حفره به جای بریدگی در نمایشگرهای هواوی!
۷۴۸۳۲۹
۳۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
۸۱۵۱ 
طبق گزارش یک سایت کره‌ای، هواوی در حال توسعه‌ی طرح جدیدی است که به این شرکت اجازه می‌دهد به جای استفاده از بریدگی نمایشگر ، از حفره نمایشگر استفاده کند.

مجله دیجی کالا: طبق گزارش یک سایت کره‌ای، هواوی در حال توسعه‌ی طرح جدیدی است که به این شرکت اجازه می‌دهد به جای استفاده از بریدگی نمایشگر ، از حفره نمایشگر استفاده کند.

حفره به جای بریدگی در نمایشگرهای هواوی

در این طراحی، در قسمت فوقانی صفحه‌نمایش یک حفره قرار دارد که در تمام جهات توسط صفحه‌نمایش احاطه شده است. مهندسان هواوی برای اینکه بتوانند بریدگی نمایشگر را حذف کنند، قصد دارند دوربین سلفی را در این حفره تعبیه کنند.

البته چنین طرحی می‌تواند مشکلات متعددی را پدیدار کند. به‌عنوان مثال، سوالی که مطرح می‌شود این است که اپلیکیشن‌ها چگونه از این فضای خالی بهره می‌برند و در کل این فضای خالی اطراف حفره برای چه کارهایی استفاده می‌شود؟ با این وجود، طبق طرحی که در رابطه با این نوآوری منتشر شده، در بخش فوقانی همچنان یک حاشیه‌ی باریک وجود دارد که در آن اسپیکر مکالمه و سنسور مجاورت و نور محیط تعبیه شده است.

حفره به جای بریدگی در نمایشگرهای هواوی

اگر بخواهیم در مورد این طرح صادقانه نظر بدهیم، باید بگوییم که چنین رویکردی تا حدی عجیب و غریب است و در مقایسه با این نوآوری، رویکرد ویوو و اوپو برای گوشی‌های NEX S و Find X منطقی‌تر محسوب می‌شود.

علاوه بر این، به نظر می‌رسد هواوی چنین رویکردی را عمدتا به‌قصد خودنمایی می‌خواهد عملی کند و احتمالا توجه زیادی به کاربردی بودن آن نشده است. با این حال امیدواریم که این تصور اشتباه از آب دربیاید و در حقیقت هواوی برنامه‌ی دقیق و مفصلی برای کاربرد این مشخصه داشته باشد. در بخشی از این گزارش آمده که در سه‌ماهه سوم سال جاری میلادی می‌توانیم انتظار معرفی یک گوشی هوشمند مجهز به چنین نمایشگری را داشته باشیم. نمایشگری که از نوع ال‌سی‌دی و اندازه‌ی آن هم ۶.۳۹ اینچ است.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج