وزیر کشور: گردش مالی مواد مخدر در غرب است
۷۴۶۹۳۶
۲۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۹
۵۶۷۰ 
وزیر کشور گفت:کسانی که مدعی مبارزه با آن در غرب هستند در جلسات به آنها می گوییم که گردش مالی تجارت مواد مخدر در بانک های شما صورت می گیرد؛ چرا با آن مقابله نمی کنید؟

خبرگزاری مهر: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نخستین همایش ملی مواجهه با آسیب های اجتماعی از دیدگاه اسلام که از صبح امروز در مرکز همایش بین المللی صدا و سیما در حال برگزاری است گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور وجود دارد عدم ارتباط میان مراکز مطالعاتی و حوزه های اجرایی است، در صورتی که ما باید از مطالعات و تحقیقات علمی برای حل مسائل استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی بزرگترین مشکل کشور است اما قابل حل است، البته کار سختی است که نیاز به کار فراوان دارد؛ مثلا مواد مصرفی از ۲۰ نوع به ۷۰۰ نوع رسیده و تولید مواد مخدر در افغانستان به ۱۰ هزار تن رسیده است و ما در قالب ۲۰ هزار عملیات به مبارزه و کشف مواد پرداخته ایم و میزان شیوع مصرف مواد به ۲۰ درصد رسیده است.

رحمانی فضلی با بیان اینکه تنها ۲۰ درصد از معتادان توان ترک اعتیاد و مصرف مواد مخدر را دارند، اظهار داشت: ما باید همه راه های رفته را مطالعه و بهترین راه را انتخاب کنیم. مسئله ای که الان با آن مواجه هستیم، تغییر نسل و سبک زندگی است که در همه موضوعات و مسائل وجود دارد که رهبر معظم انقلاب هم بارها در این خصوص سخنرانی کرده اند.

وزیر کشور با بیان اینکه مسئله‌ای دیگر سرعت غیر قابل اندازه گیری در تغییرات است و محور آن بر تفکرات لیبرالیستی و کاملا مادی گرایانه است، تصریح کرد: دلیل آن این است که محور این تغییرات کشورهایی هستند که به دنبال منافع خود هستند. وقتی تجارت مواد مخدر ۶۰ میلیارد دلار است، قابل چشم پوشی نیست و کسانی که مدعی مبارزه با آن در غرب هستند در جلسات به آنها می گوییم که گردش مالی این تجارت در بانک های شما صورت می گیرد، چرا با آن مقابله نمی کنید؟

وی افزود: دستگاه های مختلفی در حوزه اجتماعی فعالیت می کنند اما باید به این سوال جواب داد چگونه نمی توانیم با این هزینه های فراوان و استفاده از رسانه ها محتوای سایت ها را کنترل کنیم تا در چهار چوب اخلاقی باشد.

رحمانی فضلی با بیان یانکه در مسئله مبارزه با آسیب های اجتماعی باید به ویژگی های انسان ها توجه کرد، تصریح کرد: بشر بر اساس آیات قرآن می تواند به اوج بالندگی یا پائین ترین درجه برسد، پس وقتی با این موجود سروکار داریم باید با این نگاه به دنبال حل مسائل برویم و ویژگی های انسان را در نظر بگیریم.

وزیر کشور ادامه داد: اگر نگاه ما اسلامی شود همه چیز اسلامی می شود، باید نگاه ها در جامعه تغییر کند و ذهنیت منفی به افراد از بین برود، زیرا این نگاه ها موجب گسترش بی اعتمادی و نا امیدی در جامعه می شود.

وی نشاط را رضایت درونی دانست و گفت: برخی فکر می کنند نشاط درونی همان شادی است و می گویند چون کنسرت برگزار نمی شود در جامعه نشاط نیست، باید گفت نشاط رضایت درونی است و اگر کارهای مردم در جامعه با سرعت انجام شود نشاط و رضایت در افراد گسترش پیدا می کند.

وزیر کشور ادامه داد: از لحاظ ساختار خانواده، ایمان و اعتقاد و دعا در جوامع ما وجود دارد اما دشمنان آنها را هدف قرار داده اند، اگر به اعتراضات اخیر نگاه کنیم می بینیم در همه آشوب ها شعارهای ضد مذهبی وجود دارد و رسانه ها رهبران ما را هدف قرار داده اند. ما باید به اصل خود برگردیم و در جامعه نشاط، امید و باور را گسترش دهیم.

رحمانی فضلی محور حل مسائل اجتماعی را مردم دانست و گفت: باید کمک کنیم مردم وارد عرصه شوند، زیرا هر گاه مردم وارد عرصه شده اند موفق شده ایم؛ مثلا در حوزه مواد مخدر تنها چهار درصد درگیر و ۹۶ درصد دیگر را اگر راهنمایی کنیم، مشکل اعتیاد برطرف می شود.

رحمانی فضلی بهترین راه مبارزه با مشکلات را پیشگیری دانست و گفت: بهترین راه در مسئله اعتیاد پیشگیری است و شما مسائلی که در خصوص اینکه بیکاری موجب اعتیاد شده را باور نکنید، زیرا بیش از ۵۳ درصد معتادان شغل و خانواده داشته اند.

انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
19:03 - 1397/04/26
به جون مادرتون اینایی که موادمخدر به بدبختی وارد وتوزیع می کنند ازمسئولان توزیع خدمات خودمان بهتر چون قیمت خیلی ازموادمخدرچندسال است ثابت مونده ولی !؟
Iran, Islamic Republic of
20:37 - 1397/04/26
دروغ دروغ دروغهای شاخدار وعوام فریبی وغارت بیت المال وگرانی وبیکاری ودزدی واختلاس میلیاردی وحقوقهای نجومی وفحشا وفسادوبدبختی ووووووبرای مردم=البته خلایق هرچه لایق
Iran, Islamic Republic of
03:33 - 1397/04/29
داداش جون ناراحت نباش کار اول نیست مسولین خیلی لطف دارند و هرچه که در هر منطقه نخرش صابت بماند چون مسولین خودمان یک اسلامی دوم حساس هستند در اسره وقت جامه عمل می پوشن وصابت بودن هر جنس را غیر قانونی وآن افرادهارا گرفته بدست ادالت میسپارند وهر کاربری گر جرعت دارد نظر دهد آن الف هرزه باید خشکنده شود
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج