تکذیب کاهش سن مصرف مخدر به ۱۴ سال
۷۳۶۰۱۵
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
۶۲۷۶
معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نسبت به اظهارات اخیر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس درباره کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال واکنش نشان داد.

ایسنا نوشت: معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور نسبت به اظهارات اخیر دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس درباره کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال واکنش نشان داد.

فرید براتی سده، ضمن اشاره به صحبتهای محمدرضا ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، در در جلسه هماهنگی فعالیتهای روز جهانی مبارزه با مواد مخدر گفت: در این جلسه مطرح شده است که میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال رسیده است. همچنین گفته شده که بر اساس قانون، اگرچه سازمان بهزیستی و شهرداری باید معتادان متجاهر را ساماندهی کنند، اما ستاد مبارزه با مواد مخدر سال گذشته ۹ میلیارد تومان صرف این مساله کرده است.

وی در مورد موضوع کاهش میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال، افزود: آخرین تحقیقات کشور که همان پیمایش ملی خانوار است و سن مصرف مواد مخدر با استناد به آن اعلام می شود، نشان می‌دهد که میانگین سن مصرف مواد به نسبت سالهای قبل در حد یکی ـ دو سال کاهش یافته است. یعنی اگر برای مثال این میانگین ۲۳ سال بوده تبدیل به ۲۱ سال شده است. بنابراین اینکه گفته شده میانگین سن مصرف مواد مخدر به ۱۴ سال رسیده است، صحت ندارد و یا اگر این مقام مسئول چنین خبر یا تحقیقات جدیدی در ستاد مبارزه با مواد مخدر دارند و چنین عددی به تازگی به دست آمده، باید جزییات آن را اعلام کنند که در کجا و چه طور چنین اطلاعاتی به دست آمده است و چه پیمایشی آن را تایید کرده است؟.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه این عدد واقعی به نظر نمی‌رسد، اظهار کرد: بنابراین تاکید می‌کنیم که اگر اطلاعات جدیدی به دست آمده است باید به طور کامل مطرح شود، البته اطلاعات و تحقیقات جدیدی در کشور در حال انجام است اما در مرحله برنامه‌ریزی است و هنوز پیمایشی انجام نشده که کسی بر اساس آن اعلام کند که سن مصرف مواد به ۱۴ سال رسیده است.

براتی سده در ادامه تصریح کرد: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس همچنین در صحبت هایش اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی در مورد معتادان متجاهر داشته است، این درحالیست که از سال ۹۶ و بعد از ابلاغ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان بهزیستی مدیریت مراکز نگهداری از معتادان متجاهر را متقبل شده است. در واقع از تیر ماه سال ۹۶ به بعد، این مسئولیت بر عهده سازمان بهزیستی قرار داده شد و از آن روز تا کنون در سراسر کشور، بیش از ۶۰ هزار معتاد متجاهر در بهزیستی ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه کل اعتبار اختصاص یافته به سازمان بهزیستی در این مورد ۱۹ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: از این رقم ۸۷۰ میلیون تومان سهم استان فارس بوده است. بنابراین اگر آقای ابراهیمی در سالهای گذشته ۹ میلیارد تومان هزینه کرده‌اند، خودشان باید پاسخگو باشند که این مبلغ را به چه کسی داده‌اند و در کجا هزینه کرده‌اند. بودجه‌ای که از سال گذشته به ما تحویل داده شده است، حدود ۸۰۰ میلیون تومان برای استان فارس بوده است؛بنابراین اگر مدعی هستند هزینه انجام شده ۹ میلیارد تومان بوده است باید خودشان در مورد هزینه آن پاسخگو باشند.

معاون توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی با تاکید بر اینکه کاری که در حال حاضر سازمان بهزیستی در باره ساماندهی معتادان متجاهر در استان فارس انجام می دهد اقدامی مبتنی بر منابع علمی است، افزود: ضمن آنکه ساختمانی هم که به تازگی آنجا ساخته شده و تبدیل به مرکز ماده ۱۶ برای ساماندهی معتادان متجاهر شده، در زمینی که متعلق به سازمان بهزیستی بوده احداث شده است، یعنی نه تنها اعتبار زیادی به ما داده نشده و بودجه مورد ادعا نیز به ما تحویل داده نشده بلکه حتی زمین هم متعلق به سازمان بهزیستی بوده است و ریالی هم بابت زمین به سازمان بهزیستی پرداخت نشده است.

برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:21 - 1397/04/02
تکذیب نکن عزیز دلم
واقعیته
United Arab Emirates
13:26 - 1397/04/02
هرکه میگه دروغه بیادکن بهشون یک نفرنه ده نفرنشون میدم تریاک نه که شیشه میزننداگه باورندارندیه سری به حاشیه شهرهای جنوب شرق بزنند
United Arab Emirates
13:52 - 1397/04/02
به تمام مقدسات قسم از ۱۴ هم کمتره .امار اعتیاد به علت پنهان بودن افراد معتاد درجامعه وعبارت دیگر چون شان ومنزلت اجتماعی فردو پایین میاره این آمار روشن وشفاف نیست وبه جای شناسایی ودرمان این چنین افراد درجامعه ما متاسفانه به شخص معتاد به عنوان مجرم نگاه میشود
Iran, Islamic Republic of
15:57 - 1397/04/02
اصلا دروغ گفتن شده خوراک شما دروغ گو ها
ابرو برای خودتان و ملت نزاشتید
Iran, Islamic Republic of
15:58 - 1397/04/02
آمده زیر 12 سال
چوپان دروغ گو
Iran, Islamic Republic of
16:09 - 1397/04/02
من روستایی در بوشهر ، در کنار نیروگاه اتمی که همش میگن غنی سازی می کنیم تا سوخت نیروگاهو تامین کنیم، می شناسم که بچه دبستانیاش معتادن و مواد مخدر راحت و مفت در دسترسشونه
Iran, Islamic Republic of
16:21 - 1397/04/02
الان زیر ده سال هم مصرف میکنن
معلم در قید و بند بخشنامه اسیر شده
United States
16:27 - 1397/04/02
در زمستان سال گذشته وارد مدرسه ای شدیم ، بوی تریاک فضای کاریدور و دفتر و ........ را نعشه کرده بود نهایتا مدیر می گفت بچه ها خرده تریاکهای والدینشان را میاورند ، میریزند داخل بخاریهای کلاسها . ما هم دستمان بسته کاری نمیتوانیم بکنیم ، اینها از شکم مادرشون که در میآیند معتادند
Iran, Islamic Republic of
17:31 - 1397/04/02
سن اعتیاد به زیر ۱۴ سال سقوط کرده بله چهارده سال برای سن اعتیاد دروغه
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1397/04/02
تبریک به مسوولین محترم و تلاششون در راستای دستیابی به چشم انداز ...
Iran, Islamic Republic of
21:28 - 1397/04/02
همین جور پیش بریم ریاست جمهوری روحانی روهم تکذیب میکنن
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج