تریاک افغانستان از کدام مسیر به اروپا می‌رود؟
۷۴۷۷۷۰
۲۸ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
۴۷۲۱ 
معاون مقابله با عرضه تقاضا و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به همجواری ایران با بزرگترین تولیدکننده تریاک دنیا، گفت: در زمان ورود نیروهای ائتلاف به افغانستان حدود ۲۰۰ تن تریاک در این کشور تولید می‌شد، در حالی که پس خروج این نیروها از مرزهای افغانستان تولید تریاک در این کشور به بیش از ۶ هزار تن می رسد.

خبرگزاری ایسنا نوشت: معاون مقابله با عرضه تقاضا و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به همجواری ایران با بزرگترین تولیدکننده تریاک دنیا، گفت: در زمان ورود نیروهای ائتلاف به افغانستان حدود ۲۰۰ تن تریاک در این کشور تولید می‌شد، در حالی که پس خروج این نیروها از مرزهای افغانستان تولید تریاک در این کشور به بیش از ۶ هزار تن می رسد.

کشور افغانستان در مدت ۱۳ ساله توانسته حدود ۳۲ برابر تولید تریاک خود را افزایش دهد.

سردار اسدالله هادی نژاد؛ با اشاره به این که کشور افغانستان در حال حاضر حدود ۹ هزار تن تریاک تولید می کند، افزود: بر اساس تحقیقات و آمارهای نیروی انتظامی ایران میزان تریاک تولید شده در افغانستان بسیار بیشتر از آمارهای جهانی اعلام شده است و حدود ۳۰ درصد از تریاک تولید شده در افغانستان برای ورود به اروپا از مسیر ایران گذر می کند.

وی با بیان این که هدف اصلی بازار تریاک، کشورهای اروپایی هستند، اظهار کرد: قاچاقچیان مختلف با عبور دادن مواد تولید شده در افغانستان و نفوذ به اروپا می توانند قیمت مصرف کننده مواد مخدر را تا ۱۰۰ درصد افزایش دهند.

وی با اشاره به اقدامات مقابله‌ای ایران با قاچاق مواد مخدر، تصریح کرد: به واسطه اقدامات گسترده ستاد مبارزه با موارد مخدر در مرزهای مشترک ایران و افغانستان در حال حاضر هیچ کاروان قاچاق مواد مخدر توان ورود به کشور را ندارند و مواد مخدر تولید شده در کشور افغانستان در شرایط خاص از طریق کوله بار وارد کشور می شود.

وی با اشاره به اهمیت مرزهای دریایی کشور، توضیح داد: به دلیل مسدود بودن مرزهای خاکی بیشتر قاچاقچیان در حال حاضر از طریق مرزهای دریایی وارد کشور می شوند. مسیر دریای عمان به سمت اقیانوس هند و خلیج فارس به سمت غرب از جمله مهم ترین مسیرهای ورود مواد مخدر به داخل کشور هستند.

انتشار یافته: 9
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
14:03 - 1397/04/28
خاک برافغانستان وافغانیابه جزضرروزیان هیچ کاری بلدنیستن
Iran, Islamic Republic of
14:25 - 1397/04/28
این اروپا و......لیاقت این همه تاوانای که ما در جهت جلوگیری از ارسال تریاک به آنها را داریم میدیم ندارن . بزارید و در صورت امکان کمک کنید راحت به اروپا بره گور پدرشون به ما چه ارتباطی داره ما به پول و درآمدش برسیم.اونا که همیشه جیب مارو در هر حال خالی میکنن
Iran, Islamic Republic of
16:20 - 1397/04/28
خاک بر سره توی ایرانی ک کل دنیا ازتون بدشون میاد.حیوونه اشغال.کثیف ترین و پست ترین ادمای روی زمین هستین.جمع بستم تا بفهمی دهنتو عین چاه دستشویی باز نکنی.
Iran, Islamic Republic of
17:49 - 1397/04/28
اجازه بدید که از خاک ما تریاک رو عبور بدن و ببرن برای اروپایی ها و آمریکایی ها. تا بکشن تا پدرشون درآد
Iran, Islamic Republic of
20:12 - 1397/04/28
معلومه از کجا میره نیازی به پرسش نیست
Iran, Islamic Republic of
20:13 - 1397/04/28
دمشون گرم ازموقعیت جغرافیایی هودشون استقاده می کنن برعکس اخمق هاکه استفاده نمی کنندبملندمیلیاردهاتومان هزینه می کنندوهزاران جوان رابه کشتن می دهندکه اروپایی هابهشون یک بارکلل بگن اونها ه اصلامحل گربه هم بهشون نمس گذارند
Iran, Islamic Republic of
00:38 - 1397/06/21
خدا وکیلی برای خودنان لعنت نما درست نکنید واین کار وعمل شماها آمل گرانی تریاک هست خوب مسولین بالا که تریاک افغانی مسرف نمکنند وتریاک خوب مال چین هست آنهم می بینیم صدا وسیما الام می کند پنجا تن وپنجاتن تریاک چینی با هواپیما می آید وفقط این فقیر بیچارها هست که تریا ک افغانی مسرف می کند پس خدا وکیلی خجالت بکشین وآمل گرانی مسل پوشاک بچه نشین
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج