مدارک پزشکی متهم را از قصاص نجات داد
۷۳۵۸۳۱
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۱
۱۸۳۴۰
پسرجوان که هنگام مصرف مواد مخدر در یک ساختمان نیمه کاره با پرتاب شیشه، دوستش را به قتل رسانده بود هفته گذشته درحالی محاکمه شد که قضات شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران قتل را شبه عمد دانسته و بدین ترتیب این متهم به پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان محکوم شد.

روزنامه ایران: پسرجوان که هنگام مصرف مواد مخدر در یک ساختمان نیمه کاره با پرتاب شیشه، دوستش را به قتل رسانده بود هفته گذشته درحالی محاکمه شد که قضات شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران قتل را شبه عمد دانسته و بدین ترتیب این متهم به پرداخت دیه کامل یک مرد مسلمان محکوم شد.به‌گزارش خبرنگار حوادث«ایران»، رسیدگی به این پرونده از سه سال پیش شروع شد هنگامی که مرتضی 27 ساله با دوستانش در یکی از ساختمان‌های نیمه کاره در جنوب تهران درحال مصرف مواد مخدر بودند و به شوخی بطری‌های شیشه‌ای را به طرف یکدیگر پرتاب می‌کردند ، ناگهان یکی از این شیشه‌ها به گردن دوستش فرهاد اصابت کرد و بی‌هوش شد. او خیلی زود فرهاد را به بیمارستان رساند وتحت معالجه قرار گرفت در حالی که فرهاد پس از 72ساعت از بیمارستان مرخص شده و حالش مساعد بود اما ناگهان در خانه‌اش جان باخت بنابراین اولیای دم با شکایت از مرتضی او را عامل قتل فرزندشان معرفی کردند.

مرتضی دستگیر شد و درشعبه یازدهم دادگاه کیفری به ریاست قاضی متین راسخ پای میز محاکمه قرار گرفت. در آغاز جلسه اولیای دم خواستار قصاص متهم شدند، آن گاه متهم در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خودش گفت من وقتی شیشه را به‌طرف فرهاد پرتاب کردم هیچ انگیزه‌ای نداشتم و در اثر اشتباه من شیشه به او اصابت کرد به‌هر حال او را به بیمارستان بردم و کادر درمانی بیمارستان شاهد هستند که پس از 72 ساعت خوب شد و نمی‌دانم چه اتفاقی برای او افتاده که او ناگهان فوت کرد.پس‌ از دفاعیات متهم قضات با بررسی مدارک پزشکی قانونی و سوابق بستری مقتول دریافتند که علت مرگ فرهاد قصور در درمان عوامل پزشکی بوده است بنابراین او را از اتهام قتل عمد تبرئه و به اتهام قتل شبه عمد به پرداخت دیه یک مرد مسلمان محکوم کردند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:07 - 1397/04/02
واقعا مسخره بود پزشک مقصر بوده دیه رو از این میخوان
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
مطمعن باش و اولا پیچوندن.ممکنه واقعا حالش خوب شده بوده باشه.ثانیا کادر درمانی فقط شامل پزشک نیست نمیدونی حرف نزن
دروغگو
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
کاربر عزیز 08/07 این زمونه دنیای غریب عجیبی شده به مصداق، خطا کرد در نميدانم کجا مسگری، ز شوشتر زدند گردن آهنگری، به کی بگیم این همه صداقت و عدالت را تا تبلیغ کنند!!
Iran, Islamic Republic of
08:17 - 1397/04/02
پس بیمارستان این وسط چکاره اس چرا بازخواست نشد مسخره ها
Iran, Islamic Republic of
12:25 - 1397/04/02
قصور پزشکی و پرتاب شیشه. یک چهارم دیه را این مرد و سه چهارم را کادر قصور کننده باید بدهند.
Spain
12:33 - 1397/04/02
چه مسخره اگر عوامل پزشکی دخیل بوده باید کلا تبرئه میشد
France
17:15 - 1397/04/02
چ خبره خدایاخودت برسان
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج