متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند
۷۳۵۳۴۸
۰۱ تير ۱۳۹۷ - ۰۱:۳۲
۶۶۷۷
معاون وزیر کار درباره آن دسته متقاضیان وام اشتغال روستایی که به دلیل داشتن چک‌های برگشتی و بدهی سررسید شده، موفق به دریافت وام اشتغال نشدند، توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر کار درباره آن دسته متقاضیان وام اشتغال روستایی که به دلیل داشتن چک‌های برگشتی و بدهی سررسید شده، موفق به دریافت وام اشتغال نشدند، توضیحاتی ارائه کرد.

عیسی منصوری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح اشتغال روستایی بهمن ماه سال گذشته ۲۵ درصد منابع صندوق توسعه ملی برای تخصیص به متقاضیان در اختیار بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید به‌عنوان بانک‌های عامل توزیع وام قرار گرفت و قسط دوم اردیبهشت‌ماه امسال به حساب موسسات عامل واریز و موجب شد تا روند پرداخت وام به متقاضیان با قوت بیشتری دنبال شود.

وی درباره شرایط پرداخت وام گفت: در بحث پرداخت وام اشتغال روستایی، اهلیت و شناسایی مشتری در بانک مدنظر است و بانک مرکزی در این باره دستورالعمل و قوانین سختگیرانه‌ای اعمال می‌کند؛ لذا کسانی که دارای چک‌های برگشتی هستند و معوقات بانکی دارند نمی‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

منصوری گفت: البته تلاش‌هایی صورت گرفته تا برای دارندگان چک‌های برگشتی در بعضی حوزه‌ها تسهیلاتی فراهم شود که باید دید این کار می‌تواند در حوزه روستایی اجرایی شود یا نه.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار تصریح کرد: در این راستا تمهیداتی فراهم کرده‌ایم که در موارد خاصی این اتفاق بیفتد ولی در بخشی از حوزه‌ها امکانپذیر نیست؛ چنانچه در مورد کسی که بالای ۲۵ درصد اقساط معوق دارد و نمی‌تواند اقساط وامش را بپردازد با توجه به اینکه اغلب وام‌ها کوچک هستند، عملا امکان پرداخت تسهیلات وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، موضوع چک‌های برگشتی و معوقات بانکی یکی از موانع دریافت تسهیلات اشتغال روستایی است که موجب شده برخی از متقاضیان وام روستایی امکان دریافت تسهیلات را نداشته باشند.

بیشتر مدیران عامل بانک‌ها مشکلاتی نظیر داشتن چک برگشتی و بدهی سر رسید شده، عدم مراجعه برای تکمیل مراحل دریافت تسهیلات و ارائه طرح‌های بدون اولویت و تکراری را از جمله دلایل عدم اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی به متقاضیان عنوان کرده‌اند. فعالان کارگری نیز لزوم حل موانع دریافت تسهیلات اشتغال روستایی را خواستار شده و تاکید کرده‌اند که با برداشتن موانع دریافت وام، برنامه اشتغال روستایی با سرعت بهتری به اجرا درمی‌آید؛ به اعتقاد آن‌ها دارندگان چک برگشتی یا طرح‌های فاقد توجیه با پاسخ منفی بانک‌ها برای دریافت وام مواجه شده و بعضا ناچار به گذاشتن وثیقه ملکی شده‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روزهای اخیر از پرداخت ۱۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به متقاضیان خبر داد و دلیل عدم استفاده برخی متقاضیان از تسهیلات اشتغال را مراجعه نکردن آن‌ها برای تکمیل پرونده درخواست وام یا داشتن چک برگشتی و بدهی به نظام بانکی عنوان کرد. آنطور که ربیعی گفته این موضوع در دیدار با رییس کل بانک مرکزی در میان گذاشته و مقرر شده چنانچه بانک‌ها از خوش حسابی فرد اطمینان حاصل کردند، در زمینه تضامین و وثیقه‌های بانکی انعطاف بیشتری به خرج دهند

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 8
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1397/04/01
سلام لطفا پیگیری بفرمایید درشهرستان کوهدشت لرستان اکثروامها پارتی میخواد مدارک خودش جورمیشه چندین مراجعه نمودیم اصلا ثبت نام مون نکردند میگن فقط دامداری اونم توروستاسکونت داشته باشی ... میخواستم سندزمین وپروانه چاه ومدارکمون کامله روستاخالی ازسکنه حاضریم دامداری بزنیم میگن فیش اب وبرق چندسال پیش بیار پارتی دارا میلیاردی تصویب شده ما واسه تسهیلات تراکتوری ۲۰ساله به تاریخ پیوستیم هرسال میگن تونوبتی!
Iran, Islamic Republic of
03:36 - 1397/04/01
فقط دعا میکنیم همتون بمیرید از دست نسلتون راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
03:36 - 1397/04/01
فقط دعا میکنیم همتون بمیرید از دست نسلتون راحت بشیم
Iran, Islamic Republic of
08:32 - 1397/04/01
ایا اقا زادها هم برای گرفتن وام ملیاردی هم انجوری سخت میگرید لعنت خدا بر شما
Iran, Islamic Republic of
10:06 - 1397/04/01
دروغگوها کلی هزینه کردم برا کشت گله محمدی الان هرچی مراجعه میکنم به جهاد کشاورزی وام نمیدن میگن بودجه نیست
Iran, Islamic Republic of
14:34 - 1397/04/01
دروغه.من کلی هزینه کردم برای ساخت یه دونه استبل حالا میگن نزدیک جاده روستایه بهت نمیدیم اونم یه جاده فرعی تازه سی متر از جاده دوره خدا نابودتون کنه دروغگوها
Iran, Islamic Republic of
22:30 - 1397/04/21
واقعا متاسفم واسه کسانی که این طرح را تصویب کردند وبعد بین خودشان وام روستایی را تقسیم کردند با هزار بدبختی پروانه گرفتم به این اداره ان اداره پول‌گرفتند تا پروانه گرفتم الان مدتی هست که رفتم پیگیری کنم میکن به شما نمیدن اگر فرار بود واسه من ندهند چرا اول نگفتند نه چک برکشتی دارم نه چیز دیگه‌ واقعا متاسفم واسه وزیر و ریس
Iran, Islamic Republic of
20:08 - 1397/11/24
کدام وام واقعا متاسفم واسه وام شما سال گذشته رفتیم پروانه گرفتیم چند صد هزار تومان خرج کردیم و ثبت نام کردیم آمدند وام را به ان هایی دادند که پارتی بزرگی داشتند ان هم وام چهار میلیون ما واسه صدمیلیون هنوز هم چشم به راهیم واقعا چرا اینقدر ناعدالتی در دادن وام روستایی
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج