وجود ۳ میلیون زن سرپرست خانوار بیکار در کشور
۷۴۲۷۷۴
۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
۲۶۱۴
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از وجود بیش از سه میلیون زن بیکار سرپرست خانوار در کشور خبر داد و گفت: جمعیت زنان بیکار تحصیل‌کرده دو تا سه برابر فارغ‌التحصیان بیکار مرد است.

خبرگزاری ایسنا: معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور از وجود بیش از سه میلیون زن بیکار سرپرست خانوار در کشور خبر داد و گفت: جمعیت زنان بیکار تحصیل‌کرده دو تا سه برابر فارغ‌التحصیان بیکار مرد است.

معصومه ابتکار در شورای اداری استان سمنان بر ضرورت توجه بیشتر به حقوق زنان تاکید و اظهار کرد: باوجود تاکید بسیار بر عدالت جنسیتی در قانون اساسی متاسفانه شاهد بیکاری بیشتر در بین زنان توانمند کشور که نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهند هستیم.

وی با اشاره به مشکلات اقتصادی موجود و دشمنی‌های امریکا با جمهوری اسلامی افزود: در این شرایط خاص بیش از هر دوره دیگری نیازمند اتحاد، انسجام و همدلی بین سه قوه و بین دولت و ملت هستیم.

وی اعتمادسازی برای مردم را در این شرایط حیاتی دانست و تصریح کرد: باید به گونه‌ای تلاش کنیم که مردم ببینند دولت برای رفع مشکلات آنها برنامه‌ریزی دارد تا بتوانیم در جامعه ایجاد امید کنیم.

ابتکار با بیان اینکه قوه قضاییه نقش مهمی در این شرایط دارد خاطرنشان کرد: حتما در چنین شرایط ویژه‌ای برخی‌ها به دنبال سوءاستفاده خواهند بود لذا قوه قضاییه باید با هوشیاری با افراد سودجو برخورد کند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور بر لزوم شفافیت بیشتر در کارها تاکید و خاطرنشان کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با یک سری اقدامات دقیق و درست مردم را امیدبخش نگه داریم.

وی از عدالت اجتماعی به عنوان یکی از رویکردهای دولت تدبیر و امید نام برد و اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب نیز همواره در این ارتباط دغدغه داشتند

ابتکار با اشاره به برخی مشکلات کشور در این حوزه از وجود کودکان بازمانده از تحصیل اظهار نگرانی کرد و گفت: زیبنده نیست پس از گذشت چهل سال از عمر نظام مقدس اسلامی شاهد این حجم از کودکان بازمانده از تحصیل در کشور باشیم.

وی سهم دختران بازمانده از تحصیل را بیش از پسران دانست و گفت: در این چهار دهه انقلاب اسلامی منشاء خدمات بسیار درخشانی در جای جای کشور بوده اما با این وجود در بخشی بخش‌ها اقدامات مناسبی انجام نشده و جامعه با مشکلاتی روبرو است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با ابراز نگرانی از ایجاد فاصله بین نسل انقلاب و جوانان نسل امروز افزود: در معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهوری اقداماتی در همین ارتباط آغاز شده که امیدواریم با تلاش همکاران به سرانجام برسد.

وی بر لزوم توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت زنان تاکید و خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهوری وعده دادند که 30درصد پست‌ها را براساس شایستگی به زنان بدهند و خوشبختانه تاکنون هم اقدامات خوبی در این بخش صورت گرفته که باید در استان‌ها نیز با سرعت بیشتری دنبال شود.

ابتکار از اجرای طرح تاب‌آوری در سطح ملی خبر داد و گفت: این طرح نیز با تلاش معاونت زنان و خانواده رئیس‌جمهور در حال پیگیری است.

وی با بیان اینکه باید از ظرفیت زنان توانمند استفاده بیشتری شود گفت: خوشبختانه نمایندگان مجلس نیز همراهی خوبی در این بخش دارند که جای تقدیر دارد.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 13
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
20:03 - 1397/04/16
ولی خوشبختانه شما شوهر وفرزندان پنجاه تاکار دارید!؟
Iran, Islamic Republic of
20:06 - 1397/04/16
چشمتون هزاران بار روشن! تو ایران زن باشی سرپرست خانوار باشی و بیکارم باشی! دیگه از این بدتر نمیشه!
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/04/16
بانو سر شما سلامت شما وشوهرتون وفرزندانتون گری کاتهاتون سلامت
United Arab Emirates
20:16 - 1397/04/16
خبر تکاندهنده ست ، عواقبش هراس انگیز است.
Germany
20:53 - 1397/04/16
دولت و مجلس گزارش کاملی در باره رفع مشکلات زنان سرپرست خانوار بدهند ۰ کافی است جلوی حقوق بگیران نجومی و ریخت و پاش ادارات و وزارتخانه ها و جشن های افتتاحیه پروژه ها گرفته شود تا این سه میلیون زن سرپرست خانوار در فقرمطلق نباشند در حاکمبت اسلامی شرم اور بانوان محترم ایران زمین با فقر و مشکلات زندگی کنند ۰ شرم تان باد مسولین ۰ مردم ایران از برخی مسولین بشدت عصبانی و روز قیامت یقه شما را میگیرند هر چند در همین دنیا هم عذاب الهی در انتظارتان هست ۰ بجا حرف زدن کارکنید و خدمت به خلق الله
United States
20:58 - 1397/04/16
مگر تو هم بی سرپرستی. اصلا بتو چه شوهر با اون ثروت. فرزند در سرزمین امریکای غاصب. از خودت نگو که هزار شغله هستی
United Kingdom
21:13 - 1397/04/16
اومدی آمار بدی؟ یا کار کنی؟
Iran, Islamic Republic of
21:39 - 1397/04/16
مهم نیست خانم مترجم همینکه فرزندان شما در رفاه هستندکفایت می کنه.
Iran, Islamic Republic of
22:14 - 1397/04/16
مسعول بی مسعولیت این کلام را باید با گریه گفت نه خنده.
Iran, Islamic Republic of
23:56 - 1397/04/16
سلام
خدایی خیلی دلم میخواست خانم ابتکار بعد از بالارفتن از دیوار سفارت امریکا که در مسند قدرت بوده طی ادوار گذشته یک گزارشی از عملکرد خودش رو به رسانه اعلام میکرد که چه کارهای رو به سرانجام رسونده
Iran, Islamic Republic of
00:50 - 1397/04/17
مگه زنی که سرپرسته باید کاربکنه پس شرکتهای فرشبافی وکارخانجات آستان قدس وکمیته امدادچکارمیکنن خب کمک کنن اینا که ازفلسطین اولی ترند
Iran, Islamic Republic of
11:38 - 1397/04/17
برو بالاتر از ۱۰ میلیون
Iran, Islamic Republic of
12:45 - 1397/04/17
خانم ابتکار تو مشغول باش بقیه را ولش کن بابا!فعلا بچسب به نور چشمی های خودت در آمریکا بهشان سخت نگذره .....خودم جا وخرم جا صاحب خانه خوا بزا خوا نزا
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج