بشار اسد: روابط سوریه و ایران ادامه می‌یابد
۷۴۶۱۳۶
۲۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۵
۱۱۲۱۱ 
رئیس جمهور سوریه در دیدار جابری انصاری گفت که روابط ایران و سوریه علیرغم تهدیدات داخلی و خارجی روند تکاملی خود را طی خواهد کرد و در عالی ترین سطح ادامه می یابد.

خبرگزاری فارس: حسین جابری انصاری دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی و مذاکره کننده ارشد ایران در روند آستانه که در حال دیدار از منطقه است، امروز یکشنبه بیست و چهارم تیر ماه 1397 در دمشق با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار و در خصوص آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و هماهنگی های دو کشور در مرحله فعلی گفتگو و تبادل نظر کرد.

جابری انصاری در این دیدار با اشاره به تحولات اخیر جنوب سوریه و اعاده حاکمیت دولت این کشور بر بخش های وسیعی از استان های درعا و قنیطره، این پیروزی ها را به دولت و ملت سوریه تبریک گفت و تاکید کرد: در این شرایط و به موازات موفقیت های میدانی در روند رویارویی با تروریسم، مدیریت روند های سیاسی برای پایان بحران سوریه ضروری است.

وی همچنین در این دیدار گزارشی از آخرین تحولات مذاکرات جاری درباره کمیته قانون اساسی سوریه ارائه کرد.

رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار اعلام کرد: پیروزی بر تروریسم در بخش های عمده سرزمین سوریه، زمینه مناسب برای پیشرفت در روند سیاسی و پایان جنگ بر علیه سوریه را فراهم کرده است.

بشار اسد همچنین با اشاره به برخی تهدیدات داخلی و خارجی نسبت به روابط مستحکم بین دو کشور در طول چهار دهه اخیر، تاکید کرد: این روابط علیرغم این تهدیدات همچنان روند تکاملی خود را طی خواهد کرد.

رئیس جمهور سوریه افزود: در دوره جنگ علیه سوریه و مبارزه سوریه با تروریسم، روابط استراتژیک دو کشور روز به روز تقویت شد و این روابط که به مصلحت دو کشور و منطقه است همچنان در عالی ترین سطح ادامه خواهد یافت.

جابری انصاری نیز با اشاره به تجربه چهار دهه روابط و همکاری های موفق دو کشور و حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در مقابله با تروریسم و مداخله خارجی در مرحله اخیر روابط، اظهار داشت: روابط دو کشور در سخت ترین مراحل در طول 40 سال گذشته رو به گسترش بوده و بر اساس منافع مشترک دو ملت و ملت های منطقه و همچنین دیدگاههای راهبردی رهبران دو کشور ادامه خواهد یافت.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:0
United States
21:33 - 1397/04/24
چه عالی گویا بهش خوش گذشته که یک لله داره
United Arab Emirates
23:24 - 1397/04/24
مرگ بربشاراسد بیشعور گردن زرافه ای که مملکتشو بخاطر دیکتاتوری خود وخانواده اش نابود کرد..
United Arab Emirates
00:32 - 1397/04/25
مردکه دراز زرافه سوریه تنها با ایران سوریه هست وگرنه الان کشور داعش بود و تو هم زیر خروارها خاک
Iran, Islamic Republic of
01:02 - 1397/04/25
پس روسیه بالاخره اجازه داده!
Iran, Islamic Republic of
01:31 - 1397/04/25
امام علی برای جلوگیری از خون مسلمین23سال خانه نشین شد ولی بشاراسد برای بقاء قدرت خون 700000نفر راریخت وازیک کشور یک ویرانه ساخت ...
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
دقیقا اشغال کثیف بشار اسد ..‌خون جوانان ومظلو مان دامن اش را خواهد گرفت !!
Iran, Islamic Republic of
07:10 - 1397/04/25
بله متاسفانه این ننگ ادامه می یابد
Iran, Islamic Republic of
08:27 - 1397/04/25
بیخود ملت ایران حالشون از تو بهم میخوره
پاسخ ها
بدون نام
United States
۱۰:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
زرافه برو گم شو
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج