وضعیت شهرری؛ شایسته مردمانش نیست
۷۳۳۸۱۶
۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۲
۳۱۰۳
صدراعظم نوری:
زهرا صدراعظم نوری گفت: شهرستان ری بخشی از هویت مردم ایران محسوب می‌شود که از اهمیت ویژ‌ه‌‌‌‌ای برخوردار است اما به دلیل سیاست‌ها و محدودیت‌ها، شهرری تبدیل به محل معضلات محیط زیستی، بهداشتی و اجتماعی شده است که به هیچ عنوان شایسته این شهرستان و در شان مردمانش نیست.

خبرگزاری ایلنا: زهرا صدراعظم نوری امروز پس از بازدید از بیمارستان هفتم تیر شهرری و در نشست خبری که با حضور ناهید خداکرمی و حسن خلیل‌آبادی، اعضای شورای شهر شهرستان ری، فرماندار شهرری، معاونان دانشگاه‌‌‌های علوم پزشکی ایران و تهران، مسئولان بیمارستان‌‌‌های هفتم تیر و فیروزآبادی و شهردار منطقه ۲۰ برگزار شد، گفت: شهرستان ری بخشی از هویت مردم ایران محسوب می‌شود که از اهمیت ویژ‌ه‌‌‌‌ای برخوردار است اما به دلیل سیاست‌ها و محدودیت‌ها، شهرری تبدیل به محل معضلات محیط زیستی، بهداشتی و اجتماعی شده است که به هیچ عنوان شایسته این شهرستان و در شان مردمانش نیست.

وی ادامه داد: این موضوعات در کمیسیون محیط زیست، سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران مطرح است و برای حل معضلات شهرری، کمیسیون سلامت، محیط زیست شورای شهر از ظرفیت خوبی برخوردار است.

این عضو شورای شهر با بیان اینکه باید بعضی از معضلات و تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد، اظهار داشت: به عنوان مثال بعضی از کارخانجات و مراکز صنعتی که در شهرری فعالیت می‌کنند و باعث آلودگی شهر شده‌اند و امکان جابجایی یا واگذاری ندارند می‌‌‌توان از طریق تکنولوژی، آلودگی کارخانجات را کاهش داد و تهدید را به فرصت تبدیل کرد.

صدراعظم نوری با تاکید بر اینکه باید در اندک فرصتی که پیش روست، از تمام ظرفیت‌ها بهره بگیریم، تصریح کرد: حفظ و صیانت از فضای سبز و باغات جزو استراتژی‌های شورای پنجم است. در واقع می‌توان گفت نگاه شورا به باغ و فضای سبز، نگاه اقتصادی نیست، بلکه صیانت از فضای سبز در دستورکار شورا است. در همین راستا در خصوص توسعه بیمارستان هفتم تیر باید مدیریت به نحوی عمل کند که سیاست شورا یعنی حفاظت از محیط زیست در آن رعایت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه خدمات‌‌‌‌رسانی به مردم نیاز است و توسعه بیمارستان و ارایه خدمات در جنوب تهران و شهرهای اطراف موجب کاهش تردد شهروندان از جنوب به شمال و در نتیجه کاهش آلودگی هوا و به ترافیک کمک شایانی می‌کند، موضوع توسعه بیمارستان را در کمیسیون ماده ۷ بررسی خواهیم کرد.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه کرد: برای توسعه بیمارستان هفت تیر تعداد ١٦٩ اصله درخت باید جابجا شود، به همین دلیل کمیسیون ماده هفت قانون حفظ و گسترش فضای سبز و باغات هنوز مجوز‌های لازم را صادر نکرده و این موضوع در دست پیگیری است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
00:39 - 1397/03/29
وضعیت شمار زیادی از شهرها شایسته مردمانش و ملت ایران نیست. ری یکیشه فقط
Iran, Islamic Republic of
01:55 - 1397/03/29
شما فکر میکنی جاهای دیگر ایران شایسته است؟
France
02:35 - 1397/03/29
شمابفرماییدکجای کشوردرشن مردمان ایران است به جز۵%
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/03/29
پس وضعیت اقتصادی کشور شایسته ی کیست؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
11:00 - 1397/03/29
ماشالله چه زود متوجه شدن خانم نوری. توشهرري بیشترین چیزی که به چشم میخوره و بدونه استفاده س والا همین مساجد هستش هر 10قدم یه مسجد ولی دریغ از یک بیمارستان مجهز متاسفانه خیلی زود متوجه ميشين بیشتر می گشتی چیزهای دیگه ای هم ميديدين خانم محترم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج