میرسلیم: سندی درباره وابستگی بنی‌صدر نیافته‌ام
۷۳۶۱۷۵
۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۶
۱۰۳۸۱
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من شخصاً سند محکمی که نشان‌دهنده وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان باشد ندیده و نیافته‌ام اما بنی‌صدر گرفتار خودشیفتگی شد و این خودشیفتگی او را به سقوط در دامان ننگین منافقان کشاند.

خبرگزاری تسنیم:  عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: من شخصاً سند محکمی که نشان‌دهنده وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان باشد ندیده و نیافته‌ام اما بنی‌صدر گرفتار خودشیفتگی شد و این خودشیفتگی او را به سقوط در دامان ننگین منافقان کشاند.

مصطفی میرسلیم گفت: من شخصاً سند محکمی که نشان‌دهنده وابستگی بنی‌صدر به بیگانگان باشد ندیده و نیافته‌ام اما بنی‌صدر با آن ویژگی آقازادگی و به‌علاوه عدم تسلط بر نفسانیات که ترکیب شده بود با اطرافیانی اغلب غیرانقلابی و فرصت‌طلب و خانواده‌ای که چندان مراعات اقتضای ظاهر انقلاب را هم نمی‌کردند، گرفتار خودشیفتگی شد و این خودشیفتگی او را به سقوط در دامان ننگین منافقان کشاند. منافقان با تحلیل شرائط او، به‌راحتی و سریعاً توانستند او را که منزوی شده بود، طعمه خود کنند.

اهم اظهارات میرسلیم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این گفت و گو به شرح زیر است:

*اگر شما انحرافاتی مکرر بین رؤسا و فرماندهان مشاهده می‌کنید، ریشه آن به عدم نظارت سیاسی حزبی مقتدر بر افکار و رفتار آنها برمی‌گردد. این عدم نظارت سرمنشأ انحراف است زیرا اولاً حرمت شأن ریاست که امری اعتباری است حفظ نمی‌شود؛ ثانیاً معیارهای اعتقادی و معنوی مراعات نمی‌شود یا جدی گرفته نمی‌شود و ثالثاً به‌تدریج کسی جرأت نمی‌کند رفتار رئیس را زیر سؤال ببرد و این به خودکامگی او می‌انجامد.

*بنی‌صدر به‌لحاظ عملیات انقلابی و کمک به انقلابیون هیچ‌گاه در رده اول قرار نمی‌گرفت: حوزۀ فعالیت او بیشتر اندیشه بود تا انگیزه. باید توجه داشت که بسیاری از ویژگیهای افراد در صحنه عمل شناخته می‌شوند و نه در هنگام بحث‌های نظریه‌پردازانه!

*بنی‌صدر خود یک آقازاده بود، یعنی فرزند روحانی شناخته‌شده از شهر همدان و مرحوم امام نیز پدر او را می‌شناخت. همین آقازادگی امر را بر بنی‌صدر مشتبه کرد و مانع آن شد که اولاً درست امام را بشناسد (تا آخر هم بنی‌صدر فکر می‌کرد امام نیز مانند دیگر روحانیان است) شاید هیچ‌گاه امام را از صمیم قلب به‌عنوان انقلابی‌ترین مرد جهان نپذیرفت و همین موجب شده بود که دست به مقایسه شخصیت خود با امام بزند و گاهی فکر کند که پایگاهش از امام قوی‌تر است.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
18:35 - 1397/04/02
چه عجب یه نفر حرف راست زد چه عجب به نفر جرات کرد حرف راست بزنه
Iran, Islamic Republic of
18:59 - 1397/04/02
آقای میرسلیم با این حرف از چشم میوفتین ها برکنارتون نکنن از سمت ها و پستهایی که دارین سالهاست به ما گفتن اون سید جیزه بده اخه پیفه حالا شما اومدی میگی سرسپرده نبود وابسته نبود
Iran, Islamic Republic of
19:10 - 1397/04/02
یک عمره درباره تاریخ معاصر کشورمون سر کاریم
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1397/04/02
خداوند اخر و عاقبت ما رو با این پیرمردهای آلزایمری بخیر کنه
Iran, Islamic Republic of
19:34 - 1397/04/02
خیلی از دروغها بعدا اشکار میشه...بعد روسیاهی به عده ای میماند
خدایا زلزله ۲۰ریشتری واسه ایران نازل کن
Iran, Islamic Republic of
20:02 - 1397/04/02
مملکت دست بیسوادهاست
Iran, Islamic Republic of
20:30 - 1397/04/02
خسته نباشن،اقامیرسلیم!؟بعدازسه دهه واندی پس ازدربه فرار وجلای وطن واینهمه در به دری بنی صدر،حال اعلام می کنید هیچ سند ومدرکی ازبنی صدرنداریم!!
Iran, Islamic Republic of
22:17 - 1397/04/02
همینو یه اصلاح طلب گفته بود کیهان خودشو به دو نصف تقسیم میکرد
Iran, Islamic Republic of
09:13 - 1397/04/03
حالاکه درثبت اسنادمشغولیددفعه بعدمن که بهتان رای نمیدم فکرکردم بیکارید خواستم شغلی داشته باشید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج