دالیچ: مودریچ باز هم برای کرواسی پنالتی می‌زند
۷۴۰۷۱۷
۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۵
۳۴۵۷ 
سرمربی کرواسی بار دیگر از کاپیتان تیمش حمایت کرده و به صراحت گفته او همچنان پنالتی‌زن اصلی تیم کرواسی باقی خواهد ماند.

ورزش سه: زلاتکو دالیچ اعلام کرد با وجود پنالتی‌ای که لوکا مودریچ در بازی مقابل دانمارک، در جریان بازی، از دست داد ستاره‌ی کروات همچنان در تیم کرواسی پنالتی خواهد زد.

در مسابقه‌ی کرواسی و دانمارک که در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی جام جهانی روسیه برگزار می‌شد، دو تیم در وقت قانونی و در وقت اضافه به نتیجه‌ی تساوی 1-1 رضایت دادند تا تکلیف تیم صعودکننده به ضربات بی‌رحم پنالتی سپرده شود. ضربات پنالتی این بازی، بسیار پرهیجان برگزار شد تا در پایان کرواسی با نتیجه‌ی 3-2 برتری یافته و به مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی صعود کند.

اما در جریان بازی، درحالیکه چیزی به سوت پایان باقی نمانده بود کرواسی صاحب یک پنالتی شد و مودریچ پشت توپ ایستاد. پنالتی‌ای که توسط کسپر اشمایکل دروازه‌بان دانمارک مهار شد. مودریچ با اینحال، در ضربات پنالتی هم پشت توپ قرار گرفت و این بار موفق شد دروازه‌ی اشمایکل را باز کند، هر چند پنالتی دوم او هم چنگی به دل نمی‌زد.

دالیچ شجاعت مودریچ را ستایش کرده و می‌گوید این فوتبالیست 32ساله اگر بار دیگر یک پنالتی نصیب کرواسی شود، باز هم پشت توپ قرار خواهد گرفت.

دالیچ می‌گوید " لوکا مودریچ کاپیتان ما است. رهبر تیم. او مسئولیت‌پذیری و شجاعت فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد که بعد از خراب کردن پنالتی، دوباره در ضربات پنالتی آخر بازی پشت توپ قرار گرفت و پنالتی‌اش را گل کرد. این نشان داد مودریچ چه کلاس بالایی دارد. تفاوت یک بازیکن متوسط و فوتبالیستی مثل لوکا همین است. او توپ را گل کرد هر چند برایش به هیچ وجه کار ساده‌ای نبود. لوکا در ضربات پنالتی هم ضربه‌ی چندان بهتری به توپ نزد ولی این بار خوش‌شانس بود. وقتی یک فوتبالیست شجاع باشد و جسارت مثال‌زدنی داشته باشد می‌تواند چنین کاری بکند. بله، اگر یک بار دیگر چنین فرصتی نصیب تیم ما بشود، لوکا پنالتی را خواهد زد ".

کرواسی که به مرحله‌ی یک‌چهارم نهایی صعود کرده در این مرحله باید به مصاف روسیه‌ی میزبان برود که در مرحله‌ی قبلی توانست اسپانیا را از جام جهانی حذف کند.

دالیچ انتظار دارد تیمش با یک بازی دشوار دیگر روبرو باشد و می‌گوید " در این تورنمنت دیدید تیمهایی که تمرکزشان روی افراد و ستاره‌ها است نمی‌توانند کاری از پیش ببرند. ولی تیمهایی که تیم هستند و به عنوان تیم، خوب بازی می‌کنند صعود می‌کنند. هر تیمی سعی می‌کند تا جایی که امکان دارد با ذهنیت خود به میدان رفته و فوتبال را به سبک همیشگی‌اش بازی کند. بازی با روسیه ساده نیست. روسیه با پیروزی مقابل اسپانیا این را ثابت کرده. برای همین ما انتظار یک بازی خیلی دشوار را داریم ".

برچسب ها:
مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج