) از طرف کمیسیون فرهنگی به وزارت ورزش و جوانان معرفی شدند.

رحیم زارع نماینده آباده (فراکسیون نمایندگان ولایی)، همایون یوسفی نماینده اهواز (فراکسیون امید) و علی اصغر یوسف‌نژاد نماینده ساری (فراکسیون امید) هم از طرف فراکسیون ورزش مجلس به وزارتخانه مذکور معرفی شدند.

* سعیدی از سفر به جام جهانی انصراف داد/ «به دلیل مشکلات اقتصادی مردم با بیت‌المال به روسیه نمی‌روم»

پس از انتشار اسامی مسافران جام‌جهانی، محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز و عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی ، از حضور در مسابقات جام جهانی روسیه اعلام انصراف کرد.

وی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و فشاری که به مردم می‌آید، انسان وجدانش قبول نمی‌کند که این مسائل را مشاهده کرده و آنگاه با پول بیت المال به مسکو برود، لذا بنده انصراف خودم را اعلام می‌کنم و برای جام جهانی را درصورت لزوم از خانه‌‌ام تماشا می‌کنم.

*دومین انصرافی مجلس از جام جهانی/ زارع: هر کسی می‌خواهد به روسیه برود از جیبش هزینه کند

دومین انصرافی از سفر به جام جهانی، رحیم زارع نماینده مردم آباده و رئیس کمیته فوتبال فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی بود که در گفت‌وگویی، در واکنش به قرعه‌کشی انجام شده در مجلس برای اعزام هفت تن از نمایندگان به مسابقات جام جهانی و وجود نام وی در این لیست، اعلام کرد که از سفر به روسیه انصراف می‌دهم و هیچگاه از پول مردم به چنین سفری نخواهم رفت.

وی اضافه کرد: هیچ سفر خارجی در مجلس دهم نرفته‌ام و حتی آن روزی که معاونان وزیر ورزش و جوانان به مجلس آمدند به آنها اعلام کردم که از پول بیت‌المال کسی به سفر نرود زیرا این اقدام توجیهی ندارد.

* کاتب هم از سفر به جام جهانی انصراف داد/ «برای کاهش هزینه‌های کشور به روسیه نمی‌روم»

 غلامرضا کاتب نماینده مردم گرمسار و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم که نامش در لیست سفر به جام جهانی وجود داشت در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به انتشار اسامی نمایندگانی که طبق قرعه کشی قرار است برای تماشای جام جهانی به روسیه سفر کنند، گفت: اعزام 7 نماینده از مجلس به جام جهانی منطقی و اصولی نییست، این غیرمنطقی است که 7 نماینده برای نظارت به روسیه بروند نهایتا یک یا دو نماینده برای این منظور کافی است.

کاتب همچنین یادآور شد: ضرورتی ندارد به این سفر بروم مگر اینکه اجبار باشد که آنهم همکاران دیگر بروند، بنده علاقه‌ای به این سفر ندارم؛ در شرایطی که تحریم‌های اقتصادی علیه کشورمان وجود دارد نباید هزینه‌های جاری کشور را افزایش داد؛ بنده از سفر به روسیه انصراف می‌دهم چراکه باید به اصولی پای‌بند باشیم و آن اصول کاهش هزینه‌های مملکت است.

* وکیلی: از رئیس و سخنگوی کمیسیون فرهنگی درباره جام جهانی سوال کنید/ به این شایعات به اندازه کافی دامن زدید!

البته در این بین، محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار در واکنش به قرعه‌کشی انجام شده در مجلس برای اعزام هفت تن از نمایندگان به روسیه برای تماشای مسابقات جام جهانی فوتبال و وجود نام وی در این لیست، اظهار داشت: شما به این شایعات به اندازه کافی دامن زدید.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نام شما در قرعه‌کشی کمیسیون فرهنگی درآمده است، توضیح داد: اصلا چنین چیزی در کمیسیون فرهنگی اتفاق نیفتاده است و قرعه‌کشی انجام نشده است، کمیسیون فرهنگی رئیس دارد، کمیسیون فرهنگی سخنگو دارد، از آنان در این زمینه سوال کنید.

این عضو فراکسیون امید مجلس همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی از نمایندگان عضو کمیسیون فرهنگی انجام قرعه‌کشی را تأیید کردند، گفت: چیزی به نام وکیلی مطرح نشده است.

وکیلی در واکنش به این سوال که اگر اسمتان برای سفر به جام جهانی رد شود آیا به این سفر خواهید رفت یا نه، بدون ارائه توضیحی تماس تلفنی خبرنگار با خود را قطع کرد.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:56 - 1397/03/19
مگرچقدر هزینه داشت می رفتند و صفا به ی کردند
Iran, Islamic Republic of
00:59 - 1397/03/19
بعضی از نمایندگان ملت بجای اینکه به فکر مردم وکشور باشند به فکر سفر های خارجی با بوجه وپول بیت المال هستند وبه فکر خودشان ودوستانشان وفرزندانش هستند ومردم از یادشان رفته
Iran, Islamic Republic of
01:07 - 1397/03/19
حالا برن مگه بانرفتن این ٧نفروضع اقتصادمملکت بهترمبشه...اتفاقا خیلی هم خوبه برای تیم ملی ...والابدنیست..البته اگه باپول خودشون برن که بهتردیگه حرفی هم نیست.
Iran, Islamic Republic of
01:08 - 1397/03/19
نماینده های تازه به دوران رسیده!
Iran, Islamic Republic of
01:09 - 1397/03/19
تو این اوضاع اقتصادی مردم ، نامردیه اگه با پول بیت المال برن خوش گذرونی
Iran, Islamic Republic of
01:36 - 1397/03/19
بابا اين را خوب اگر به فکر مردم ایران هستید ماکه چیزی توجیبمان نرفته رفتین یانرفتین ازبیت المال یاازجیب خودتان دولت فقط داره جیب مردم بدبخت وگرسنه وبیچاره را خالی میکنه ازیکطرف وضع اقتصادی متشنج 2 جرائم پلیس راه قبضهای هنگفت برق آب تلفن گاز وجنسهای فوق گرون فلج شدیم گرسنه هستیم برید تفریح کنید ماخدایی داریم بادوتا کلمه حرف میخواهید ملت شریف وولایتمدار وانقلابی راضی کنید خدا کریمه من از خودم میگم وملیونها نفر از مابدتر یک کیلو گوشت یایک کیلو میوه برای خانوادم بخرم به خود ماه رمضان قسم میخورم بوی گوشت و میوه را نکردیم حسابمان پیش خداست روحانی
پاسخ ها
محمد اختر
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
حرف دل ما می زنی
Iran, Islamic Republic of
04:39 - 1397/03/19
به صداقت نفرات انصراف دهنده افرین می گوییم وبه حماقت نفرتکذیب کننده پوزخندمی زنیم
Iran, Islamic Republic of
06:02 - 1397/03/19
اخی شما دبگه خیلی به مشکلات اقتصادی فکر میکنید همین اقای یوسف نژاد چه برنامه ها ونقشها برای حاملها وبنزسن کشید بعدا به فکر مردمین توزا خدا قبول کن حرف من
Iran, Islamic Republic of
08:54 - 1397/03/19
هزینه رفتن رو حتما نقدی میگیرند وگرنه بقدری از بیت المال ریخت وپاش دارن که اینا بحساب نمیان
Iran, Islamic Republic of
13:31 - 1397/03/19
عشق بازی با پول مفت ملت
Iran, Islamic Republic of
13:54 - 1397/03/19
اگه این مطلب رسانه ای نمیشد همشون میرفتن گوربابای مردم و مشکلاتشون و بیت المال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج