اولین فیلم اسکار ۲۰۱۹ مشخص شد
۷۴۰۳۹۴
۱۱ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
۳۷۷۴
بلاروس اولین کشوری است که با معرفی نماینده‌اش به آکادمی اسکار، خود را برای شرکت در رقابت فیلم خارجی زبان در نود و یکمین جوایز آکادمی آماده می‌کند. فیلم «قوی بلورین» (Crystal Swan) اولین فیلم بلند داریا ژوک است که طی 22 سال گذشته، به عنوان اولین نماینده بلاروس راهی رقابت اسکار 2019 می‌شود.

آی سینما: بلاروس اولین کشوری است که با معرفی نماینده‌اش به آکادمی اسکار، خود را برای شرکت در رقابت فیلم خارجی زبان در نود و یکمین جوایز آکادمی آماده می‌کند. فیلم «قوی بلورین» (Crystal Swan) اولین فیلم بلند داریا ژوک است که طی 22 سال گذشته، به عنوان اولین نماینده بلاروس راهی رقابت اسکار 2019 می‌شود. داستان این درام سینمایی با مضمون مهاجرت و مصائبش در بلاروس دهه 1990 می‌گذرد و در جشنواره کارلووی واری امسال برای اولین بار اکران جهانی می‌شود.

اولین فیلم اسکار ۲۰۱۹ مشخص شد

خط داستانی فیلم بر شخصیتی به نام «ولیا» متمرکز است، زنی جوان که در سال 1996 ساکن مینسک است. او رویای سفر به شیکاگو را در سر می‌پروراند و آرزو دارد به عنوان یک دی جی حرفه‌ای در ینگه دنیا مشغول به کار شود. اما ویزا گرفتن به این راحتی‌ها نیست و تلاش ولیا برای دست و پا کردن مدارک جعلی او را راهی سفری پرماجرا می‌کند.

ژوک در مصاحبه با نشریه ورایتی درباره انگیزه‌اش از ساخت چنین فیلمی گفته: «می‌خواستم درباره هم‌نسلان بلاروسی خودم چیزی بسازم. احساس می‌کنم در دهه 1990 همه‌مان رویای مهاجرت و رفتن در سر داشتیم و برهه مهمی برای‌مان بود.»

ژوک 16 ساله بود که به امریکا رفت و بعدتر در رشته اقتصاد در دانشگاه هاروارد مشغول تحصیل شد. «قوی بلورین» به عنوان فیلم افتتاحیه در بخش رقابتی «شرقِ غرب» جشنواره کارلووی واری روی پرده می‌رود. ساخته ژوک از سی‌ام اوت در سینماهای بلاروس اکران می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج