سیستم امنیتی استثنائی مسجد الحرام
۷۳۲۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۳۹
۲۱۹۶۹
نصب سنسورهای حساس به مواد منفجره
به زودی عربستان سعودی برای بالا بردن ضریب امنیت در مسجدالحرام، سنسورهای حساس به مواد منفجره را در ورودی‌های مسجد الحرام نصب خواهد کرد./ بر اساس این گزارش، مقامات امنیتی عربستان معتقدند اگر چه هم اکنون بیش از ۷۰۰ دوربین مدار بسته در اطراف و داخل مکه نصب هستند، اما با آن‌ها نمی‌توانند احتمال بمب گذاری‌ها را ...
به زودی عربستان سعودی برای بالا بردن ضریب امنیت در مسجدالحرام، سنسورهای حساس به مواد منفجره را در ورودی‌های مسجد الحرام نصب خواهد کرد.

به نقل از وب سایت روزنامه انگلیسی گاردین، در حال حاضر نزدیک به ۱۸۰ نفر در ساعات زمانی مختلف مشغول به کارند تا این سنسور‌ها را که تمامی اطراف کعبه را در بر می‌گیرد، نصب کنند.

بر اساس این گزارش، مقامات امنیتی عربستان معتقدند اگر چه هم اکنون بیش از ۷۰۰ دوربین مدار بسته در اطراف و داخل مکه نصب هستند، اما با آن‌ها نمی‌توانند احتمال بمب گذاری‌ها را کاهش دهند.

سرهنگ الصحافی- رئیس تیم اداره امنیتی کعبه- در گفتگوی خود با یکی از روزنامه‌های عربستان اعلام کرد «قرار است سنسورهای پیشرفته به فلز» را در تمام ورودی‌های کعبه نصب کنیم. او همچنین از برنامه‌هایی برای نظارت بیشتر بر زائران خبر داد که افراد لباس شخصی در میان زائران حرکت کنند و مانع ورود وسایل غیر ضروری زائران به داخل کعبه شوند.

منبع: شفاف

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج