مرد 140 ساله خوزستانی در گذشت +عکس
۷۴۹۱۳
۱۲ آبان ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
۱۲۷۹۹
عداي عبدالخاني ، پيرمرد اهل وستاي بيت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش درخوزستان ساعت ۱۳ روز جمعه بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.
باشگاه خبرنگاران: عداي عبدالخاني ، پيرمرد اهل روستاي بيت مشلوش از توابع بخش شاوور شهرستان شوش درخوزستان ساعت ۱۳ روز جمعه بر اثر کهولت سن دارفانی را وداع گفت.

مسن ترین ایرانی با ۱۴۰ سال در شمال خوزستان

اطلاعات شناسنامه اي عداي عبدالخاني مي گويد متولد ۱۲۷۰ شمسي است ولي به گفته بعضي ازفرزندان و آشنايان، خودش بارها اظهار كرده بود كه در هنگام دريافت شناسنامه ۱۸ سال سن داشته است. با توجه به اينكه بسياري از مردم در زمان شروع ثبت اطلاعات سجلي به دلايلي و از جمله ترس يا فرار از خدمت سربازي ، سن واقعي خود را به ماموران اعلام نمي كردند كه اگر به اين دلايل استناد كنيم او پيرمردي ۱۴۰ ساله بود و حتی اگر به اطلاعات شناسنامه اي او نيز بسنده كنيم وی مسن ترين مرد ايراني بود.عدای عبدالخانی همه عمر خود را چوپاني كرده و از همين درآمد روزگار مي گذرانده است. وی سه دختر و پنج پسر دارد. وی با زندگي سالم، استفاده از غذاهاي سالم، كار و تلاش و پياده روي توانسته به سن ۱۴۰ سالگي برسد.

مسن ترین ایرانی در آخرین روزهای زندگی، كارهاي روزانه خود را به سختي انجام مي داد.نزديكان او رمز سلامتي وي را استفاده از شير و لبنيات و كار كردن و به خصوص كشاورزي وپياده روي هاي طولاني در هنگام چوپاني در طول يك عمر كار و زندگي مي دانند.

همسرش درسن ۸۷سالگي وحدود ۱۳سال پيش فوت كرده وفرزند ارشد وي درسال ۱۳۳۹به خدمت سربازي رفته است.
هم اكنون عداي عبدالخاني داراي بيش ۱۵۰ نوه بود كه بزرگترين آنها۹۰سال وكوچكترين آنها ۲ماهه وچندنوه وي نيز فوت كرده اند.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:1
Iran, Islamic Republic of
22:13 - 1392/08/12
جوون مرگ شده طفلکی....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج