نامه احمدی نژاد به ترامپ
۷۳۷۸۸۴
۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۷
۲۱۳۵۳ 
درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا‌ها و تهدید‌های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد نامه ای را خطاب به رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد.

پایگاه خبری انتخاب: درپی خروج آمریکا از برجام و ادعا‌ها و تهدید‌های مقامات دولت این کشور علیه ایران، احمدی نژاد رییس جمهور سابق، نامه ای را خطاب به رئیس جمهور آمریکا ارسال کرد.

متن کامل نامه احمدی نژاد به رئیس جمهور آمریکا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای دونالد جان ترامپ

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

جنابعالی در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری به کرات قول دادید که به دخالت‌ها و جنگ‌افروزی‌های دولت آمریکا در مناطق مختلف جهان پایان می‌دهید. آشکارا خواستار دوران جدیدی از همکاری سازنده بین ملت‌ها شدید. از اینکه دولت قبل از شما گروه‌های تروریستی را ایجاد و حمایت کرد، انتقاد کردید. نظام اداری و حکومتی آمریکا را فاسد خطاب کردید و قول اصلاح آن را دادید. اینجانب پس از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در نامه‌ای که بعداً منتشر شد با تاکید بر ادعا‌های جنابعالی راه مناسب تحقق آن‌ها را ارائه نمودم. در همان زمان خطر بی‌صداقتی در بیان آن ادعا‌ها را گوشزد کردم. متاسفم که باید مجدداً درباره نقض عهد و بی‌توجهی به حقوق دیگر ملت‌ها و تداوم سیاست‌های سلطه‌گرانه حکومت آمریکا سخن بگویم.

جناب عالی اخیراً و برخلاف انتظار و وعده‌های انتخاباتی، به اصل ضرورت گفت و گوی سازنده و منطقی در جهت برقراری صلح پایدار جهانی ضربه‌ای اساسی وارد نمودید و در اقدامی غیرمنطقی، توافق و برنامه اقدام مشترک بین ۷ کشور را به طور یکجانبه نقض و تحریم‌های ظالمانه را مجدداً علیه ملت ایران، برقرار کردید. همزمان مدعی شدید که این اقدام را برای جلوگیری از حضور و نفوذ ایران در منطقه، ممانعت از توسعه برنامه هسته‌ای ایران و حمایت از ملت ایران در برابر طبقه حاکم انجام داده اید!

با توضیحات مختصری، روشن خواهد شد که این ادعا‌ها، صرفاً بهانه و پوشش است و بر خلاف تبلیغات زمان انتخابات، شما نیز به دنبال اهداف اسلاف خود هستید.

الف: ادعا کرده اید که حضور منطقه‌ای ایران موجب درگیری و جنگ و مشکلات جاری در منطقه و حمایت از تروریسم شده است و شما با تحریم ملت ایران، به دنبال محدود کردن این حضور هستید!

صرف نظر از کیفیت و درستی یا نادرستی حضور و عملکرد ایران در درگیری‌های منطقه‌ای، سوال اساسی این است که آیا اصل حضور و دخالت یک کشور در مناطق فرامرزی نادرست است یا اینکه از جانب ایران اقدامی نادرست، ولی از جانب دولت آمریکا، اقدامی کاملاً درست است؟

بیش از ۳۵ سال است که قوای نظامی آمریکا، حدود ده هزار کیلومتر دورتر از مرز‌های رسمی آمریکا، به طور گسترده در منطقه خاورمیانه حضور داشته و حداقل در ۴ جنگ خانمان سوز نقش اساسی ایفا کرده‌اند. در عراق دوبار و در افغانستان یکبار آغاز کننده جنگ بوده اند و اینک سوریه نیز صحنه حضور و تحرکات گسترده نظامی آمریکا است. در یمن نیز طراح و پشتیبان و مشوق درگیری، دولت آمریکا و متّحدین او هستند.

چگونه می‌توان فروش سلاح‌های پیشرفته به میزان صد‌ها میلیارد دلار در یک سال اخیر و سالانه حدود پنجاه میلیارد دلار طی بیست سال گذشته به برخی از کشور‌های منطقه توسط آمریکا را در جهت توسعه صلح و امنیت در منطقه ارزیابی کرد؟ آیا دخالتی بالاتر از این هم متصور است؟

آیا می‌توانید گوشه‌ای از جهان را معرفی کنید که دولت آمریکا در درگیری‌های آن منطقه به عنوان عامل اصلی ایجاد کننده و یا تعیین کننده حضور نداشته باشد؟

اگر حضور و دخالت در دیگر کشور‌ها بد و نادرست است که البته هست، برای همه و تحت هر عنوان بد است. واضح است که نگاه گزینشی از عوامل اصلی مشکلات جامعه بشری است.

آیا یک گروه تروریستی را می‌شناسید که نهاد‌های اطلاعاتی آمریکا در ایجاد و یا به کارگیری آن‌ها نقش نداشته باشند؟

آیا حمایت‌های آشکار و همه جانبه و هفتاد ساله دولت آمریکا از رژیم صهیونیستی و اشغال‌گری‌های مستمر آن و پشتیبانی کامل از حداقل پنج جنگ خونین با میلیون‌ها آواره و هزاران کشته و مجروح که آن رژیم به مردم منطقه تحمیل کرده است و همچنین حمایت بی قید و شرط از ظلم مستمر و روزانه آن رژیم علیه مردم فلسطین، دخالت درامور منطقه محسوب نمی‌شود؟

در حالیکه آمریکا بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سلاح است و رونق بازار اسلحه نیازمند مصرف دائم آن یعنی جنگ است، آیا ادعای دولت آمریکا به ضدیت با جنگ و یا طرفداری از صلح بیشتر به یک لطیفه شبیه نیست؟

ب: ادعا کرده اید که اقدامات شما علیه ملت ایران با هدف جلوگیری از توسعه برنامه هسته‌ای ایران است.

وقتی دولتی که خود هزاران بمب اتمی ذخیره کرده و تنها متهم استفاده جنایتکارانه از آن است، تحت پوشش ادعای دفاع از صلح و امنیت جهانی، مخالف توسعه نه تنها سلاح هسته‌ای بلکه فن‌آوری هسته‌ای می‌شود، آیا امیدی به استقرار صلح و امنیت باقی می‌ماند؟

حمایت دولت آمریکا از زرادخانه اتمی رژیم متجاوز و اشغالگر صهیونیستی که تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار نداشته و هیچ تعهد بین المللی نیز نسپرده و همواره سایر کشور‌ها را به حمله نظامی تهدید می‌کند، چه نسبتی با ادعای آن دولت در مخالفت با توسعه سلاح هسته‌ای دارد؟ این تناقض در رفتار و گفتار دولت آمریکا چگونه قابل توجیه است؟

حقیقت این است که دولت آمریکا اصرار دارد انرژی هسته‌ای و سلاح اتمی حتی‌الامکان در انحصار او و متحدینش باشد تا روند سلطه او بر جهان پایدار و بی رقیب باقی بماند.

ج: ادعا کرده اید که به مردم ایران احترام می‌گذارید، ولی به دنبال حمایت از آنان در مقابل اجحافات حاکمیت هستید.

صرف نظر از نوع رابطه ملت ایران با حکومت و نحوه رفتار حاکمیت، لازم به تصریح است که در مناسبات میان ایران و آمریکا و به ویژه در هفتاد سال اخیر، نه تنها حتی یک موضع یا اقدام مثبت و سازنده یافت نمی‌شود که بتوان آن را نشانۀ حمایت دولت آمریکا از ملت ایران تلقی کرد، بلکه رفتار‌ها و سیاست‌های دولت آمریکا، پیوسته علیه منافع ملت ایران بوده است.

آیا در منظومه فکری شما، مقابله با ملی شدن صنعت نفت و طراحی و اجرای برنامه کودتا علیه دولت ملی دکتر محمد مصدق، به مثابه حمایت دولت آمریکا از حقوق ملت ایران تلقی می‌شود؟

آیا تحمیل طرح مارشال و اصل ۴ ترومن که منجر به نابودی و وابستگی اقتصاد ایران، عدم تعادل در نظام استقرار جمعیت، وابستگی کامل دولت به درآمد نفت و تغییر اقتصاد مولد به اقتصاد مصرفی و استیلای دولت آمریکا بر ارکان سیاست ایران گردید، اقدامی در جهت حمایت از ملت ایران بوده است؟

چگونه می‌توانید ایجاد دستگاه جهنمی سازمان اطلاعات و امنیت (ساواک) و تحمیل یک رژیم غیرمردمی به ملت بزرگ ایران برای مدت ۲۵ سال را دلیلی بر حمایت از حقوق مردم این سرزمین وانمود کنید؟

چگونه می‌توان برنامه ریزی و تصمیم به کشتار حداقل یک میلیون نفر از مردم ایران با هدف جلوگیری از پیروزی انقلاب که به لطف خدا و هوشمندی و عدم همراهی ارتشیان عزیز خنثی گردید را نشانه‌ای از حمایت دولت آمریکا از ملت ایران دانست؟!

آیا تجهیز رژیم صدام و حمایت‌ها و تشویق‌های پیدا و پنهان او در جنگ ۸ ساله و نهایتاً ورود رسمی به جنگ علیه ملت ایران و اسقاط هواپیمای مسافربری، دفاع دولت آمریکا از حقوق ملت ایران بوده است؟

چگونه می‌توان ادعا کرد تحریم‌های گسترده و اعمال فشار به اقتصاد خانوار‌های ایرانی طی ۳۹ سال اخیر و به ویژه در ۷ سال گذشته که مشکلات قابل توجهی را برای توده‌های مردم ایجاد کرده است، در جهت حمایت دولت آمریکا از ملت ایران انجام شده است؟

آیا تحریم‌های جدیدی که وعده اش را داده اید کسی غیر از مردم را هدف گرفته است؟

آیا می‌توانید فقط به یک تصمیم یا اقدام در جهت منافع ملت ایران، اشاره کنید که بانی آن دولت آمریکا بوده یا در آن مشارکت داشته باشد؟

در دوره ۲۵ ساله پس از کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که دولت ایران به طور کامل با سیاست‌های بین المللی آمریکا همراهی داشت، آیا رژیم حاکم بر ایالات متحده، اجازه پیشرفت علمی و تکنولوژیک به ملت ایران داد یا اینکه با طراحی‌های مختلف، مانع از تحقق آن گردید؟ سهم ملت ایران از دستاورد‌های علمی خیل عظیم نخبگان ایرانی مهاجر به آمریکا در آن دوره چه بوده است؟

حضور ده‌ها ساله بیش از ۴۵ هزار مستشار آمریکایی با دریافت حقوق‌های نجومی، منجر به کدام پیشرفت علمی و فنی در ایران شد؟ آیا جز تحقیر منابع انسانی مستعد و نخبه ایرانی نتیجه‌ای داشته است؟

همواره با توجیه اینکه فشار بر مردم به فشار مردم بر حاکمیت تبدیل خواهد شد تحریم‌های غیر قانونی و غیر انسانی را علیه ملت ایران تحمیل کرده‌اید، اما آیا این اقدامات جز انتقام کشی از ملت ایران بوده است؟

مگر نه اینکه در یک نگاه و تحلیل تاریخی واقعی و درست، تمام سیاست‌های آمریکا برای مهار قدرت ذاتی ملت ایران و عقب نگهداشتن او از جریان پیشرفت علمی و اقتصادی، طراحی و عملیاتی شده است؟

جناب آقای رییس جمهور؛

گر چه ملت ایران علاقه‌مند است گذشته‌ها را به تاریخ بسپارد و فصل جدیدی از همکاری سازنده و صادقانه را با آمریکا آغاز نماید، اما متاسفانه حقیقت این است که شما نیز مانند اسلاف خودتان به دنبال توسعه سلطه آمریکا و تامین منافع سرمایه داران جهانی و البته در سایه آن، کمک به حل برخی از مشکلات اقتصادی آمریکا هستید! حق بدهید که ملت ایران به اقدامات شما از زاویه تردید نگاه کند.

مگر غیر از این است که دولت قبل از شما بخشی از یک طرح استیلاگرانه علیه ملت ایران را جلو برده است و شما به دنبال تکمیل آن هستید؟

البته باید با افتخار اعلام کرد که روابط ملت ایران با مردم آمریکا و دیگر ملت‌های جهان همواره سازنده، انسانی و دوستانه بوده است.

تاکید می‌نماید که ملت بزرگ ایران با تکیه بر فرهنگ و قدرت ذاتی خود، قادر است مشکلات خود را حل نماید و نیازی به دلسوزی و یا دخالت دیگران ندارد.

جناب آقای رئیس جمهور!

بر اساس گزارش‌های رسمی، دولت آمریکا با زیر پا نهادن معاهده برتون وودز و لغو تعهد خود در ذخیره طلا به عنوان پشتیبان دلار، حدود ۴۰ سال است با تزریق بیش از ۲۱ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی و غیرواقعی به اقتصاد جهانی، به همین مقدار دارایی واقعی ملت‌ها را به صورت سیستماتیک تصاحب کرده است. روشن است که حیات اقتصادی آمریکا و سرمایه‌داران حاکم بر آن، مرهون این غارت سازمان یافته است که به نوبه خود، سلطه سیاسی و امنیتی آمریکا را نیز تضمین می‌کند.

روشن است که حضور گسترده نظامی آمریکا در جهان و تهدید و تحمیل جنگ به ملت‌ها، حفاظت از این جریان غارت تاریخی است.

اگر شما واقعاً خواهان کمک به ملت‌ها هستید، در گام اول باید به این چپاول بزرگ که موجب فقر در بخش عظیمی از دنیا شده و می‌شود، پایان دهید.

فقط سهم ملت ایران از این غارت تاریخی به قیمت جاری حدود ۴۲۰ میلیارد دلار است. چگونه می‌خواهید این خسارت را جبران نمایید؟ این رقم غیر از قرارداد‌های یک جانبه‌ای است که طی ۲۵ سال قبل از انقلاب به ملت ایران تحمیل گردید.

حقیقت این است که رقابت و خصومت دولتمردان آمریکا با ملت ایران، یک امر تاریخی است. هیات حاکمه آمریکا با فرهنگ و توانایی‌های ملت ایران به ویژه در حوزه فرهنگ، علم و تمدن سازی مخالفند. به یاد بیاورید که آقای رامسفلد وزیر دفاع اسبق آمریکا خواستار ریشه کن کردن ملت ایران شده بود، امری که از نیات واقعی دولت آمریکا علیه ملت ایران پرده برداشت. موضوعی که هم اینک نیز در سند منتشر شده استراتژی امنیت ملی آمریکا کاملاً برجسته است.

ممکن است امروز عده‌ای با هدف کنترل حاکمیت ایران، با شما و برخی از شرکایتان در اعمال فشار‌های سنگین بر ملت ایران موافق باشند، اما ملت ایران با فرض اینکه از شرایط حاکم بر کشور ناراضی بوده و با سیاست‌ها و یا عملکرد‌های برخی از صاحب منصبان کشور مشکل داشته باشد، لیکن تاریخ گواهی می‌دهد که این ملت بزرگ با اتکاء به فرهنگ و توانایی‌های ذاتی خود قادر به حل و فصل مشکلات و دفاع از حقوق اساسی خویش بوده و خواهد بود و در این امر نیازی به دیگران ندارد. ملت ایران مارگزیده‌ای است که ریسمان سیاه و سفید هم او را نگران می‌کند.

این بار نیز روشن است که بر خلاف ادعاها، تحریم‌های یک جانبه و ظالمانه دولت شما فقط مردم مظلوم ایران را تحت فشار‌های غیرانسانی قرار داده و خواهد داد.

ما به شرایط ناحق و ناصوابی که امروز به مردم منطقه تحمیل شده و موجب توسعه دخالت‌های دیگران در امور داخلی کشور‌ها شده است اعتراض داریم و امیدواریم هر چه زودتر و با هوشمندی و خویشتنداری طرفین و از طریق گفتگو‌های درون منطقه ای، اختلافات و درگیری‌ها پایان یابد و صلح و برادری و خواست ملت‌ها در اداره کشور‌ها به طور کامل جریان یابد.

دولتمردان شما همچون همکاران قبلی شما در مواجهه با برخی از مامورین ضعیف، تصور کرده اند که با استفاده از ابزار تبلیغ و تهدید می‌توانند قرارداد‌های یک جانبه و استعماری را به ملت ایران تحمیل و با تضییع و تحدید حقوق مسلم او، برای همیشه این ملت تاریخ ساز و تمدن آفرین را از صحنه سیاست جهان حذف نمایند. بدانید که هم در فهم مسائل و شناخت ملت ایران و هم در سیاستگزاری و اقدام اشتباه می‌کنید.

قاطعانه اعلام می‌نمایم هر قراردادی که علیه منافع ملت ایران باشد و یا به تایید آشکار و آزادانه او نرسیده باشد، فاقد رسمیت بوده و مورد قبول مردم نخواهد بود. تاریخ نشان داده است که اراده ملت ایران بر بدخواهان غلبه خواهد کرد.

ما ملتی با چند هزار سال سابقه و تاریخ پر فراز و نشیب بوده و به لطف خدا خواهیم بود و همچون گذشته بر فرهنگ انسانی، مهرورزی، احترام، آزادی و عدالت برای همه ملت‌ها پای خواهیم فشرد و قاطعانه از استقلال و هویت فرهنگی، سیاسی و تاریخی خود صیانت خواهیم کرد.

تردید نداشته باشید که سیاست‌های جاری دولت شما علیه ملت بزرگ ایران نتایج مد نظرتان را در بر نخواهد داشت و بر بی‌اعتمادی تاریخی خواهد افزود.

راه درست و البته انسانی و پایدار، احترام به حقوق ملت ایران و دیگر ملت‌ها از جمله آزادی انتخاب و حق تعیین سرنوشت و همچنین تغییر رویکرد‌ها از مقابله و دشمنی به احترام، تفاهم و همکاری سازنده است.

ملت ایران حل ریشه‌ای مسائل جامعه انسانی، نه فقط در محدوده خاورمیانه بلکه در سراسر جهان را، صرفاً از طریق گفتگو و همکاری سازنده بین همه کشور‌ها و ملت‌ها و در شرایط احترام و عدالت می‌داند.

ملت ایران همواره به همه ملت‌ها و حقوق اساسی آن‌ها احترام گذاشته و می‌گذارد و خواهان دوستی و همکاری با همگان و صلح، آزادی، امنیت، احترام، عدالت، رفاه و پیشرفت برای همه ملت‌ها بوده است.

جناب آقای رئیس جمهور!

آمریکا کشوری بزرگ، ثروتمند، صاحب نفوذ و تاثیرگذار در معادلات جهانی و دارای مردمی فرهیخته و فهیم است و ایران نیز کشوری ریشه دار در تاریخ، تاثیرگذار در فرهنگ و تمدن بشری و برخوردار از موقعیتی بسیار مهم و حساس در یک منطقه استراتژیک جهان و نیز دارای ملتی فهیم، یکپارچه، آزادیخواه و ظلم ستیز است و همه خوبی‌ها و پیشرفت‌ها را برای تمامی ملت‌ها و کشور‌ها می‌خواهد و انحصار طلبی و زیاده خواهی را به هر شکل آن مذموم و محکوم می‌داند.

یادآوری می‌کنم که، دولت‌های مختلف آمریکا، به ویژه در ۴۰ سال اخیر، همواره سیاست خود در ارتباط با ایران را برمبنای رویکردی تخریبی پی ریزی کرده و هزینه‌های سنگینی را از حیث مالی و انسانی به مردم دو کشور تحمیل ساخته‌اند و متاسفانه دولت شما نیز، این رفتار خصمانه و غیرقابل توجیه را دنبال کرده است، رفتاری که جز پایداری و مقاومت فزاینده ملت ایران، انباشته شدن کینه‌ها و بیشتر شدن فاصله‌ها، حاصلی در بر نداشته و نخواهد داشت.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 108
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
02:43 - 1397/04/06
خیلی کارت درسته
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
خدایاااا این مملکت صاحب نداره؟؟؟ یعنی چی که نامه نگاری می کنه؟ با چه عنوانی... مثل اینکه یادت رفته باعث همه این تحریمها شما بودی؟؟ کاغذ پاره و قطعنامه دون یادته؟؟؟
جانباز
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
از دکل هاي نفتي گم شده چه خبر؟ از معاونان خود چه خبر؟ از خاوری جان چه خبر؟ از سه هزار ميليارد دلار گم شده چه خبر؟ ای هاله نور راستی بابک جان ها خوبن؟
Germany
02:45 - 1397/04/06
وای چقدر خندیدم این هنوز تو کار نامه نگاریه فردا قیافه ترامپ بعد از دریافت این نامه رو تصور کنید داره اشک میریزه و به گذشته سیاه خودش فکر میکنه و به مدیر برنامه هاش میگه زود بیا که کلی کار داریم تا دیر نشده باید به جبران ظلمی که به بشریت کردیم بپردازیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
اتفاقا منطقی صحبت کرده
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
با وجود تفاوتهای دو سیستم ولی قبول کنید که بین ترامپ و احمدی نژاد شباهتهایی وجود داره.طوری که انسان با فکر کردن به این دو تا دلش میخواد سرش رو بکوبه به دیوار
سید محمد خاتمی
Iran, Islamic Republic of
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
البته اگر من این نامه رو نوشته بودم تحسین هم می کردید
Iran, Islamic Republic of
02:45 - 1397/04/06
جناب احمدی نژاد تقصیر شماست که همان موقع کاغذا پاره نکردید.وترامپ پاره اش کرد ..این دکترین آمریکا هست .غارت وکشتار و تجارت. پس چرا شده ابر قدرت.؟؟نامه و ایمیل وغیره اطاله کلام هست .
Iran, Islamic Republic of
02:50 - 1397/04/06
من که تا آخرش نخوندم فکر نکنم ترامپ هم حوصله اشو داشته باشه
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
ترامپ اصلا چیزی نمی خونه و اینو کاملا میشه از عملکردش مشاهده کرد .و احمدی نژاد هم.البته عوام جهان هم همینطورند.وگرنه کسانی مثل ترامپ و احمدی نژاد رو رئیس جمهور نمی کردند و این همه ضرر و زیان به بشریت وارد نمی کردند
Iran, Islamic Republic of
02:51 - 1397/04/06
دمت گرم احمدی نژاد حامی مردم
Iran, Islamic Republic of
02:53 - 1397/04/06
یه لحظه تصور کنید

مذاکره سه جانبه احمدی نژاد ،ترامپ ، کیم جونگ اون

اگه میشد،چی میشد


اما حیف که احمدی نژاد رئیس جمهور نیست. حیییییییف
United Kingdom
02:54 - 1397/04/06
بسم الله الرحمن الرحیم
ای نامه که میروی به سویش از جانب من ببوس رویش!
اقای ترامپ سلام الیکن!
من از شما میپرسم شما از کی رئیس جمهور امریکا هستی؟
10 سال؟ 5 سال؟4؟2؟1؟
پس چجوری در این مدت کم این همه کار کرده ای؟
حالا چارتا خس و خاشاک در یک جزیره کوچولو در غرب اسیا یک حرفی میزنن شما که نباید اینطوری دهن ما را صاف کنی!!
والسلام الیکم و ال مستشهدین بین یدیح.
خادم مردم محمود احمدی نژاد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
هر هر هر بی مزه یخ نکنی
دوزاری
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
من نمی دونم شما جماعت ایرونی چرا فکر می کنید ترامپ داره برای آمریکا کار میکنه؟ مردم آمریکا هر روز بخاطر این دیوانه دارند تظاهرات می کنند. در آمریکا فقط دهاتیها و نژادپرستها طرفدار ترامپ اند
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
دمت گرم عالی بود
بدون نام
United States
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
خیلی خوب بوووووود :)))))))))))))))) مردک احمق
Iran, Islamic Republic of
02:55 - 1397/04/06
جون محمود اینا رو خودت نوشتی ؟
Iran, Islamic Republic of
02:56 - 1397/04/06
احمدی نژاد،باورت میشه اگر بگم این دولت اینقدر منفعل و بی خاصیته که بخشی از مردم دوران تو رو آرزو میکنن؟!
Iran, Islamic Republic of
03:06 - 1397/04/06
الان از کاخ سفید خبر رسیده ترامپ استرس گرفته چطور جواب نامه دکتر احمدی نژاد رو بده . فقط خدا کنه این نامه دست جان بولتون نرسه که وسط این همه برنامه برای ........
Iran, Islamic Republic of
03:18 - 1397/04/06
احسنت آقای دکتر احمدی نژاد باخدا و.رهبری زنده باد خدا حفظت کند
Iran, Islamic Republic of
03:25 - 1397/04/06
الان دقیقا تو چیکاره ای ؟
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
من موندم این چی می زنه
بدون نام
United States
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
شغل شریف پررویی
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۳
از نظر مردم احمدی نژاد الان خش و خاشاک هست
Iran, Islamic Republic of
03:30 - 1397/04/06
درچهل سال اخیررییس جمهوری هماننداقای احمدی نژاد نبوده ونخواهدامدولی حیف که سیاست همیشه حاکم بوده
Iran, Islamic Republic of
03:55 - 1397/04/06
خخخخ اینم فقط یاد داره نامه بنویسه اونم به کی؟ ترامپ.کسی که حرف رئیس جمهورهای مطرح اروپا رو پشم حساب نکرد اونوقت میخوای حرف تو روگوش کنه خخ
Iran, Islamic Republic of
04:06 - 1397/04/06
من خودم که نه وقت دارم نه حوصله دارم نامه شما را بخوانم چه برسه به ترامپ بعد شما در حدی نیستی که برای یه ریس جمهور نامه بنویسید
Iran, Islamic Republic of
05:18 - 1397/04/06
راست میگه دیگه :-/
Iran, Islamic Republic of
05:51 - 1397/04/06
جناب احمدی نژاد. یاسین بگوش خر میخوانید.اگر نمرود،فرعون ودیگر ستمگران گوش شنوایی درمقابل کلمه حق پیامبران داشتن پس به امثال تراب میشد امیدوار بود.بهرحال خسته نباشید.شاید بعضی از کج فهم های داخلی و خارجی بفهمند که امریکا تا مارا تابع سیاست‌های جهانی ومنطقه ای خود نکند دست بردار نیست.چاره کار فقط مقاومت و ایستادگی درمقابل مستکبران و متکبران.همراه با وحدت، هماهنگی و یگانگی ملت ایران و کشورها ی منطقه است.والسلام
Iran, Islamic Republic of
05:54 - 1397/04/06
سخنی از مادرعروس
United States
06:04 - 1397/04/06
والا دمش گرم واقعا غيرت داره. دولت و مجلس که خواب ...
پاسخ ها
بدون نام
France
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
کاش غیرتشو صرف انتخاب وزرای پاکدست تری میکرد که بوی تعفنشون هیچ جور تموم نمیشه
Iran, Islamic Republic of
06:14 - 1397/04/06
سلام و درود به مردانقلابی وسرباز فداکار و شجاع برگرفته احادمردمی واصیل باغیرت ایران جناب دکتراحمدی نژادعزیز ودلسوزوخادم ملت
Iran, Islamic Republic of
06:14 - 1397/04/06
ترامپ: باشه منقلب شدم. دیگه کار بدی نمیکنم. اخه شما محمود جان خیلی به مردمت خدمت کردی! مردم هم دوست دارن! اصلا هم تو هیچ کشوری دخالت نمیکنید.
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
حداقل بازتاب جهانی داره و سیاست های امریکارو جهانی بازگو میکنه
Iran, Islamic Republic of
06:20 - 1397/04/06
خدایا این دیگه کیه بابا به تو چه ربطی داره مگه تو چیکاره ای
Iran, Islamic Republic of
06:50 - 1397/04/06
ترامپ:تو دم از قول انتخاباتی نزن.خودت یادت رفته گفتی اسامی اختلاس گران رومیگم ودر آخر نگفتی
Iran, Islamic Republic of
06:52 - 1397/04/06
شما سردمداران این مملکت بیاین برین به وعده هایی که خودتون برا ایران دادین و عمل نکردین فکر کنین و جوابگو باشین.نه اینکه برین به ترامپ گیر بدین چرا به حرفات عمل نکردی.خودت مگه چکار کردی مموتی.اون هر کاری میکنه برا پیشرفت امریکا و مردمش میکنه.شما برا مردمتون چکار کردین؟...
Iran, Islamic Republic of
07:01 - 1397/04/06
خخخخخخخخخخخخخخخ صنعتی یا سنتی مسئله این است.
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
:))))))))
ترسو
Iran, Islamic Republic of
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۷
MIXE !!!
Iran, Islamic Republic of
07:05 - 1397/04/06
برای امریکا هم برنامه داره میتونه بعد ترامپ رییس جمهور آمریکا بشه
United Arab Emirates
07:11 - 1397/04/06
محمود بازم نامه
ول کن پسر
Iran, Islamic Republic of
07:12 - 1397/04/06
به تو چه ....‌تو چه کاره ای
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/04/06
ترامپ این را بخونه متوحل میشه زودتر مینوشتی الان ترامپ ۲۴ ساعته رفته تو اتاق فکر داره زار زار گریه میکنه خداییش من متاسفم کیا ریئس جمهور این مملکت بودن
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/04/06
فقط حیف از تو
که اعتماد به نفس مطلق کار دستت داد
جلوی رهبری به نا حق ایستادی
زوم کردی روی چهار تا آدم محکوم قضایی
و .....

حیف و صد حیف از تو
خدا عاقبتت رو بخیر کنه
Iran, Islamic Republic of
07:13 - 1397/04/06
انتظار میره ترامپ پس از خوندن این نامه عابد و زاهد گشته و باقی عمر را به عبادت مشغول شود ...
Iran, Islamic Republic of
07:15 - 1397/04/06
تو دیگه دوغت رررره بنوش
پاسخ ها
بی نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
واقعا برای یک گرگ یا گرگ زاده نامه می نویسند ما از این نوع نامه ها خوشحال نمی شویم بلکه تحقیر می شویم ما نوع نامه سردار سلیمانی به رئیس جمهور امریکا احساس غرور وسرافرازی می کنیم اقای احمدی نزاد در دوران تصدی خود اشتباه بزرگ کردی یک یارانه دادی دوم اینکه ایجاد اختلاس میلیاردی برای رانت خواران کردی که 20 سال دیگر اثارش دراقتصاد ایران است یعنی سنگ بزرگ جلو پای اقتصاد کشور گذاشتی . استعمار گر همیشه ظالم است ما هم زیر بار ظلم نمی رویم .
Iran, Islamic Republic of
07:18 - 1397/04/06
پدر پسر را چنین نصیحت نمکند. آفرین احمدنژاد امروز ترامپ توبه میکند.....
Iran, Islamic Republic of
07:20 - 1397/04/06
واقعا جاش خالی از وقتی رفته یک مسول مقتدر نداشتیم دلم براش تنگ شده البته دل شما نیز انگ خواهد شد اکثر نمایندهای ما در حد یک روستا هستن بعد از برجام یک حالا به فکر تصویب برجام برجام دو ودر آینده برنامهای ۳د۴ هستن
United Arab Emirates
07:22 - 1397/04/06
انشالله بدستش می رسد مطالعه می کند که سر عقل بیاد
Iran, Islamic Republic of
07:36 - 1397/04/06
چه فایده داره. نقی.....مگه نمیدونه دونادترامپ ...خرش رو کج میرونه
Iran, Islamic Republic of
07:40 - 1397/04/06
چی میزنه؟
Iran, Islamic Republic of
07:49 - 1397/04/06
درود بر دکتر احمدی نژاد محبوب همه ی مردم ایران.
Iran, Islamic Republic of
07:52 - 1397/04/06
اون دشمن ملت وایرانه بدمیکنه چون دشمنه!شماچی مردک مردم متمدن ایران را گدا کردید!
Iran, Islamic Republic of
07:54 - 1397/04/06
متاسفم جناب احمدی نژاد
با تمام احترامی که رای شما قائل هستم و عقیده دارم شما باید رییس جمهور ایران می شدید نه روحانی
ولی باید بگم این حرف ها و نامه ها هیچ فایده ای نداره و ایران به زودی تجزیه و نابود خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
08:02 - 1397/04/06
واااای، خیلی خنده دار بود.
Iran, Islamic Republic of
08:19 - 1397/04/06
جمع کن بابا ..مسخر بازی در آوردی
Iran, Islamic Republic of
08:20 - 1397/04/06
بارکلا مشتی کدخدا بارکلا .....
Iran, Islamic Republic of
08:21 - 1397/04/06
حتی نمی خوام بخونمش!
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/04/06
نامه ای از مادر عروس
Iran, Islamic Republic of
08:35 - 1397/04/06
عجب رویی داره این مرد. فکر میکنه کاره ای هست. که به سردمداران کشورها خط بده. انگار حا ل و هوای ریاست از سرش نیفتاده.
Iran, Islamic Republic of
08:37 - 1397/04/06
...خیانت کار همه بدبختی ها از زمان تو شروع شد ننگ بر تو باد امیدوارم که هر چه زودتر به جهنم بروید
Canada
08:37 - 1397/04/06
ممتوتی بدبخت کردی ملتو ...
Canada
08:37 - 1397/04/06
اخه نامه تورو کی میخونه خخخ
Iran, Islamic Republic of
08:42 - 1397/04/06
خودکارت تمام نشدانقدرنامه زدی...
France
08:45 - 1397/04/06
اقای احمدی نژاد چرا نمیخواهی بفهمی امریکا هم از نظر اقتصادی وهم نظامی وهم تکنولوژی ابرقدرت دنیاست نباید خودمونو تو معادلات جهانی با امریکا مقایسه بکنیم
Iran, Islamic Republic of
08:49 - 1397/04/06
من که بیکار مطلق هستم وقت خواندن اینهمه چرندیات را ندارم. آخه مرد حسابی مگر می‌شود با عروس دعوا کرد و پدر عروس را راضی کرد. الان دنیا شیفته و عاشق عروس (اسرائیل) است. ترامپ و ترامپ ها فقط و فقط مسؤل حفاظت از عروس هستند. این موضوع را هر بیسواد سیاسی می‌داند. ترامپ حتی اگر بخواهد اجازه ندارد بدون اجازه اسرائیل آب بخورد
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
حتما دنیا تویی و گرنه دنیا روز بروز از اسراییل متنفر تر شده همین پریرور رونالدو میکروفن شبکه اسراییلی رو پرت کرد چقدر براش کف و هورا فرستادن
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1397/04/06
یاد عمر افتادم تو فیلم مختار که هی نامه می زد به پسر زبیر.
Iran, Islamic Republic of
09:04 - 1397/04/06
احمدی نژاد نقش مهمی در بدبختی مردم ایران داشته ولی با محتوای نامه اش کاملا موافقم
Iran, Islamic Republic of
09:05 - 1397/04/06
از احمدی نژاد ب ترامپ:ب تو نامه می نویسم ای عزیز رفته از دست
از ترامپ به احمدی نژاد: منم عکساتو پاره کردم نامه هاتو پاره کردم فکر ی چاره کردم
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
وااای ترکیدم از خنده.. از کجا در اوردی اینو
Iran, Islamic Republic of
09:08 - 1397/04/06
اگر رئیسی
رئیس جمهور شده بود و دلار و طلا و قیمت ها اینجور گرون شده بود مطمئن باشید همین شما اصلاح طلب ها کل کشور رو به آشوب میکشیدید و تقصیر رو گردن ابراهیم رئیسی میگذاشتید اما شیخ کلید به دست میره توچال با لباس های خارجی برای تفریح
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
دقیقا
بدون نام
France
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
برو بابا احمدی نژادم یکی بود مثل رئیسی مگه یادتون رفته میگفتید اطاعت از محموتی اطلاعت از خداست؟! چطور شد؟
رئیسی و روحانی و خاتمی و جلیلی نداره همه یه اند....دیگه خسته شدیم برید
Iran, Islamic Republic of
09:20 - 1397/04/06
محمود اول خدا بعد تو
بگیر این کلید قلابی را از حسن بندازش دور بابا لامصب اصلا نخواستیم
Iran, Islamic Republic of
09:37 - 1397/04/06
دکتر یه نامه ای هم به ملت بنویس بگو که اشتباه کردم
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
احسنت
United Arab Emirates
09:54 - 1397/04/06
تو که میگفتی ملت ایران نمیدانند تحریم چی هست اصلا. تحریم نمنه دی. خوش گالدی داداش
Iran, Islamic Republic of
09:56 - 1397/04/06
احمدی نژاده تو ته پیازی یا سر پیاز این همه خوردی پول ملت را بره خانه نشین شو بی خیاله مردم پراید چهار میلیون را تو گران کردی ول کن ملت را
Iran, Islamic Republic of
09:59 - 1397/04/06
محمود جان از اتاق فرمان اشاره کردن کاپشنت فراموش شده بیا بردار
Iran, Islamic Republic of
10:11 - 1397/04/06
درود بر آقای احمدی نژاد کجایی بیا دولت به دست بگیر که بدبخت شدیم
Iran, Islamic Republic of
10:13 - 1397/04/06
جناب دکتر .دشمن ..دشمن است در هر لباسی باشد و در هرمکانی فرق نمی کند .باید حواسمان جمع باشد ..مرگ بر آمریکای جنایتکار .
Iran, Islamic Republic of
10:14 - 1397/04/06
صرفنظر از اینکه نگارنده نامه چه کسی هست.. متن و محتویات نامه درسته.
Germany
10:19 - 1397/04/06
گذشت زمان ثابت خواهد کرد همه حرف هاش درسته منتها دل خدای میخواهد که این حرفها را باور کند
Iran, Islamic Republic of
10:38 - 1397/04/06
وفردای آن روزی که ترامپ نامه احمدی نژاد را خواند از این رو به آن رو شدو گفت اخوی چرا زودتر چشم مرا بر روی حقایق باز نکردی من یک عذرخواهی به سیاسیون و مردم ایران بدهکارم و هر طور بگید حاضرم جبران کنم و این چنین بود که ناگهان احمدی نژاد از خواب پرید
پاسخ ها
بدون نام
United Arab Emirates
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
خخخخخخخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
10:40 - 1397/04/06
امثال شما طرفداران احمدی نژاد هستید که باعث می شید محمود خان دچار توهم بشه و دست ببره و نامه نگاری کنه الان ایشون یه شهروند عادی حساب میشه نه چیز دی گه ای
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/04/06
بشین تو خونت کارت به این کاغذ پاره ها نباشه تمام بد بختیها از خودت شروع شد 8 سال هی گفتی لیست مفسدین تو جیبمه چرا پس در نیاوردی تو قدرت ترامپ رو با اوباما یکی میبینی ؟
Iran, Islamic Republic of
10:41 - 1397/04/06
یعنی اون مردیکه ترامپ اینقدر وقت داره ااین همه اراجیف بخونه....میمین
Iran, Islamic Republic of
10:50 - 1397/04/06
اگه ژاپن بود از نامه های احمدی نژاد برق درست میکردند
Iran, Islamic Republic of
11:45 - 1397/04/06
چجوریه منم میتونم به ترامپ نامه بدم ؟
چرا کسی جلوی نامه نگاریاشو نمیگیره ؟
تحت چه عنوان و چه اختیاری نامه نگاری میکنه ؟
هرچی بدبختی و دروغ و دزدی و اختلاسه از زمان این اقا شروع شد ، ما یادمون نمیره
Germany
12:07 - 1397/04/06
ترامپ يا ميدونه با چه موجوداتي در ايران طرف يا احتمال غريب به يقين خيلي چيزهارو اطلاع نداره ،،،،،در واقع فهميدن و درك كردن موضوعات و احوالات إنسانها بسيار متفاوت و متغاير و تا حدي ناممكن است،،،شما شايد با يك نَفَر ازدواج كني و بيست سال هم با او زندگي كني ولي بعد از بيست سال به نكاتي از طرف دست پيدا ميكنيد كه باور نداشته أيد اين همان ،،،،مهم اين است كه شناخت افراد جامعه طرز فكر و ماهيت انها خطرناك است ،،،ريشه دواندن انها و نداشتن راهكار استراتژيك ،،،در واقع ايران از طريق ديگري امريكا و دنيا را بازي گرفته كه بسيار خطرناك و پيچيده تَر از تهديدات ترامپ و تحريمهاست،،،بازي بازي هر بازي يه برنده داره به بازنده ،،مهم تعامل و راهكار استراتژيك كه انسان بودن إنسانها را نشان دهد وگرنه فرق إنسانها با حيوانات در چه چيز،،حيوانات براي به دست اوردن از تهديد چنگ دندان و اين دروغهايي كه احمدي نژاد بلده واقعا مايه شرمساري ميتونه ده تا ترامپ يزيد و از راه بدر كنه باراك اوباما را امام حسين ،،،،اخه اين نامه است كه تو نوشتي...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
احتمال قریب به یقین
فارسی را پاس بداریم
Iran, Islamic Republic of
13:11 - 1397/04/06
ترامپ‌ حوصله نامه خوندن محمودو نداره
Iran, Islamic Republic of
13:13 - 1397/04/06
کاش دوره احمدی نڗاد بودیم ....کاش
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/04/06
یعنی این همه رو میخونه؟
Iran, Islamic Republic of
17:18 - 1397/04/06
خیلی پستی سانسور چی کلی فحش و نظر بی معنی و مفهوم رو پخش کردی ولی نظر من رو پخش نکردی
لعنت به اول واخرت لعنت به پدر ومادرت
Iran, Islamic Republic of
19:13 - 1397/04/06
مثل اینکه یادش رفته دیگه کاره ای نیست لابد فکر کرده ترامپ اینقدر بیکاره بیا بشینه نامه آقا رو بخونه نکنه هنوز در حالت رویا وخلسه به سر میبره خخخخخخ
Iran, Islamic Republic of
19:31 - 1397/04/06
دکترجان این مرده را عیسی مسیح نمیتواندزنده کند...این آقاکمربسته به نابودی ماوشرط مردی نیست که ماهم برای تنبیه اش ساکت باشیم..متحدوسربلندایرانی....
Iran, Islamic Republic of
23:12 - 1397/04/06
سلام، نامه ات منطقه ولی همه ما اینا رو میدونیم، زمانی که مملکت رو داشتی غرق میکردی چرا خبری از این حرفای منطقیت نبود، به عمل کار برآید به سخن دانی نیست، بعدش هم ترامپ دیوانه خیلی شبیه خودته و دیوانه چو دیوانه ببیند خوشش آید گلم... ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان....
Iran, Islamic Republic of
00:08 - 1397/04/07
دوکیییییییییی بیاااااا
Iran, Islamic Republic of
11:10 - 1397/04/09
بابا ایول یعنی واقعا اینارو محمود نوشته عجب مخیه ایشالله دوباره بیاذ بهش رای بدیم ازاین بن بست نجاتمون بده
Iran, Islamic Republic of
21:12 - 1397/04/12
دمت گرم تو چقدر خفتی
Iran, Islamic Republic of
18:25 - 1397/05/09
فقط احمد نژاد دوره بعدى باهاشىم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج