وزیر کشور: ۱۵ استاندار تغییر می‌کنند
۷۵۳۰۸۶
۰۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
۸۰۱۸
وزیر کشور با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر عدم بکارگیری بازنشستگان در عرصه‌های مدیرتی گفت: دولت و وزارت کشور همواره از جوانگرایی در عرصه‌های مدیریت استقبال و حمایت کرده و می‌کند و ما با نفس تغییر مخالف نیستیم. بر همین اساس طبق این مصوبه حدود ۱۵ تن از استانداران تغییر خواهند کرد.

خبرگزاری ایلنا: عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز سه شنبه ۹ مردادماه در همایش معاونان سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری های سراسر کشور که در محل این وزارتخانه برگزار شد در واکنش به سخنان اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر انجام مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت:

آمریکا قابل اعتماد نیست، وقتی این کشور با قلدری و به صورت یک طرفه از برجام خارج می شود چه طور می توانیم اعتماد کرد. از طرفی می گویند به ایران فشار آورده شود تا ایران تعهدات جدیدی را بپذیرد و از طرف دیگر این صحبت از مذاکره بدون پیش شرط می کنند.

وزیر کشور امید، اعتماد، نشاط و کارآمدی را چهار ویژگی مهم در یک جامعه پویا عنوان کرد و افزود: دشمن در سه سطح با جمهوری اسلامی ایران در حال مقابله است، سطح اول تهدیدات نظامی سطح دوم تحریم‌های اقتصادی و سطح سوم ایجاد تنش ها و نارضایتی اجتماعی است که از نظر ما سطح سوم، هدف اول دشمن است.

وی ادامه داد: در حوزه نظامی دشمن قدرت مواجهه با جمهوری اسلامی ایران را ندارد و در حوزه اقتصادی نیز درست است که می تواند با اعمال تحریم‌های به ایران فشار بیاورند اما ما ۴۰ سال است که با این مسئله روبرو هستیم و می‌دانند که با این اقدامات نمی‌توانند به اهداف اصلی خود برسند.

اما این دو اقدام می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد تنش و نارضایتی اجتماعی در کشور شود بنابراین باید با ایجاد امید و نشاط و تقویت رضایتمندی مردم جلوی این نقشه دشمن را بگیریم

رحمانی فضلی با بیان اینکه باید امید مردم را تقویت کنیم افزود: یکی از راه‌ها افزایش امید این است که رضایتمندی مردم در مراجعه به ادارات را افزایش دهیم و اینکار جز وقت گذاشتن مردم و گفتگو در جهت اقناع سازی آنها امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه نباید با اقدامات خود مردم را ناامید کنیم بر لزوم بهره گیری مدیران از ظرفیت های صداوسیما و فضای مجازی برای بیان موفقیت ها و تاثیر مثبت اقدامات تاکید کرد و افزود: صدا و سیما تنها از ۲۰ درصد ظرفیت خود استفاده می کند که باید به آنها کمک کنیم تا از ظرفیت بالقوه خود برای ایجاد نشاط و امید و انگیزه بیشتر استفاده کنند.

وزیر کشور با بیان اینکه هیچ یک از تجمعاتی که تا کنون شاهد آن بوده ایم از سوی گروهک‌های معاند و یا مخالفان سازماندهی نشده بودند تاکید کرد: نباید مسائل صنفی به سرعت تبدیل مسائل امنیتی شود و باید جلوی آن را بگیریم و مسائل صنفی و اقشار و طبقات طبقات مختلف نیز باید در حد همان اصناف پیگیری و حل شود.

وی با اشاره به مصوبه مجلس مبنی بر عدم بکارگیری بازنشستگان در عرصه های مدیرتی گفت: دولت و وزارت کشور همواره از جوانگرایی در عرصه های مدیریت استقبال و حمایت کرده و می کند و ما با نفس تغییر مخالف نیستیم.

بر همین اساس طبق این مصوبه حدود ۱۵ تن از استانداران تغییر خواهند کرد که به معاون سیاسی وزارت کشور ماموریت داده شده تا نیروها و افراد باتجربه از مجموعه وزارت کشور با اولویت معاونان فعلی استانداران جهت تصدی گری پس استاندار معرفی کنند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 7
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
22:42 - 1397/05/09
عجله نکنید به اونجا نمیکشه انشاالله عمردولت روحانی رو به اتمام وانتقام دروغ و خالیبندیهاش داره پس میده البته دیگه زندگی مردم نفله کرده اند
Iran, Islamic Republic of
22:56 - 1397/05/09
بجای این همه سخنوریهای پوچ وبی معنی به دادمردم برسید.
Iran, Islamic Republic of
23:08 - 1397/05/09
ما میگیم خر نمیخوایم هی پالانش عوض میشه
United Arab Emirates
23:21 - 1397/05/09
آقای وزیر کشور خودتان هم خسته شدین شما را کی عوض میکند اگر کار شما خوب بود عمل کرد وزیران دیگر اینقدر نمره منفی نداشتن.
Iran, Islamic Republic of
23:51 - 1397/05/09
ما میگیم خر نمیخوایم پالون خر عوض میشه!!! روحانی عوض بشه
Iran, Islamic Republic of
01:12 - 1397/05/10
آخه به توچه مربوط مگه مملکت وزیر امورخارجه نداره ....
Iran, Islamic Republic of
02:34 - 1397/05/10
دیدید نماینده ها که هیچ کل مجلس با هم جمع شوند حتی یک وزیر را هم نمیتوانند استیضاح کنند .بگرد دنبال دلیلش
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج