برگزاری دادگاه کامیون مرگ در مجارستان
۷۳۱۹۰۱
۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
۷۳۴۱
دادگاه مجارستان چهار مرد عضو یک باند قاچاق انسان که در سال ۲۰۱۵ میلادی کامیونی حامل جسد ۷۱ مهاجر را در بزرگراهی در اتریش رها کرده بودند، به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

انتخاب: دادگاه مجارستان چهار مرد عضو یک باند قاچاق انسان که در سال ۲۰۱۵ میلادی کامیونی حامل جسد ۷۱ مهاجر را در بزرگراهی در اتریش رها کرده بودند، به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.

اجساد این مهاجران، شامل ۵۹ مرد ۸ زن و ۴ کودک که خفه شده بودند، در ۲۶ اوت سال ۲۰۱۵ میلادی در کامیونی در نزدیکی مرز مجارستان پیدا شد.

این مهاجران اتباع کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بودند و به گفته دادستان پرونده، قاچاقچیان که این تعداد مهاجر را با این کامیونی کوچک از مجارستان به اتریش منتقل می‌کردند، گریه‌های مهاجران قبل از مرگشان، کوبیدن آنها به دیواره کامیون و فریادهایشان را نادیده گرفته‌اند.

چهار متهم اصلی پرونده که دارای تابعیت افغان و بلغاری هستند، به اتهام قتل محاکمه شده و درنهایت هر کدام به ۲۵ سال زندان محکوم شدند. هفت عضو دیگر این باند نیز به اتهام قاچاق انسان محاکمه و مجرم شناخته شدند.

انتشار خبر مرگ این مهاجران در سال ۲۰۱۵ میلادی، اروپا را در شوک فرو برد. این اتفاق در اوج بحران مهاجران روی داد و بدترین حادثه از این دست در مسیر بالکان محسوب می‌شد؛ یعنی در جایی که صدها هزار مهاجرِ فرار کرده از جنگ و فقر در خاورمیانه، آفریقا و آسیا از آن مسیر رهسپار اروپای غربی بودند.

برگزاری دادگاه کامیون مرگ در مجارستان

برگزاری دادگاه کامیون مرگ در مجارستان

برگزاری دادگاه کامیون مرگ در مجارستان

برگزاری دادگاه کامیون مرگ در مجارستان

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج