جولان سایت‌های کلیه فروشی در سایه خلاء نظارت
۷۵۱۳۹۱
۰۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
۴۲۳۲ 
عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: برای جلوگیری از فروش کلیه باید فقر را ریشه‌کن کرد.

خبرگزاری فارس:  محمد حسین قربانی در واکنش به در ارسال نامه‌هایی از سوی رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی خطاب به دادستان تهران و رئیس پلیس فتا که در آنها خواستار توقف سایت‌ها و کانال‌های خرید و فروش کلیه شده است.

وی گفت: خرید و فروش کلیه از جمله موضوعاتی بود که به ویژه در یک دهه قبل باعث تشویش افکار عمومی شده بود، چرا که این اقدام که فردی حاضر باشد برای امرار معاش زندگی و حفظ آبروی خانواده اش سلامتی خود را به خطر بیندازد تنها ناشی از فقری است که خانواده را در معرض فروپاشی قرار داده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هفته گذشته خانمی به ما مراجعه کرد که همسرش به دلیل فقر کلیه خود را فروخته بود، اما بعد از آن هم به دلیل ضعف جسمانی که بدان دچار شده است، قادر به کار کردن نیست و در پی آن باز هم با مشکلات معیشتی مواجه شده اند.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون برای از بین بردن این اقدام باید فقر را در کشور ریشه‌کن کنیم، ضمن اینکه باید این مهم به منظور آگاهی‌بخشی در سطح جامعهاطلاع رسانی شود که فروش کلیه موجب از بین رفتن سلامت افراد می‌شود، تاجایی که سیستم ایمنی آنها با اختلال مواجه می شود، بنابراین این اقدام که تنها مدت کوتاهی مشکلات اقتصادی افراد را برطرف می‌کند ارزش این را ندارد که برای یک عمر سلامتشان را به خطر بیندازد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، در ارائه راهکار برای رفع مشکل بیمارانی که به کلیه نیاز دارند یادآورشد: ما باید انجمن حمایت از بیماران کلیوی و حوزه وزارت بهداشت را فعال کنیم تا نیاز بیمارانی که به دنبال کلیه هستند از طریق افرادی که دچار مرگ مغزی می‌شوند.

تامین کنند، هر چند در این زمینه تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است و دانشگاه‌های علوم پزشکی به این موضوع ورود پیدا کرده‌اند، ضمن اینکه افکار عمومی هم پذیرای آن هستند.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، به خانه ملت گفت: سالانه حدود 19 هزار نفر در پی تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند که از بین آنها افرادی که دچار مرگ مغزی می‌شوند را می‌توان به این مسیر را هدایت کرد تا از این طریق نیاز بیماران کلیوی نیز برطرف شود.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 5
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
10:48 - 1397/05/06
کلیه کبد قلب رو حاظریم در بیاریم اما نریم حقمون رو که داشتن مدیران لایق و انسان هست طلب کنیم.

بله از ماست که بر ماست
Iran, Islamic Republic of
10:53 - 1397/05/06
منه افکارعمومی میگم چندین بادر سایت بااین خبر مواجه شدم دیگه چراتشویش که شمادارین یه کاری میکنید ونماشاچی هستین وهمینه دیگه وقتی نتونن زندگی رابچرخونن به همین چیاروی میارن اقای نماینده خب چرا خودت بادولتمردان این قدر مشکلات ایجاد میکنید خب رسیدگی کیند دیگه شاهد نباشیم
Iran, Islamic Republic of
11:07 - 1397/05/06
من یک زنکه چنین تصمیم گرفتم کلیه خودم بفروشم چون فقراین کارباماکرد منی که هیچ درامدی ندارم مستجرم هستم کرایه خونه خرج دوتابچه مدرسه اینمیتونم بدم بچه ام به خاطرندادن شهریه تجدید کردن چون پول نداشتمجبورکلیه ام بفروشم
Iran, Islamic Republic of
11:37 - 1397/05/06
خدا باعث و بانیشو لعنت کنه
Iran, Islamic Republic of
00:48 - 1397/05/07
مسولین کلاتون بزارین بالاتر حالا بودجه ومنابع کشورخرج۱۶ملیون افغانی کن وشغلاکون اشغال بیکارکنن وتجاوزوجنایت صابکارپیمانکارخاین لعنتی وطن وهم وطن فروش بی غیرت بی عرض حالا کارگرایرانی بیکارکن وکارگرافغانی به کاربگیرشمامسولین ایشالا جلوتون دربیاد
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج