خوزستان در انرژی‌های تجدیدپذیر فقیر است
۷۵۵۲۳۲
۱۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۷
۴۷۶۹ 
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان از فقیر بودن این استان در زمینه انرژی های تجدیدپذیر با وجود استعداد بالا خبر داد.

خبرگزاری مهر: محمود دشت بزرگ عصر یکشنبه در جلسه کارگروه مقابله با ریزگردها در خوزستان اظهار کرد: وقایعی مثل بهمن سال گذشته که کل شبکه برق برخی شهرهای استان با مشکل مواجه شد، تبعات خوبی ندارد

وی با اشاره به اینکه طول شبکه انتقال و توزیع برق خوزستان هشت هزار و ۷۰۰ کیلومتر است، تصریح کرد:

۲۱۰ پست انتقال و فوق توزیع داریم که در سطح استان پراکنده هستند. همچنین از نظر میزان تولید برق، رتبه اول را در ایران به خود اختصاص دادیم و از نظر ظرفیت انتقال و فوق توزیع شبکه نیز رتبه دوم را داریم و به همین میزان آسیب پذیری را در پی دارد.

دشت بزرگ با اشاره به اینکه اولین نیروگاه آبی و حرارتی خاورمیانه در خوزستان راه اندازی شده است، گفت: در بسیاری از شاخص ها مقام اولی را داریم که از آن جمله می توان به راه اندازی اولین پست GIS اشاره کرد ولی با این وجود عقب ماندگی های بسیاری داریم.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: یکی از مواردی که در سال بهمن ۹۵ باعث قطع سراسری برق در استان شد این است که ۹ هزار و ۵۰۰ مقره سرامیکی داریم که باید با مقره های سیلیکونی تعویض شوند که هفت هزار مورد آن عوض شد.

دشت بزرگ افزود: بعد از مصوبه ای که در سال گذشته داشتیم یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به برق اختصاص داده شد که تاکنون اختصاص داده نشده است؛ در سال گذشته فقط ۱۲.۵ میلیارد تومان از منابع عمومی جذب نکرده ایم.

وی افزود: امسال با پیگیری استاندار ۵۰ میلیون دلار را به ما اختصاص دادند که تلاش می شود تا با ارز سه هزار و ۵۰۰ تومانی معادل آن را در اختیار ما قرار دهند.

دشت بزرگ با اشاره به اینکه ۶ هزار مگاوات نیروگاه ضرب الاجلی برای خوزستان نیاز داریم، تاکید کرد: در خصوص نیروگاه های تجدیدپذیر در خوزستان فقیر هستیم و با وجود علاقمندی سرمایه گذاران، هیچ شرایط یا تمهیدات ویژه ای برای فعالیت آنها ایجاد نشده است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر برای نیروگاهی که برای تصفیه خانه آب اهواز پیش بینی شده بود نیز اعتباری اختصاص داده نشده و کار تعطیل شد؛ تقاضا می کنیم با توجه به شرایط ویژه خوزستان مجوزی برای تأسیس نیگروگاه DG اختصاص دهند.

دشت بزرگ گفت: طی ۸۹ روز استان خوزستان ظهرها تعطیل شده و به اقتصاد استان ضربه وارد شد؛ این تعطیلی ها نیز به دلیل ظرفیت کم تولید برق در استان است.در دو دهه گذشته دو شوک به اقتصاد استان وارد شده و در صنعت بر هر سال افزایش قیمت داشته ولی نقدینگی ها را نداشتیم.

وی تاکید کرد: برای جبران عقب ماندگی ها در صنعت برق خوزستان باید پنج هزار میلیارد تومان به برق استان اختصاص دهند

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
08:53 - 1397/05/15
انگار بقیه استان ها در این زمینه بی نیاز هستن!!!!!
Iran, Islamic Republic of
11:43 - 1397/05/15
این مردم مظلو ترین ملت هستند نفت مال اونهاست درازا اون هوای گرم هوای آلوده خرابی های مانده از جنگ کمبودسوخت وگرانی بیکاری وجدیدا هم تواستادیوم فحش وکتک هم می خورند!؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج