معاون روحانی: دولت بزرگ نمی‌شود
۷۳۶۳۹۲
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
۳۵۸۲ 
معاون پارلمانی ‌رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها این هفته در مجلس مطرح شود و به سرانجام برسد. اعضای دولت همه از این لایحه دفاع و حمایت می‌کنند.

خبرآنلاین: معاون پارلمانی ‌رئیس‌جمهور گفت: امیدواریم لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها این هفته در مجلس مطرح شود و به سرانجام برسد. اعضای دولت همه از این لایحه دفاع و حمایت می‌کنند.

حسینعلی امیری درباره آخرین وضعیت لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در مجلس گفت: دولت تقاضای اولویت رسیدگی به این لایحه مهم را در مجلس دارد. معتقدیم این چند وزارتخانه بسیار کار سنگینی دارند. در بخش هایی باید سریع چابک سازی شود و برخی اموری که بی پناه هستند، متولی پیدا کند.

وی افزود: امیدواریم لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت این هفته در مجلس مطرح شود و به سرانجام برسد. اعضای دولت همه از این لایحه دفاع و حمایت می کنند. هفته گذشته نیز استدلال های کارشناسی لایحه تهیه و در اختیار نمایندگان مجلس و معاونان پارلمانی دستگاه ها و وزارتخانه ها قرار گرفت.

معاون پارلمانی رئیس جمهور درباره مغایرت داشتن لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت با قانون برنامه توسعه اظهار کرد: طرح یا لایحه ای که مغایر با قانون برنامه توسعه باشد برای تصویب دوسوم رأی نیاز دارد اما این لایحه مغایر با قانون برنامه توسعه نیست چون تکلیف قانون برنامه توسعه کوچک سازی دولت است بنابراین ایجاد وزارتخانه جدید لزوما به معنی بزرگ شدن دولت نیست و این مسئله در لایحه دولت مدنظر قرار گرفته است.

وی افزود: ادغام با تجمیع متفاوت است. آنچه در گذشته اتفاق افتاد تجمیع وزارتخانه ها بود نه ادغام. به عبارت دیگر وزارتخانه ها کوچک و چابک سازی نشدند، حتی در برخی استان ها تشکیلات موازی سابق همچنان وجود دارد. فقط به جای دو وزیر یک وزیر در رأس وزارتخانه است.

وی ادامه داد: از آنجا که ساختار وزارتخانه های تجمیعی خیلی تغییر پیدا نکرده است، به محض تصویب لایحه تفکیک وزارتخانه ها در مجلس، بلافاصله کار اصلاح ساختار انجام می شود بنابراین موضوع جداسازی وقت گیری نیست و تردیدی وجود ندارد که آثار مثبت تفکیک وزارتخانه ها را در همین دولت دوازدهم خواهیم دید.

امیری با ردسلیقه ای خواندن موضوع تفکیک وزارتخانه ها اظهار کرد: این موضوع کارشناسی است چون بخش قابل توجهی از سامان‌دهی اشتغال، مسکن، توجه به جوانان، مسائل اقتصادی کشور، تنظیم بازار و حمایت از حقوق مصرف کننده ها در گروه همین تفکیک وزارتخانه هاست.

انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
09:58 - 1397/04/03
کدام دولت؟
الفاتحه
Iran, Islamic Republic of
10:09 - 1397/04/03
متاسفانه این روزها همه بازیگر شدت از جمله خودم انسان باید به عاقبت کاری که میکنه بیندیشم که کاری که میکنیم به نفع چه کسی تمام خواهد شد شاید نیت همه ما خیر باشه ولی باید بدانیم کارگردان کیست واز شعارهای خود چه نتیجه میخواهد بگیرد شاید کسی خود را طرفدار مردم نشان دهد و شعارهای انسان دوستانه هم سر بدهد ولی باید دانست هدفش چیه واز این کارها چه نتیجه میخواهد بگیرد باید همه حواسشان جمع باشه که با سر نرخ توی چاه
Iran, Islamic Republic of
10:15 - 1397/04/03
با این طرح دولت بزرگ نمی شود و خصوصی سازی کنیم تمام شرکتهای دولتی رو بین خودتون و اقوامتون به قیمت خیلی پایین تقسیم کردین دیگه چیزی نمونده
Iran, Islamic Republic of
10:43 - 1397/04/03
باشه شما اینجوری فکر کن ولی اگر هر کدام جدا گانه باشه ومشخص میشه که ایا وضعیت خوب خواهدشد مخصوصا مسکن وراه هر کدام جداباشن
Iran, Islamic Republic of
11:11 - 1397/04/03
با توجه به قوانین بالادستی تنها کاری که دولت باید بکنه تهیه آیین نامه و بخشنامه های مربوطش بود ولا غیر نه درخواست تفکیک وزارتخانه ها چون هر وزارتخانه ای که تشکیل بشه یک سازمان عریض و طویل در کل کشور میشه فرض کنیم وزارت مسکن درسته بشه میدونید چقدر مدیر کل در سطح وزارتخانه و در سطح استان ها ایجاد میشه و تنها حق مدیریت یا حق ماموریت اعم از داخل و خارج کشورش چقدر میشه این پول از کجا میخواهد تامین بشه اگه دولت دنبال بهره وری خوب با همین ها بهره وری رو انجام بده
Iran, Islamic Republic of
11:16 - 1397/04/03
واقعا باید خون گریست برای مردمی که چنین افرادای این چنین تصمیم می گیرند و از مجلس خواستار آنیم که با هرگونه طرح یا لایحه ای این چنین مخالفت نماید اگر به دنبال اقتصاد مقاومتی و صرف و صلاح مملکت هستند مجلس از ابزار نظارتی خود به درستی استفاده نماید مگه همین وزرا در جلسه رای اعتماد خود به مجلسیان و مردم قول نداند که قوانین را اجرا کنند پس چه شد آن همه داد و فریاد برای گرفتن رای اعتماد
Iran, Islamic Republic of
14:43 - 1397/04/03
دولت آنقدرکوچک و ریز شده که باذره بین هم دیده نمیشود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج