روز‌های ابری یونایتد و طوفان ژوزه
۷۵۲۴۶۴
۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
۶۲۸۱ 
این روزها انگار هیچ چیز نمی‌تواند لبخند به لب ژوزه مورینیو بیاورد.

آی‌اسپورت: این روزها انگار هیچ چیز نمی‌تواند لبخند به لب ژوزه مورینیو بیاورد. منچستر یونایتد بعد از شکست 1-4 مقابل لیورپول حالا راهی فلوریدا می‌شود تا با رئال مادرید بازی کند، جایی که برعکس آسمان آفتابی همیشگی‌اش باید منتظر طوفان ژوزه باشد.

مورینیو از تمام عوامل سفر دو هفتگی‌شان به آمریکا ناراضی است. او بعد از بازی لیورپول از هر کس و هر چیز که می‌شد انتقاد کرد، از عمق کم اسکوادش، کمبود خریدهای تابستانی، داوری "بیسبالی" بازی و از اینکه چرا اصلا این همه تماشاگر برای تماشای چنین بازی‌ای به خودشان زحمت داده‌اند و پول خرج کرده‌اند.

مورینیو به هر طرف که نگاه می‌کند مشکلی می‌بیند و بار مسئولیت هیچکدام از این مشکلات را هم به دوش نمی‌گیرد. او بعد از دو سال نشستن روی نیمکت یونایتد ادعا می‌کند از بازی مقابل لیورپول هیچ چیز به درد بخوری برای ساختن آینده تیمش به دست نیاورده و همچنان نسبت به جوانان تیمش اعتماد لازم را نشان نمی‌دهد.

مثلا آندرئاس پریرا و تیموتی فوسو-منسا که هر دو فصل پیش را به صورت قرضی برای والنسیا و کریستال پالاس بازی کرده بودند در این بازی نمایشی خوب داشتند، اما به نظر نمی‌رسد جایی در اولدترافورد برای فصل آینده داشته باشند: «این تیم ما نیست، این اسکواد ما نیست. ما بازی را با تیمی شروع کردیم که نیمی از بازیکنانش قرار نیست فصل آینده در اسکواد ما باشند. این حتی 30 درصد از اسکواد ما هم نیست. پس این بازی به من چی داد؟ مطلقا هیچی».

مورینیو حتی نسبت به بازیکنان باتجربه‌تر و با سابقه‌ترش هم نگاه مثبتی ندارد. او درباره اریک بایی گفته این مدافع ساحل عاجی هرگز رهبر خوبی نخواهد شد و از آنتونیو والنسیا و آنتونی مارسیال هم انتقاد کرده که گویا بیش از آنچه باید در تعطیلات به سر برده‌اند و با فرم خوبی به تیم بازنگشته‌اند.

یونایتد در حال حاضر تعداد زیادی از بازیکنان اصلی‌اش، مهمتر از همه روملو لوکاکو و پل پوگبا، را در اختیار ندارد. نمانیا ماتیچ هم که زودتر به تیم بازگشت مصدوم شده و اول فصل را از دست خواهد داد. برای همین مورینیو به شدت خواهان خریدهای جدید برای تیمش است و ورود دیوگو دالوت و فرد و لی گرنت، به عنوان دروازه‌بان سوم را کافی نمی‌داند.

«من به دو بازیکن جدید دیگر نیاز دارم، اتفاقی که فکر نمی‌کنم بیفتد، شاید فقط یکی دیگر. من چند ماه پیش فهرست پنج نفره خودم را به باشگاه دادم و حالا باید منتظر بمانیم ببینیم این امکان پیش می‌آید یا نه. اگر شد که شد، اگر نه هم ما به جنگیدن و باور داشتن به بازیکنانی که در حال حاضر داریم ادامه می‌دهیم.»

مشکل بزرگ اما همین باور به بازیکنان است. اندک بازیکنانی هستند که در هفته‌های اخیر از زیر تیغ انتقاد مورینیو در امان مانده باشند، مسئله‌ای که برایشان، و همینطور برای تماشاگران و خود باشگاه، تا حدی آزاردهند شده. این تیم نیاز به حداقل اندکی انرژی مثبت و حال خوب دارد، اندکی آسمانی آفتابی. از این منظر شاید فلوریدا کمکی بهشان بکند.

مطالب مرتبط
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج