مجلس با لایحه تفکیک سه وزارتخانه مخالفت کرد
۷۳۶۴۵۴
۰۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
۲۸۰۷ 
علیرغم اصرار معاون اول رئیس‌جمهور و تلاش دولت، نمایندگان مجلس با لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت برای تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان مخالفت کردند.

خبرگزاری مهر: علیرغم اصرار معاون اول رئیس‌جمهور و تلاش دولت، نمایندگان مجلس با لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت برای تفکیک وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و ورزش و جوانان مخالفت کردند.

در ادامه جلسه علنی امروز مجلس، بررسی گزارش کمیسیون مشترک در مورد رد لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.

دولت در این لایحه خواستار تفکیک وزارت صنعت معدن و تجارت به وزارتخانه های بازرگانی و صنایع و معادن، همچنین انتزاع وزارت راه و شهرسازی به وزارتخانه های راه و ترابری و مسکن و شهرسازی و همچنین انتزاع بخش جوانان از وزارت ورزش و جوانان و تشکیل سازمان ملی جوانان بود.

پس از قرار گرفتن این لایحه در دستور کار مجلس، جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در صحن علنی مجلس حضور یافتند.

مخالفان این لایحه معتقد بودند این لایحه با قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ضرورت کاهش ساختار و کوچک و چابک سازی دولت همخوانی ندارد، همچنین از زمان ابهام وزارتخانه های موضوع لایحه مدت زیادی نمی گذرد و انتزاع مجدد این وزارتخانه ها وقت این دستگاه ها را صرف استقرار، تدوین و تصویب تشکیلات جدید می کند و در نتیجه وزارتخانه ها از انجام وظایف خود بازمی مانند.

علاوه بر این مخالفان این لایحه معتقد بودند مشکلات وزارتخانه ها با ادغام یا انتزاع حل نخواهد شد و نظام اداری کشور نیازمند تحول است نه تغییر.

تعداد زیادی از نمایندگان نیز در جریان بررسی این لایحه با بیان تذکراتی اعلام کردند کشور درگیر چالش های مهم دیگری است و این موضوع از اولویت هایی نیست که به آن پرداخته شود.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در دفاع از این لایحه انتزاع وزارتخانه ها را به حل مشکلات ناشی از تحریم ربط داد و تاکید کرد: دولت برای مدیریت تحریم ها و مشکلات کشور نیازمند این انتزاع است.

در پایان نمایندگان با ۱۱۳ رای موافق، ۱۰۷ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۳۷ نماینده حاضر در مجلس با تصویب این لایحه در مجلس مخالفت کردند.

انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:25 - 1397/04/03
احسنت به مجلسیان وقتی الان در جنگ اقتصادی هستیم تفکیک چه معنا داره که دولت به دنبال تفکیک هستش دولت بره به دنبال حل معیشت مردم باشه و افسار این گرانی ها را کنترل کنه اگر در دولت آدم عاقلی پیدا بشه میفهمه که تفکیک مصادف است با جزیره ای عمل کردن سازمانها و وزارتخانه ها و الان که چند وزارتخانه ادغام شده بهترین فرصت برای تشکیل اتاق فکر برای مقابله با تحریم در هر وزارتخانه و در نتیجه در کل دولت و اصلاح ساختار و واگذاری بخشی از امور به ملت فهیم ایران که قابل واگذاری هستش و کاهش امور تصدی گری.
Iran, Islamic Republic of
11:54 - 1397/04/03
ادغام کار اشتباهی بود یک وزیر توانایی این حجم از کار را ندارد
لذا بعد از مدتی وا می دهد مملکت کیلویی یعنی اینجا
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1397/04/03
درود بر نمایندگان شریف که مخالفت کردند....نظام اداری کشور نیازمند به تغییر ساختاری داره نه ادغام و تفکیک...
Iran, Islamic Republic of
14:38 - 1397/04/03
احسنت بر نمایندگان گول حرف های قلنبه سلنبه دولت را نخوردند .
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج