انفجار همزمان با ورود ژنرال دوستم به فرودگاه کابل
۷۴۹۱۹۲
۳۱ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۹
۷۳۹۸
ساعاتی پس از فرود هواپیمای ژنرال دوستم به فرودگاه کابل، انفجاری انتحاری در نزدیکی این مکان روی داده است.

خبرگزاری مهر: خبرگزاری اسپوتنیک در خبری فوری از وقوع انفجار انتحاری در نزدیکی فرودگاه کابل دقایقی پس از فرود هواپیمای ژنرال دوستم خبر داد.

سخنگوی دولت افغانستان در این باره اعلام کرد که در این حادثه به ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان و رهبر جنبش ملی اسلامی این کشور آسیبی نرسیده است.

«حشمت ستانکزی» (Hashmat Stanekzai) سخنگوی پلیس کابل پایتخت افغانستان در این خصوص اعلام کرد: انفجار در نزدیکی درب ورودی فرودگاه روی داده است.

وی در ادامه افزود: حامیان ژنرال دوستم در این مکان تجمع کرده بودند که حادثه مذکور روی داد.

سخنگوی پلیس کابل اعلام کرد: در این حادثه ۱۰ نفر کشته و زخمی شدند. مجروحان به بیمارستان انتقال یافته و تحت مداوا قرار گرفته اند.

بر اساسا اعلام خبرگزاری طلوع، هواپیمای حامل ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان و رهبر جنبش ملی اسلامی این کشور کمتر از یک ساعت پیش در فرودگاه کابل بر زمین نشست.

وی پس از یک سال و نیم اقامت در ترکیه اکنون به افغانستان بازگشته است.

این در حالیست که کاخ ریاست جمهوری افغانستان نیز ساعاتی پیش خبر برگشت ژنرال دوستم از ترکیه به افغانستان را تایید کرده بود.

«هارون چخانسوری» سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در این خصوص گفته بود که روند درمان دوستم در ترکیه به پایان رسیده و وی به کابل خواهد آمد.

خبر بازگشت ژنرال دوستم به افغانستان در حالی اعلام می‌شود که اعتراضات هواداران وی در ولایت‌های مختلف وارد نوزدهمین روز خود شده است. این اعتراضات پس از بازداشت «نظام الدین قیصاری» نماینده ویژه دوستم در «فاریاب» از سوی نیروهای امنیتی افغانستان آغاز شد. آزادی قیصاری و بازگشت دوستم از مهم ترین خواست‌های این معترضان بود.

اعتراضات در روزهای گذشته در ۱۱ ولایت افغانستان گسترش یافت و معترضان درهای شماری از دفاتر کمیسیون انتخابات و شماری از مسیرهای تجارتی را در این ولایات بستند.

پس از گسترش اعتراضات، «محمدسرور دانش» معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان به ترکیه رفت و با دوستم دیدار و مذاکره کرده بود.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج