بشار اسد: رابطه ایران و سوریه فروشی نیست
۷۳۱۴۰۰
۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۴۰
۶۳۳۷ 
بشار اسد رییس جمهوری سوریه با اشاره به اینکه عربستان سعودی پیشنهاد قطع رابطه تهران-دمشق را ارایه کرده است،گفت: سعودی ها پرداخت هزینه قطع این رابطه را مطرح کردند اما روابط ایران و سوریه قابل فروش نیست.

خبرگزاری ایرنا: بشار اسد رییس جمهوری سوریه با اشاره به اینکه عربستان سعودی پیشنهاد قطع رابطه تهران-دمشق را ارایه کرده است،گفت: سعودی ها پرداخت هزینه قطع این رابطه را مطرح کردند اما روابط ایران و سوریه قابل فروش نیست.

رییس جمهوری سوریه در گفت وگو با شبکه خبری العالم که چهارشنبه شب منتشر شد، افزود: روابط ایران و سوریه قابل فروش نیست و هیچ کس جرات ندارد بهایی برای آن تعیین کنند.

وی افزود: برخی کشورها از جمله عربستان در ابتدای جنگ در سوریه و در مراحل مختلف چنین موضوعی را مطرح کردند.

اسد اظهار داشت: عربستان سعودی پیشنهاد داده بود که اگر سوریه روابط خود را با ایران قطع کند، اوضاع در این کشور به وضع عادی بازخواهد گشت، این اصل از نظر ما مردود است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع رابطه سوریه با ایران راهبردی است، اظهار داشت :مواضع عربستان در خصوص رابطه دمشق و تهران یک موضوع علنی است.

**مانع نداشتن پایگاه نظامی ایران در سوریه

رئیس جمهوری سوریه درباره احتمال برپایی پایگاه نظامی ایران در سوریه گفت: تا زمانی که ایران همانند روسیه همپیمان ما است، دمشق هیچ مانعی بر سر راه حضور پایگاه های نظامی ایرانی در سوریه نمی بیند.

اسد تصریح کرد: البته اگر ما درخواست کنیم در آن صورت از تهران خواهیم خواست تا با آن موافقت کند و این ما هستیم که ممکن است چنین درخواستی کنیم و ایران در این زمینه درخواستی از ما نکرده است. در واقع ایران مصلحتی جز درهم کوبیدن تروریسم ندارد اما دامنه جنگ گسترش یافته و همین امر سبب شد تا ماهیت حضور ایران در سوریه نیز گسترش یابد.

وی گفت: این موضوع در مورد روسیه نیز شکل گرفت. اگر ما با همکاری و هماهنگی و گفت وگو با ایرانیان احساس کنیم که نیازمند پایگاه های نظامی ایرانی هستیم در این موضوع شک و تردید نخواهیم کرد اما درحال حاضر حمایت ایران در شکل کنونی اش تاثیرگذار است.

**رابطه راهبری ایران و سوریه

رئیس جمهوری سوریه از رابطه این کشور با ایران به عنوان یک 'رابطه راهبردی' نام برد که 'قابل معامله نیست و با حال و آینده منطقه در ارتباط است'.

اسد تاکید کرد: ایران و سوریه این رابطه را در بازار سیاسی بین المللی عرضه نکرده اند تا بتوان بر سر آن با دیگران معامله و سازش کرد.

وی تصریح کرد: هدف اسراییل از تبلیغات علیه ایران آن است که جمهوری اسلامی را تحریک کرده و در تنگنا قرار دهد که در راستای تبلیغات علیه ایران در ارتباط با پرونده هسته ای است.

رییس جمهوری سوریه بیان کرد: آنها می خواهند علیه ایران یک موج بین المللی راه بیاندازند و در ارتباط با سرزمین سوریه تصمیم گیری صرفا سوری است و ما درگیر یک نبرد واحد هستیم و اگر تصمیمی در مورد ایران داشته باشیم فقط با ایرانیان درباره آن سخن خواهیم گفت و با هیچ طرف دیگری گفت وگو نخواهیم کرد.

**ائتلاف پایدار بین ایران و سوریه

رئیس جمهوری سوریه در مورد ماهیت ائتلاف موجود میان کشورش با روسیه و ایران گفت: این یک ائتلاف ثابت و استوار است و تاریخچه 40 ساله دارد و به همین دلیل نیازی نیست از آن به عنوان یک ائتلاف گذرا نام ببریم.

اسد بیان کرد: این ائتلاف با توجه به منافع مشترک و واقعیت های موجود درحال قدرت گرفتن است و تا زمانی که محور مقابل ما از تروریسم حمایت می کند، سوریه به همراه ایران و روسیه به طور مشترک نگران خطر تروریست باقی خواهند ماند زیرا خطر تروریسم یک خطر فراگیر برای همه جهان است.

**اصطلاح مستشار نظامی معنی گسترده ای دارد

وی در ارتباط با ماهیت حضور ایران در سوریه گفت: ما مستشار نظامی ایرانی داریم و این اصطلاح گاهی معنی گسترده ای دارد زیرا ما براساس رابطه قدیمی که با ایران داریم حتی قبل از جنگ نیز مستشار نظامی ایرانی داشتیم زیرا رابطه نظامی دو کشور محکم و استوار است.

رییس جمهوری سوریه افزود: وقتی این تشکیلات نظامی وارد مرحله جنگ می شود، این مستشار به رزمنده تبدیل می شود پس اصطلاح مستشار دارای ابعاد متعددی است. ما به طور حتم مستشار ایرانی در سوریه داریم و گروهی از نیروهای داوطلب ایرانی برای جنگ به سوریه آمده اند که توسط افسران ایرانی هدایت می شوند.

وی تصریح کرد: ایرانی ها بخاطر ملت سوریه جنگیده و دفاع کرده و خون خود را نثار کرده است، به همین دلیل وقتی می گوییم مستشار این یک نامگذاری عمومی است.

وی ادامه داد: البته این بدان معنا نیست که ما از حضور ایران اگر شکل رسمی داشت، شرمنده می شدیم اما از کلمه مستشار استفاده می کنیم زیرا تشکیلات نظامی ایرانی در هیچ یک از اشکال آن را درحال جنگ در سوریه نداریم زیرا اگر داشتیم نمی توانستیم آن را مخفی کنیم و همچنین چرا باید از بیان آن شرمنده باشیم؟ وقتی به طور رسمی و قانونی از روسیه برای حضور در سوریه دعوت کردیم خجالت نکشیدیم.

رییس جمهوری سوریه تاکید کرد: اگر تشکیلات نظامی ایرانی در سوریه داشته باشیم ما آن را اعلام خواهیم کرد، این روابط نیازمند انعقاد توافق نامه هایی میان دو دولت است که باید از مسیر پارلمان ها گذر کند و نمی توان چنین روابطی را پنهان نگه داشت.

**تاخیر سفر اسد به ایران

رئیس جمهوری سوریه در پاسخ به سوالی در مورد اینکه 'چرا به ایران سفر نمی کند با اینکه ظرف این مدت چند بار از روسیه دیدن کرده است؟' گفت: چند ماه پیش قرار بود سفری به ایران داشته باشم اما به تاخیر افتاد و لغو نشد. به دلیل شرایط استثنایی مربوط به تحولات جنگ این سفر به تعویق افتاد اما به طور حتم مانعی بر سر راه سفر من به ایران وجود ندارد و در آینده نزدیک به ایران سفر خواهم کرد.

** دو گزینه فراروی تروریست های جنوب سوریه

رییس جمهوری سوریه تاکید کرد که تروریست های جنوب این کشور فراروی دو گزینه قرار دارند. یا طرح آشتی جویانه و یا آزادسازی با توسل به زور.

اسد ادامه داد: تا این لحظه به دلیل دخالت های اسراییل و آمریکا در جنوب سوریه نتایج عملی به دست نیامده است. رژیم صهیونیستی و آمریکایی ها به منظور پیشگیری از دستیابی به هرگونه سازش و یا راه حل مسالمت آمیز، تروریست ها در جنوب سوریه را تحت فشار قرار داده اند.

رییس جمهوری سوریه ابراز داشت: از زمان آغاز جنگ در این کشور که به طور مشخص و به وضوح در جبهه جنوب شکل نظامی به خود گرفت، اسراییل به طور مستمر نیروهای سوری را گلوله باران کرده و از تروریست ها حمایت می کند.

وی تاکید کرد: درهم کوبیدن تروریست های وابسته به اسراییل در سوریه نخستین ضربه سیاسی و نظامی در تمامی زمینه ها علیه اسراییل به شمار می رود.

**نبود هیچ نگرانی برای بازسازی سوریه

اسد اظهار داشت: سوریه نگران بازسازی نیست زیرا نیروی کار در اختیار دارد و این امر می تواند صرفه جویی مالی برای کشور به همراه داشته باشد و به همین دلیل همچنان توان آغاز این فرآیند را دارد. علاوه بر آن کشورهای دوست امکاناتی در اختیار دارند و مایل به مشارکت در بازسازی سوریه هستند.

وی تاکید کرد: کشورهایی که در جنگ علیه سوریه شرکت داشتند و سبب ویرانی کشور شده اند، به هیچ وجه به آنها اجازه نمی دهیم در فرآیند بازسازی حضور داشته باشند.

**ارتباط تنگاتنگ صهیونیست با تروریست ها در سوریه

اسد در مورد ارتباط تنگاتنگ صهیونیست ها و تروریست ها در سوریه ابراز داشت: اسراییل از ابتدای جنگ به منظور هدایت نظامی تروریست ها اتاق فکر نظامی تشکیل داد و این اتاق تا به امروز به طور فعال به کار خود ادامه داده است.

وی ادامه داد: این امر نشان می دهد که ماموریت سپرده شده به تروریست ها همچنان ادامه دارد و آنها آماده انجام اقدامات تروریستی بیشتری هستند. تصمیم ما از همان ابتدا روشن بود و قصد آزادسازی تمام سرزمین سوریه را داریم.

**تاریخ سیاسی آمریکا بر دروغ مبتنی است

رییس جمهوری سوریه در ارتباط با خروج نیروهای آمریکایی از منطقه التنف ابراز داشت: آمریکا می گوید آماده انجام چنین کاری است اما همگان می دانند که تاریخ سیاسی آمریکا مبتنی بر دروغ است و به همین دلیل چرا باید حرف آنان را باور کنیم.

**تاثیر منفی ناامنی در اردن بر سوریه

وی در ارتباط با آشوب های اخیر در کشور اردن گفت: ما امیدواریم در این کشور ثبات برقرار شود و آرزوی آشوب برای این کشور نمی کنیم زیرا این امر بر ما تاثیر منفی برجای خواهد گذاشت.

**حملات اسراییل را پاسخ خواهیم داد

اسد در ارتباط با احتمال ادامه یافتن حملات اسراییل علیه سوریه گفت: ما با توجه به امکانات نظامی خود پاسخ رژیم صهیونیستی را خواهیم داد و به هر میزان که امکانات مان بهبود یابد، واکنش ما نیز بهبود خواهد یافت اما درحال حاضر قوی ترین واکنش علیه اسراییل آن است که تروریست ها را به عنوان ارتش عملی اسراییل در سوریه درهم بکوبیم.

رییس جمهوری سوریه ادامه داد: ما تروریست ها را ارتش اسراییلی می دانیم و آنها به وضوح در خدمت اسراییل عمل می کنند.
اسد تصریح کرد: آنان اولین کاری که انجام دادند این بود که سامانه دفاع هوایی ما را مورد حمله قرار دادند درحالی که این موضوع به تروریست ها به عنوان نیروهای پیاده نظام ارتباطی نداشت؛ آنها به درخواست اسراییل چنین کاری انجام دادند.

وی گفت: پاسخ دادن به حملات اسراییل در واقع نیاز به تصمیم گیری سیاسی ندارد و یک تصمیم سیاسی محسوب نمی شود بلکه یک تصمیم ملی به شمار می آید.

**تغییر نکردن سیاست سوریه در مورد فلسطین

رییس جمهوری سوریه در مورد سیاست کشورش در مورد فلسطین ابراز داشت: سیاست ما در موضوع فلسطین همانند چند دهه گذشته است و هیچ تغییری نکرده، البته حمایت ما از فلسطین به امکانات موجود سوریه بستگی دارد و بدون شک درحال حاضر اولویت ما پاکسازی سوریه از وجود تروریسم است و موضوع فلسطین و اینکه با کدام یک از طرف های فلسطینی می توانیم تعامل داشته باشیم در وهله بعد قرار دارد.

**حزب الله عنصر اساسی نبرد با تروریسم

رئیس جمهوری سوریه در مورد ادامه حضور نظامی حزب الله لبنان در خاک سوریه گفت: نبرد ما با تروریسم یک نبرد طولانی و مستمر است و نیازمند ائتلاف سه جانبه با ایران و روسیه هستیم، البته از نظر دولتی این یک ائتلاف سه جانبه است و حزب الله در نهایت یک عنصر اساسی در نبرد با تروریسم در سوریه است. جنگ ادامه دارد و نیاز ما به این نیروهای نظامی نیز طولانی است.

اسد ادامه داد: هر وقت حزب الله و یا ایران و یا دیگران خود به این نتیجه برسند که تروریسم در سوریه از بین رفته است، خودشان به ما خواهند گفت که ما می خواهیم به کشورمان بازگردیم، این یک امر طبیعی است اما هنوز زود است بخواهیم درباره این موضوع سخن بگوییم.

**تصمیمات سیاسی عربستان توسط آمریکا اتخاذ می شود

رئیس جمهوری سوریه در ارتباط با عربستان و احتمال اعزام نیرو از سوی این کشور به سوریه گفت: وقتی از یک دولت حرف می زنیم آن دولت باید از استقلال در تصمیم گیری برخوردار باشد.

اسد ادامه داد: بهتر است از من در مورد تصمیم آمریکا در این خصوص سوال کنید زیرا تصمیمات سیاسی عربستان توسط کاخ سفید اتخاذ می شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 68
در انتظار بررسی:0
United States
02:15 - 1397/03/24
اگه راست میگی یواشکی نیا با خبر قبلی بیا میخوایم بیاییم فرودگاه استقبالت کودک کُش
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
چی میزنی ناخالصه اینو باید به نتان میگفتید که بهش درود فرستادید البته اگه کودکان برا امثال شما مهم باشه شماها بدنبال تعصبات گندیده سیاسیتون هستید
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اگر کسانی در این خصوص قرار باشد نظر بدهند خانواده‌ها ی شهدا والامقام مدافع حرم هستند که برای حفظ دین و ناموس و وطن از جان عزیزشان گذشتند و نگذاشتند پای حرامیان که شما و امثال شما عناصر ترسو و بزدل که هنگام نبرد و جنگ سوراخ موش کرایه میکنید با پیامها تون از اونها دفاع میکنید به این کشور باز شود
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1397/03/24
چندش
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
درود بر اسد قهرمان
Iran, Islamic Republic of
02:23 - 1397/03/24
بازچی شده دلارات تموم شده
پاسخ ها
مریم
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۶
لطفا درباره هزینه کرد پولهای ملت ایران در خارج از کشور،،نظر سنجی شود،،
Iran, Islamic Republic of
02:47 - 1397/03/24
انشاءالله که نیای چون هر چی میکشیم از گور تو و امثال توعه
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
سر قبری که گریه میکنی مرده توش نیست دودا از گور دیگه ای بلند شده
Iran, Islamic Republic of
02:48 - 1397/03/24
پیشاپیش مقدم رئیس دولت مقاومت در سوریه را به سرزمین ایران اسلامی خیرمقدم عرض می نماییم
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
پاچه خوار
بدون نام
United States
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
پیپشا پیش فحشه که نثار روح ... کردم
Germany
02:59 - 1397/03/24
بدتر از ابن مگه میشه که یک دکتر قصاب بخواد به ایران و آنهم بدون ترس و واهمه سفر کنه
قاتل بیش از نیم میلیون انسان میخواد بیاد ایران و ما براش فرش قرمز پهن میکنیم،فکر کردن بهش حتی آزارم میده ...از خدا میخوام بخاطر این ماه مبارک ،نسل این وحشی رو با همدستانش از روی زمین محو کنه.
پاسخ ها
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
بلند بگو؛ الهـــــــــــــــــــــــــــی آمیـــــــــــــن
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اینا رو خودت فهمیدی یا از تو ماهواره در آوردی ؟ دعا می کنی این بره داعش و النصره بشن حاکم سوریه اون وقت تو روی زمین میمونی وقتی یه کشور دست تکفیریا باشه؟البته شاید خودتم با داعشی
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اگر اسد قهرمان مثل شما ها فکر میکرد کشور و ملت خود رو دم تیغ داعش جنایتکار کثیف نمی گذاشت
با آنه وارد معامله میشد و آنها براحتی میتوانستند در منزل شما میهمان خانواده باشند
کمی غیرت و تعصب و شعور خوب چیزی است
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1397/03/24
قدم نحست رو تو کشور ایران نزاری عوضی
Iran, Islamic Republic of
03:17 - 1397/03/24
زحمت نکش شماره حساب بده برات واریز کنن
Iran, Islamic Republic of
03:21 - 1397/03/24
بیا عزیزم بیا کشور مال خودت بیا یه سر بزن ببین ما با چه وضعیتی داریم زندگی میکنیم که تو الدنگ اونجا ادا در بیاری.
Iran, Islamic Republic of
03:29 - 1397/03/24
نه بابا
پاسخ ها
بلوچ
United Arab Emirates
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
مرگ برروباه کودکش زرافه
Iran, Islamic Republic of
03:42 - 1397/03/24
آقا بشار،خیلی ببخشید حرفتون رو قطع میکنم،اما این دیگه برای همه مثل روز روشنه که روسیه تصمیم گیرنده نهایی در سوریه است.
Iran, Islamic Republic of
04:00 - 1397/03/24
لعنت خدا بر اسد آدمفروش و قاتل ملت سوریه.
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اشتباه میزنی قاتل سوری ها ارباب امریکاییت و نوچه های داعشیشه
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
احسنت کاربر ۱۱:۰۴ اسد که بنده خدا طرفه ایرانه انقد ماهواره نگاه کردین ذهنتون پر شده از این ضد و نقیض ها
Iran, Islamic Republic of
04:03 - 1397/03/24
درود بر غیرت و شرافتت.... ایکاش این روحیه مقاومت عظیم ات را دولتمردان تدبیر و امید هم داشتند تا فریب فریبندگان مو بوررا نمی خوردند.
.....
پاسخ ها
عجب
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
چقد عوضی هستی نفرت پراکن
Iran, Islamic Republic of
04:15 - 1397/03/24
اسد اقا دست از سر کچل ما ایرانیان بردار کشتی مارو برو خدا جای دیگه خیذت روبده مادبگه هیچی نداریم بت بدیم خدومون بیش از ح مشکل داربم چسبیدی به ایران ولمون کن بابا !!!!
Iran, Islamic Republic of
05:36 - 1397/03/24
من تیتر خوندم چی میگه مگه فروشی هم میشه اسراییل هم تحریک میکنه دیگه چی
Iran, Islamic Republic of
06:40 - 1397/03/24
خداوند عزوجل حافظ فرزندحافظ مرحوم باشد واوراازشردشمنان خبیث اهل بیت ع دوربدارد
واقعا کیف کردیم ازپاسخهای ایشان به مصاحبه
تمام چانه زنی های منافقین ومنافق صفتان
بین المللی راکه خودسر برای روابط ایران وحزب
الله غیور باسوریه پیش پیش تعیین تکلیف می
کردند به زباله دان سیاسی ریخت درود برروان
پاک حافظ بزرگ که تنها کشورمسلمان وعربی
حامی ما درجنگ تحمیلی نابرابر ۸ساله بودودرود
برپسررشیدش بشارکه باتودهنی رسانه ای به
وفاداریش را به اسلام وایران ثابت کرد.
پاسخ ها
ظلم پایدار نیست بفهم
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
لعنت به روح حافظ اسد که فرزند ناخلف وقاتلی مثل بشارو تحویل سوریه وملت بدبختش داد
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
شر میگیااا
Mزهرا
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
زیاد کیف نکن این متن هنر دست مترجمه.
من از شبکه خبر دیدم بشار اسد یه چیز میگفت مترجمه بعد از چند دقیقه یه سه چهار تا کلمه سر هم میکرد تحویل ملت میداد البته صدای اصلی بسته بود که اگه کسی عربی بلده خودش نفهمه یه چیز دیگه داره میگه.
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
من عربی بلدم جناب منفی نگر شبکه های خبر عربی هم همینا رو گفتن
Mزهرا
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
ایول به تو اگه شبکه های خبری عربی رو دیدی پس چطور این خبرو اینجا خوندی و کیفور شدی؟؟؟؟؟!!!!!
مسحور صداقت کلامت شدم :)))
Iran, Islamic Republic of
07:44 - 1397/03/24
احسنت عجب جواب دندان شکنی
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/03/24
بشاراسد خر خودتی ! حتما دنبال بازسازی کشورت به پول نیاز داری ؟ بعد که باز سازی تمام شد دیگه کاری با ایران نداری و بیرونش خواهی کرد اینارو ملت بارها از خیلی کسانی که خودشون رو دوست ایران میدونستن دیدن
پاسخ ها
بدون نام
-
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
تا دیروز که میگفتین حالا که موقع بازسازی و سود بردن ایرانه اسد بیرونمون میکنه الان چی میگین
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
افرین کاربر1102
Iran, Islamic Republic of
08:29 - 1397/03/24
تو زر نزن دراااااااز
Iran, Islamic Republic of
08:31 - 1397/03/24
برعکس گفتی بشار. بیشرین بوجه ایران خرج آدم کشی تو میشه.
Iran, Islamic Republic of
08:59 - 1397/03/24
دمت گرم خوب کوبوندی تو دهن سعودی
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
سعودی حتی یه سربازش اونجاها نرفته کشته بشه و برعکس توی دهن ما زدن
Iran, Islamic Republic of
09:26 - 1397/03/24
کارت هنوز گیره که موس موس میکنی
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
خخخخخ چه نظراتی میدین
Iran, Islamic Republic of
09:42 - 1397/03/24
بهترین عید برای من ایرانی زمانی است که بشار اسد جنایتکار وکثیف اعدام شود ویا به درک واصل شود که ما ایرانی ها هر چی می گشیم از دست این جنایتکار است
Iran, Islamic Republic of
09:52 - 1397/03/24
غلط میکنی بیای ایران تو مردم ایرانو بدبخت کردی لعنت بر وطن فروش
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
داغ کردی مطلبو خوندی
Iran, Islamic Republic of
10:02 - 1397/03/24
4:03 شماها واقعا تو فضا سیر میکنین انگار چون بخاطر این اقا ایران شده جهنم شما هم عین خیالت نیست
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/03/24
گمشوخداتوزرافه راروریشه کن کنه
Iran, Islamic Republic of
10:36 - 1397/03/24
همه حرفایی که گفته دیکته شده ایران هست وگرنه خودش که عددی نیست
United Arab Emirates
10:53 - 1397/03/24
هیچ کدوم از کشورها همسایمون قابل اعتماد نیستن وزود فروخته میشیم وهرچی میکشیم ازدست ایناست .....
Iran, Islamic Republic of
11:28 - 1397/03/24
چقدر قشنگ جواب داد . چه جالب بود نظرش در مورد عربستان . چه موضع محكمي در مورد ايران داشت . از حرفاش لذت بردم
Iran, Islamic Republic of
12:06 - 1397/03/24
زمان جنگ تنها کشوری که به ما کمک میکرد تو کل دنیا همین سوریه بود حتی روس ها باصدام بودن به جای اینکه حرفای صدمن یه غاز بزنین یه خورده تاریخ بخونین.دوستی سوری ها با ما 40 سال قدمت داره.حرم های دمشق از همون زمان اختیارشون کامل با ایران بود من سوریه رفتم دیدم دولتهامون چقدر بهم نزدیکن و ملتشون اصلا مثل بقیه ی اعراب با ما رفتار نمی کنن.
پاسخ ها
IRAN
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
اره اصلا مثل بقیه اعراب نیستند هنوز اون فیلم فوتبالیستاشون یادمون نرفته
Iran, Islamic Republic of
12:08 - 1397/03/24
تا زمانى كه سوريه بازسازى بشه ايران فروشى نيست
Iran, Islamic Republic of
12:12 - 1397/03/24
خخخخخخخخخخخخخخخ یه عده حسود که نمیتونن ببینن دوستی دو کشور رو دارن میترکن .خجالت بکشین ایران تو سوریه با تکفیری ها اعراب منطقه و آمریکا و اروپا و اسراییل جنگید و پیروز شد به جای خوشحالی حسادت می کنین. چقدر شما مزخرفین بعید می دونم ایرانی باشین.
پاسخ ها
گرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
مگر رفتن سوریه با داعش جنگید بخاطر ما بود که خجالت بکشیم . عامو جان این حرفا رو نزن . امریکا با اسراییل بهترین وپیشرفته ترین نیروی نظامی رو دارن اگر جرات میکردن تو چندسال که اینقد سیاست وخیم شد به ایران حمله میکردن کدوم کشور رهبرش جرات میکنه به ابرقدرت جهان بگه هیچ غلطی نمیتونی بکنی ولی ایران میکنه اونام با اون همه سلاح پیشرفته هیچ غلطی نمیتونن بکنن . حالا ما چطور باید از داعشی که نه نیرو دریایی نه نیرو هوایی داره نه یه ارتش سازمان یافته داره بترسیم که بخواد حمله کنه اینا دیگه بخوان زیاد پیشرفت کنن تا لب مرز بیان که همون مردان سیستان بلوچ یا مردان مرزهای دیگه بستشونه . یکم منطقی کامنت بزار
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
عزیز گرگانی اگه سوریه یا عراق رو میگرفت داعش هم نیروی دریایی داشت هم زمینی هم حمایت سازمان ملل چون اون وقت یک کشور بود
United States
12:47 - 1397/03/24
بشاراسد مزدور خاعن مرگ بر تو
Iran, Islamic Republic of
12:52 - 1397/03/24
بشار اسد یک جنایتکار جنگی است لعنت خدا بر او انشالله بدرک واصل خواهد شد
Netherlands
13:06 - 1397/03/24
بفروش آقا بفروش
نخواستیم رابططون رو
Iran, Islamic Republic of
13:22 - 1397/03/24
شیر.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
البته شیر پاستوریزه. خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
18:49 - 1397/03/24
مِل دِریژ (به کردی یعنی گردن دراز)!!!!
Iran, Islamic Republic of
03:05 - 1397/03/25
درجایی خوندم یکی از آن کسایی که رای داده بودن خلیج فارس خلیج عربی بشه یکیش همین بشاراسد بوده .این آقا فعلا کارش گیره و آب براش نیست وگرنه شناگر قابلیه ...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
دقیقا کجا چنین چرندی رو نوشته بود؟
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/03/26
میترسه پوتین بفروشتش شک نکن اینکارو میکنه دیر یا زود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج