کاهش آمار ورود زندانیان به زندان قزوین
۷۴۰۰۶۵
۱۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۰
۷۰۷۷ 
رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین گفت: در جرائم مربوط به مواد مخدر ۱۹ درصد، سرقت ۲۱ درصد، جرائم علیه اشخاص ۱۴ درصد و در جرائم اخلاقی ۶ درصد آمار ورودی زندانیان کاهش‌یافته است.

خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام‌ حسین کثیرلو با اشاره به سیاست کاهش جمعیت کیفری زندانیان در دادگستری استان اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست‌های قوه قضاییه در خصوص محکومین مالی، مرتکبین جرائم غیر عمد و سبک و مساعدت در جهت رفاه زندانیان، دادگستری شهرستان قزوین نهایت تلاش خود را به کار گرفته است.

رئیس‌کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب قزوین خاطرنشان کرد: با اقدامات و راهکارهایی از قبیل استفاده از مجازات جایگزین حبس، تخفیف مجازات و معافیت از آن، تعویق صدور حکم، تعلیق اجرای مجازات، اعطای مرخصی و اشتغال به کار زندانیان توانسته‌ایم شاهد کاهش ورودی به زندان باشیم.

وی افزود: همچنین با اقداماتی از قبیل اعطای آزادی مشروط، اعطای ملاقات و مساعدت‌های به‌عمل‌آمده جهت آزادی زندانیان، خودداری از اعزام معتادین به زندان‌ها و اعزام و معرفی آن‌ها به مراکز درمانی و بازپروری، بازدید قضات از زندان‌ها به‌صورت دسته‌جمعی و دوره‌ای جهت تعیین تکلیف زندانیان حدود ۱۰ درصد از آمار ورودی زندانیان و ۵ درصد از تعداد زندانیان نسبت به سال ۹۵ کاسته و بر آمار خروجی زندان افزوده است.

حجت‌الاسلام کثیرلو عنوان کرد: همچنین در جرائم مربوط به مواد مخدر ۱۹ درصد، سرقت ۲۱ درصد، جرائم علیه اشخاص ۱۴ درصد و در جرائم اخلاقی ۶ درصد آمار ورودی زندانیان کاهش‌یافته است.

رئیس دادگستری شهرستان قزوین ابراز کرد: ۲۱ درصد از زندانیان به دلیل سرقت، ۱۹ درصد به علت حمل و نگهداری مواد مخدر، ۱۴ درصد به دلیل ارتکاب جرائم علیه اشخاص و ۶ درصد به علت ارتکاب جرائم اخلاقی و منافی عفت در زندان هستند.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
United Arab Emirates
20:50 - 1397/04/10
جل الخالق مگه میشه!!!!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج