مکزیک سیاست مهاجرتی ترامپ را غیرانسانی خواند
۷۳۴۴۱۷
۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۴
۴۳۲۱
مکزیک با انتقاد شدید از سیاست جدید ضدمهاجرتی رئیس جمهور آمریکا، جدا کردن کودکان از والدین بازداشت شده آن ها پس از گذر از مرز مشترک مکزیک و آمریکا را "غیرانسانی" توصیف کرد.

خبرگزاری تسنیم: لوئیس ویدگری وزیر امور خارجه مکزیک روز سه شنبه در کنفرانسی مطبوعاتی گفت: «به نام دولت و ملت مکزیک، می خواهم محکومیت قاطع و شدید خودمان را در مورد این سیاست بیرحمانه و غیرانسانی (دولت آمریکا) اعلام کنم.»

وی همچنین افزود مکزیک در بالاترین سطح از دولت آمریکا می خواهد تا سیاست جدید خود علیه مهاجران را بازنگری کرده و "بدون توجه به ملیت یا وضعیت اقامت دختران و پسران"، سلامتی و رعایت حقوق این کودکان را در اولویت قرار دهد.

ترامپ که به خاطر سیاست جدید مهاجرتی اش مورد انتقاد شدید سازمان های مدافع حقوق بشر قرار گرفته، اعلام کرده که آمریکا نمی خواهد آنچه را که درباره مهاجرین در اروپا در حال رخ دادن است، تجربه کند.

آمار دولتی در آمریکا نشان می دهد که بیش از دو هزار کودک طی هفته های اخیر در مرز مکزیک در سایه سیاست های سختگیرانه ترامپ از والدینشان جدا شده و در مراکز موقت اسکان داده شده اند.

در ادامه سختگیری‌های دولت ترامپ در برخورد با مهاجران غیرقانونی مکزیکی، مرزبانان آمریکایی پس از بازداشت افراد بزرگ سال و انتقال آنها به بازداشتگاه‌ها، فرزندان آنها را جدا کرده و به مراکز موقت اعزام می‌کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج