سرمایه گذاری گوگل در کابل‌های دریایی
۷۴۷۳۲۶
۲۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
۲۷۱۱ 
گوگل به تازگی اعلام کرد در حال ساخت کابل زیردریایی خصوصی از ساحل ویرجینیای آمریکا به ساحل اقیانوس اطلس در فرانسه است. این اولین دفعه ای است که شرکتی غیر مخابراتی اقدام به ایجاد کابل خصوصی در بستر اقیانوس نامبرده می کند.

وب سایت سایبربان: گوگل به تازگی اعلام کرد در حال ساخت کابل زیردریایی خصوصی از ساحل ویرجینیای آمریکا به ساحل اقیانوس اطلس در فرانسه است. این اولین دفعه ای است که شرکتی غیر مخابراتی اقدام به ایجاد کابل خصوصی در بستر اقیانوس نامبرده می کند. این کابل داننت (Dunant) نام دارد و تا اواخر سال 2020 به بهره برداری می رسد.

سرمایه گذاری گوگل در کابل های دریایی

داننت دوازدهمین کابل زیردریایی گوگل و دومین پروژه ی کابل خصوصی آن به حساب می آید. اولین کابل خصوصی در اوایل سال جاری با نام کیوری (Curie) معرفی شده بود. کیوری لس آنجلس و شیلی را به یکدیگر متصل خواهد کرد. این شرکت ادعا می کند در طول 3 سال گذشته 30 میلیارد دلار در زمینه ی زیرساخت های این نوع کابل ها سرمایه گذاری کرده است.

داننت در یکی از شلوغ ترین مسیرهای اینترنتی، یک ظرفیت شبکه ی انحصاری را در اختیار گوگل قرار می دهد. ساخت چنین کابلی مزایای مختلفی را ارائه می دهد. گوگل به کمک این دستاورد می تواند برای مدتی طولانی ظرفیت و اتصالی قابل اطمینان را برای مشتریان خدمات ابری خود فراهم کند. به علاوه تأخیر زمانی دستیابی به خدمات این شرکت تا حد زیادی کاهش پیدا می کند.

سرمایه گذاری گوگل در کابل های دریایی

گوگل همچنین قصد دارد روی کابل های کنسرسیوم (consortium cables) سرمایه گذاری کند. سرمایه گذاری گذشته در این بستر، سامانه ی کابلی ژاپن-گوآم-استرالیا (JGA) را شامل می شود. از دیگر پروژه های مشابه می توان به کابل های هافری (Havfrue) و هنگ کنگ گوآم (Hong Kong-Guam) اشاره کرد. کابل اول بین آمریکا، دانمارک و ایرلند را به یکدیگر متصل کرده و دومی یکی از بزرگ ترین اتصالات هاب های آسیا به حساب می آید.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج